Kroton, kwitnienie

Rośliny doniczkowe
kajka11
50p
50p
Posty: 73
Od: 26 cze 2007, o 20:49
Lokalizacja: Szczecin

Kroton, kwitnienie

Post »

Witam
Krotona (nie wiem jakiego :oops: ) mam ponad 3 lata. Był bardzo mały. Miał kilka listków. A teraz wygląda tak

Obrazek
Obrazek

Dokładnie nigdy mu się nie przyglądałam ale dzisiaj, zraszając go zauważyłam, że na czubku ma takie inne "coś" - nie wiem jak "to" nazwać
Obrazek .

Czy to może być jakiś kwiatostan??
Mirabilis
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1001
Od: 27 maja 2006, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

może być kwiatostan. O ile pamiętam ma małe żółte kwiatki.
Dziel się swoją wiedzą. To sposób na osiągnięcie nieśmiertelności.
kajka11
50p
50p
Posty: 73
Od: 26 cze 2007, o 20:49
Lokalizacja: Szczecin

Post »

Dzięki Mirabilis za odpowiedź. Tak naprawdę na kwieciu mi nie zależy. Cenię go za piękne liście :D . Czy ten kwiat nie osłabi liści? Może lepiej go urwać (ale okrutna jestem)?
Awatar użytkownika
karolcik85
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 34
Od: 30 maja 2007, o 13:37
Lokalizacja: lublin

Post »

U mnie krotonek też kwitnie, najpierw miał malutkie kuleczki, które rozkwitły i pojawiły się żółciutkie kwiatuszki. Rośnie pięknie, nie zauważyłam żeby go osłabiły. Bardzo ładnie się prezentuje jako roślinka kwitnąca. :D
Karolina
Reposit-09
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1955
Od: 26 cze 2007, o 19:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Kajko, ja też mam pstrego krotonka, jego kwiatki sa takie tyci, tyci... więc wydaje mi się, że nie obciążą Twojej roślinki. Może poczekasz, żeby tak z czystej ciekawości zobaczyć, cóż to wyrośnie ;) Nie sfotografowałam mojego krotona podczas kwitnienia, ale znalazłam fotki w necie na jakiejś japońskiej stronce - zajrzyj (bo czytać się raczej nie da) :) KLIKNIJ
kajka11
50p
50p
Posty: 73
Od: 26 cze 2007, o 20:49
Lokalizacja: Szczecin

Post »

A są jakieś inne krotony oprócz pstrych? Czy wszystkie to pstre (w tym mój)?
Bo na stronce z pięknymi krotonami (i równie ciekawymi choć tajemniczymi znakami :D ) są przeróżne krotony. I nie wszystkie są pstrokate.
Faktycznie kroton ma kwiatki takie delikatne.... Świetnie komponują się z jego liśćmi...Ten kwiatek mojego krotona, w porównaniu z tymi "japońskimi" to taki biedulek :( . Może nic z niego nie będzie.
Ale kobieta jest zmienna. Przed chwilą chciałam go urywać, a teraz żałuję, że biednie wygląda :D
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
karolcik85
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 34
Od: 30 maja 2007, o 13:37
Lokalizacja: lublin

Post »

kajka11 Twój krotonek na pewno będzie wyglądał tak pięknie jak te ze stronki. Te kuleczki które ma w tej chwili się rozwiną i będą śliczne żółte "pomponiki". Musisz tylko cierpliwie poczekać, a z pewnością roślinka Ci się odwdzięczy.
Karolina
kajka11
50p
50p
Posty: 73
Od: 26 cze 2007, o 20:49
Lokalizacja: Szczecin

Post »

Karolino, dzięki za pocieszenie :) . Chociaż niech będzie w małej części jak tamte, to będę zadowolona.
A tak z ciekawości zapytam, czy ten mój zaczątek kwiatka, to kwiatostan męski czy żenski? Bo w necie znalazłam rozróżnienie, ale niestety bez fotki.
Awatar użytkownika
karolcik85
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 34
Od: 30 maja 2007, o 13:37
Lokalizacja: lublin

Post »

kajka11 na pewno będzie piękny. Ja też z poczatku podchodziłam z dystansem do tych kuleczek, które się u mnie pojawiły, ale z czasem się do nich przekonałam. wygladaja coraz ładniej i wyrastaja z każdego "czubka" roślinki. Jeśli chodzi o kwiaty męskie i żeńskie to nie potrafię Ci niestety odpowiedzieć, bo sama się właśnie zastanawiam, które są które. jak na razie mam tylko pomponiki.
Karolina
Awatar użytkownika
karolcik85
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 34
Od: 30 maja 2007, o 13:37
Lokalizacja: lublin

Post »

Chyba znalazłam juz fotki. Jestem amatorem jeśli chodzi o ogrodnictwo więc jeśli się mylę proszę mnie poprawić

Obrazek

to jest kwiatostan żenski, pomponiki są kwiatostanem męskim.
U mnie niestety brak żeńskich :(

Obrazek

Pozdrawiam
Karolina
Reposit-09
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1955
Od: 26 cze 2007, o 19:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Święte słowa, Karolcik, ja też myślę, że u Kajki pojawił sie chłopczyk :) By się upewnić, polecam rysuneczek poglądowy, tym razem na holenderskiej stronce: KLIK i dalej na napis Codiaeum variegatum.
Do góry, po środku są dwa kwiatostany, ten z lewej jest żeński, z prawej - męski. I wszystko jasne :D
PS. Ja też miałam tylko pomponiki ;)
kajka11
50p
50p
Posty: 73
Od: 26 cze 2007, o 20:49
Lokalizacja: Szczecin

Post »

Dzięki Wam już wszystko wiem ;:196
Czyli jest chłopiec! To się mój M ucieszy, bo w domu sama płeć piekna :D .
Chociaż do moich kwiatków podchodzi jak pies do jeża. Z góry mnie uprzedza , że nic przy nich nie będzie robił, a ja na to jak na lato ;:2 . A kolekcja się powiększa. Nawet nie wiem kiedy. Tylko odwieczny brak miejsca :( .

Ale kroton zakwitnie (może), to znaczy, że ma się dobrze i na warunki nie narzeka...
kajka11
50p
50p
Posty: 73
Od: 26 cze 2007, o 20:49
Lokalizacja: Szczecin

Post »

Muszę się pochwalić. Jednak zakwitł :D .
Wczoraj był taki

Obrazek

A dzisiaj już taki :D

Obrazek

Obrazek

Może to normalne, że krotony kwitną, ale u mnie kwitnie pierwszy raz (mam go kilka lat) i bardzo się cieszę.

Pozdrawiam :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”