Ołownik-uprawa,pielęgnacja,prezentacja kwitnień

Rośliny doniczkowe
Awatar użytkownika
Syriusz
200p
200p
Posty: 237
Od: 7 paź 2017, o 15:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ołownik-uprawa,pielęgnacja,prezentacja kwitnień

Post »

Czy ołownik pachnie? Czy ktoś z Was próbował go uprawiać jedynie jako roślinę domową? Te czerwone, białe wyglądają równie ładnie ale ja czaję się na niebiesko kwitnące roślinki. :D Widzę, że potrzebuje sporo wilgoci ale przy okazji cytrusów można i ołownika zraszać. :P Lubi lekko kwaśną ziemię a czy według Was właśnie ten lekko kwaśny odczyn ziemi ma wpływ na wybarwienie tych błękitnych kwiatów? Pytam bo przymierzam się do zakupu. Kolor powiedziałbym, że egzotyczny - bardzo mało roślin kwitnie na niebiesko, lazurowo, błękitnie a i często hodowcy wprowadzają ludzi w błąd nazywając swoje odmiany "Blue ... " gdy kwiat tak na prawdę jest fioletowy. :D
Awatar użytkownika
eukomis
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4134
Od: 13 sty 2008, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Ołownik-uprawa,pielęgnacja,prezentacja kwitnień

Post »

Witam mój ołownik poprowadziłam na drzewko tak wygląda
Obrazek

Obrazek
pozdrawiam Halina

*spis wątków
Ulpen11
200p
200p
Posty: 238
Od: 24 sty 2011, o 13:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: k/Bielska-Białej

Re: Ołownik-uprawa,pielęgnacja,prezentacja kwitnień

Post »

Eukomis. Piękne te niebieskie drzewka. Też kiedyś miałam, ale nie przetrzymał zeszłorocznej, mroźnej zimy. Nie wiem dlaczego, bo przez kilka lat zimowałam go tak samo. Czy 0 lub -1st. w garażu mogło mu zaszkodzić? Wiosną już się nie obudził.
Mam również indyjskiego od Ani. Dostałam sadzonkę w lipcu, a od listopada kwitnie bez przerwy. Stoi teraz w pokoju w 18st. a i tak muszę go podlewać co drugi dzień, bo w przeciwnym wypadku liście więdną. Czy Wy też tak macie?
Pozdrawia Urszula.
Awatar użytkownika
Przemekt23
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1197
Od: 13 gru 2013, o 19:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ołownik-uprawa,pielęgnacja,prezentacja kwitnień

Post »

Kochani mam do was pytanie odnośnie Ołownika indyjskiego. Latem był ładny. natomiast w tej chwili uschły mu pędy. Przyciąłem go do samej ziemi nic zielonego nie było. Już miałem go wyrzucić ale sprawdziłem korzenie. Są ładne jędrne i zielone. Wsadziłem powrotem do doniczki i wymieniłem ziemie. Myślicie że odbije gdzieś od korzenia ? Czy już po nim? Zimowałem go na oknie od strony zachodniej w pomieszczeniu bez kaloryfera. Ale minusowych temp. tam nie ma. Czy jest nadzieja że odrośnie?
Awatar użytkownika
pestka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1809
Od: 1 gru 2008, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ołownik-uprawa,pielęgnacja,prezentacja kwitnień

Post »

Witam co tak cicho w tym wątku nikt nie pisze inie pokazuje swoich Ołowników .
Ja nabyłam ołowniki u Ani 159 i w tym roku nabyłam uszkowatego jest młodziudki ale teraz ma pączki może mi jeszcze zakwitnąć mam ich na balkonie jeszcze kwitnące kiedy je chować do domu jaka tempuratura musi być aby je zabrać do pomieszczenia .

Obrazek


Obrazek

Obrazek


Obrazekzakochałam się w tych pięknościach i będę bardzo o nich dbać ciekawe jak mi przezimują w tym roku.
Awatar użytkownika
Syriusz
200p
200p
Posty: 237
Od: 7 paź 2017, o 15:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ołownik-uprawa,pielęgnacja,prezentacja kwitnień

Post »

Witam tak się złożyło, że jakoś nie zrobiłem w tym sezonie zdj mojego ołownika - mam niby niebieskiego. "Niby", bo tak na prawdę kolor jest coś pomiędzy wyblakłym błękitem a fioletem, nie wiem. W każdym razie jakby zabrakło barwnika hehe. Sypałem trochę eksperymentalnie zakwaszacza by uzyskać bardziej niebieski kolor, ale to raczej na nie nie działa. Dziwię się, że u Was na zdjęciach taki mocny niebieski kolor.
Awatar użytkownika
pestka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1809
Od: 1 gru 2008, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ołownik-uprawa,pielęgnacja,prezentacja kwitnień

Post »

Czy w tym roku nie ma nikt Ołownika,pokażcie te swoje piękne Ołowniki moje po zimie straciłam nie odbiły ale mam takiego podobno jndyjski ale nie kwitł wzięłam go z balkonu na parapet ale kwiatu nie ma, muszę o niego zadbać aby przeżył zimę.

Obrazek
Awatar użytkownika
markonix
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2601
Od: 16 mar 2009, o 16:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: niedaleko Niepołomic

Re: Ołownik-uprawa,pielęgnacja,prezentacja kwitnień

Post »

Temat ołownika u mnie powrócił w tym roku , postanowiłem zafundować sobie nowy okaz , teraz pięknie rozkwitł i ma sporo czasu jeszcze aby się rozkrzewić .
Zimowanie to już inna bajka , poprzedni padł po 3 latach , zobaczymy co będzie za rok....

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”