Trzykrotka - choroby i szkodniki

Rośliny doniczkowe
kiniaa
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 2 lis 2007, o 12:22

Trzykrotka - choroby i szkodniki

Post »

Witam wszystkich mam na imie Kasia i jestem nowa uzytkowniczka forum . Mam ogromna prosbe dotyczaca identyfikacji choroby , ktora zaatakowała moja trzykrotke. Bardzo prosze o porady zwiazane z jej leczeniem (mojej ulubionej trzykrotki) pozdrawia :) m (: Obrazek Obrazek Obrazek
Naradka
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 2 lis 2007, o 18:24
Lokalizacja: Kędzierzyn

Post »

Najprzód wyjmij roślinę z doniczki i sprawdź czy ziemia nie jest mokra. Zalanie też się tak objawia.
Pozdrawiam Naradka
Awatar użytkownika
agasta
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 389
Od: 18 kwie 2007, o 14:04
Lokalizacja: opolskie/Holandia

Post »

Moja propozycja - zamieść pytanie w wątku poświęconym trzykrotce - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... sc&start=0 Ułatwi to zadanie :)
Awatar użytkownika
xipe
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3025
Od: 19 sie 2007, o 11:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Unieście/Koszalin
Kontakt:

Post »

Aby sprawdzić czy przyczyną tych plam jest grzyb włóż kilka zwilżonych liści do czystego słoika, zakręc słój i postaw go w ciepłym miejscu. Jeżelii po 3 dniach na powierzchni plam pojawi się grzybnia, zarodnie to zanczy, że sprawcą jest jakiś grzybek - prosty test fitopatalogiczny.
Awatar użytkownika
anoli
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7840
Od: 3 lis 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Pełna podziwu

Post »

Jestem tu nowa i dopiero marzą mi się trzykrotki, te Wasze są ....piękne to mało powiedziane...moja babunia miała kiedyś piękną biało-zieloną ale niestety przepadła gdzie roslinka :( Co prawda w sklepach w okolicy nie ma trzykrotek ale chciałabym się już przygotować teoretycznie. Powiedzcie proszę czego tej roslince trzeba ;:88
Reposit-09
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1955
Od: 26 cze 2007, o 19:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Chyba niewiele - trzykrotki są niewymagające :) Ważne jest tylko by miały stosunkowo jasne miejsce, bo inaczej nieładnie się wyciągają i tracą kolorki. No i jeszcze przydałby się im pracowity właściciel, bo tę roślinkę warto często odmładzać :D
Awatar użytkownika
anoli
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7840
Od: 3 lis 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Trzykrotkom naprzeciw

Post »

a doniczki duzej potrzebuje, jakiej ziemi? Kari dziękuję za podpowiedź:)Chętnie będę jej procowicie doglądać, jak mi się uda kupić:)Co ile trzeba ją odmładzać? :D
Reposit-09
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1955
Od: 26 cze 2007, o 19:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Wiesz co - nigdzie nie czytałam o specjalnych wymaganiach, co do doniczki. Czasem nawet specjalnie wybierałam mniejsze doniczki, by powstało wrażenie, że roślinki jest "dużo" i sadziłam do kupy po kilka, a nawet kilkanaście sadzonek. Jeśli chodzi o ziemię, to w literaturze poleca się najzwyklejszą ziemię ogrodniczą, ale ponieważ trzykrotki są wrażliwe na zalanie, to warto tę ziemię rozluźnić dodatkiem żwirku. Ja tak robię, a ponadto na dno donicy daję dodatkowo warstwę drenażu z kamyczków. Coroczne odmładzanie jest właściwie koniecznie, choć można i częściej. Ale najważniejsze cięcie jest wiosną, bo po zimie roślinka robi się niestety nieładna.

A jakiej trzykrotki szukasz? Interesuje Cię tylko taka biało-zielona?
Awatar użytkownika
anoli
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7840
Od: 3 lis 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Trzykrotka

Post »

Dziękuję ślicznie za wszystkie informacje Kari:) Po obejrzeniu ich całej różnorodności stwierdzam, że chyba wszystkie mnie interesują. :) Zastanawiam się nawet czy roślinka, której pozbyła się moja przyjaciółka, i która trafiła do mnie ie jest jakąś odmianą czy kuzynką trzykrotki. Przypomina jedną z tych bordowych, jak tylko mi się uda dołącze zdjęcie. Jest teraz bledsza niż przy letnim słońcu, ale jest też trochę zaniedbana, powinno się ją chyba przesadzić, ale nie wiem czy teraz czy wstrzymać się do wiosny. Jasno fioletowo-różowa, bardzo włochate liście, gałązki starsze mają nawet o,8 cm średnicy - ale właśnie nikt jej nie przycinał. Jak tylko ma zbyt mało światła odległości między okółkami liści robią się tak długie, że aż brzydko...Pozostaje mi tylko wrzucić zdjęcie...
:wink:
Reposit-09
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1955
Od: 26 cze 2007, o 19:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Ja też mam fioletową trzykrotkę, która zzieleniała :) Łodyżki jej się powyciągały niemiłosiernie - ale to wszystko normalne. Jeśli roślinka nie wyszła jeszcze z doniczki ;) to poczekaj z przesadzaniem do wiosny. Czekam niecierpliwie na fotki :D
Awatar użytkownika
anoli
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7840
Od: 3 lis 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

:)

Post »

Kari zdjęcia będą z komórki więc nie wiem czy wiele na nich będzie widać :oops: na razie czekam aż mój Luby odnajdzie kabelek albo dokupi, jeśli jego wszystko mogace szczenie go zjadło...Podziwiałam dziś rano Twoje "nowe" doniczkowce - tylko pozazdrościć. Ja dopiero zaczynam romans z roślinkami, i to na razie od podziwiania ich na zdjęciach. Mam co prawda jakieś zdechlaki,alepo przeprowadzce dwa lata temu nadal nie mogą dojść do siebie. Twoja mimoza zrobiła na mnie ogromne wrażenie, o reszcie już nawet nie będę wspominać:)Aktualnie staram się odratować geranium, bo szczenię kopało w jego doniczce...
Reposit-09
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1955
Od: 26 cze 2007, o 19:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Spokojnie - poczekamy :D Psiaki mają to do siebie, że niekoniecznie doceniają trud włożony w pielęgnację kwiatków. Tylko mój zwierz jest jakiś oryginalny, bo uwielbia się przechadzać między doniczkami i... wąchać roślinki :shock: Oj, oj, uciekam już, bo zaraz dostanę po uszach za ;:178

PS. Miło, że zajrzałaś do naszej oranżerii :D
Awatar użytkownika
anoli
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7840
Od: 3 lis 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Trzykrotka??

Post »

Oto ta niszczęsna, która chyba jednak wychodzi z doniczki...
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”