Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...     1, 2, 3, 4, 5 ... 51  
Autor Wiadomość
JUSTI
 Tytuł: Jukka - pielęgnacja i problemy w uprawie
PostNapisane: 5 sty 2007, o 18:52 
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Mam problem z moją juką którą mam od kilku lat.Zauważyłam, że żółkną jej liście.Podlewam regularnie tj. w okresie zimowym raz na tydzień bez żadnych odżywek.Co może być tego powodem, czy zmiana miejsca gdzie stała wcześniej może mieć taki objaw.Czy juka lubi stanowisko słoneczne czy bardziej cieniste?

Elizabetka
 Tytuł:
PostNapisane: 5 sty 2007, o 20:09 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

1 szt.
Witam. :o
Też posiadam jukę. Podlewam ją niekoniecznie regularnie ale wtedy kiedy ma suchą ziemię w doniczce(przez cały rok). Wlewam wtedy dużo wody i tak żeby cała podstawka była wypełniona po brzegi. Dokarmiam od wiosny do jesieni a później sporadycznie.
W ubiegłym roku na wiosnę wyniosłam ją do ogródka i postawiłam pod drzewem częściowo doniczkę wkopując do ziemi żeby się nie przewracała. Wypasła się super i nic nie wskazuje na to, że zmiana miejsca jej zaszkodziła. Może jakieś robaczki ją zaatakowały? Proszę sprawdź czy przypadkiem nie ma miejscami lepkich liści tak jakby sok się wydzialał?

Pozdrowionka. ;:101

ANETA
 Tytuł:
PostNapisane: 5 sty 2007, o 22:32 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Moja Juka zaczeła gubić liście jak przestawiłam ją w miejsce bardziej cieniste w ciągu kilku tygodni zaczeły jej żółknąc dolne liście , niestety ale musiałam je poobrywać ,a Jukę przestawiłam w jasniejsze miejsce i jak dotąd ma się dobrze i liśćie nie żółkną. A wiosną wystawiam moje Juki na zadaszony taras ,w pełnym słońcu nie stoją, taki pobyt na świeżym powietrzu bardzo im służy .

x-C-j
 Tytuł:
PostNapisane: 6 sty 2007, o 16:43 
---

więcej niż 1 szt.
A ja Wam powiem tak z mojego doświadczenia, że juki fakt nie lubią zmiany miejsca, powinny stać w jak najbardziej nasłonecznionym miejscu i być regularnie podlewane tzn jak pierwsze 4 cm ziemi przeschną to już należy podlewać, w zależności oczywiście od ziemi w jakiej rosną ja sadzę w palmową i mają się dobrze, a poza tym juka zawsze zrzuca dolne liście jeżeli ma za mało mikro i makro składników tzn nawozu ( nawet w zimie) bo potrzebuje siły na wytworzenie górnych liści - kosztem dolnych. :D :D :D

Basia
 Tytuł:
PostNapisane: 6 sty 2007, o 20:06 
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Jeśli żółkną to wyjmij roślinę z doniczki. Jeśli wygląda podobnie to znaczy, że wymaga przesadzenia bez względu na to, że jest styczeń.

Obrazek

x-C-j
 Tytuł:
PostNapisane: 6 sty 2007, o 20:07 
---

więcej niż 1 szt.
Z tym się zgodzę nie pomyślałem że może być przerośnięta bryła korzeniowa. :(

JUSTI
 Tytuł:
PostNapisane: 7 sty 2007, o 14:40 
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Robaków nie ma, wielkość doniczki dobra.Prawdopodobnie przyczyną będzie przestawienie w inne miejsce.W nowym miejscu jest mniej słońca.Jak można pomóc mojemu kwiatkowi? Powrócił na swoje poprzednie miejsce, chyba pozostaje tylko czekać :)

Elizabetka
 Tytuł:
PostNapisane: 7 sty 2007, o 18:12 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

1 szt.
Yaro32 napisał(a):
Elizabetko myślisz, że moją domową jukkę również mógłbym na lato przenieść do ogrodu? Lepsze będzie miejsce w cieniu drzew czy tez na słoneczku? Z tego co wiem jukka karolińska woli miejsca słoneczne, a jak z odmianą domową?

Jukę karolińską posadziłam dopiero na wiosnę ale z tego co wiem lubi słońce. Jest jeszcze malutka i nie kwitła ale na wiosnę podsypię ją dolomitem to powinna ruszyć.
Jeżeli chodzi o tą domową to postawiłam ją pod jabłonką w cieniu. Domowa nie jest przyzwyczajona do bezpośredniego słońca i umieszczając ją na podwórku pomyślałam sobie, że może ją spalić. Ten letni pobyt na dworze naprawdę dobrze zrobił. Jak tylko nauczę się wklejać zdjęcia z komórki zaraz tu ją dam. :D

Pozdrawiam,

Szpilka
 Tytuł:
PostNapisane: 19 sty 2007, o 21:42 
200p
200p
Dzięki Przemo za trafną radę na temat yuki.Tej zimy :wink: mam taki sam problem z usychającymi dolnymi liściami ale ona wypuszcza nowe a ja wielka ogrodniczka nie daję jej nawozu bo zima :oops: Jutro dokarmię ją sowicie, o biedula.Może zrobię jej fotkę i pokażę światu.Jest sporych rozmiarów.Pozdrawiam.

Zobacz profil Wyślij e-mail      

x-C-j
 Tytuł:
PostNapisane: 19 sty 2007, o 22:15 
---

więcej niż 1 szt.
Tylko nie przesadź z dawką nawozu. Od razu nie dawaj takiej jak latem tylko o połowę mniejszą a zdjęcia dawaj jak najbardziej chętnie ją zobaczę. :D :D :D

JUSTI
 Tytuł:
PostNapisane: 3 maja 2007, o 16:58 
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Moja juka zabrała sie do wzrostu.Dosyć łądnie rosną jej liście.Czy już można wystwić ją na dwór, jakie miejsce będzie najlepsze?

x-C-j
 Tytuł:
PostNapisane: 4 maja 2007, o 11:02 
---

więcej niż 1 szt.
Wstrzymałbym się jeszcze z wystawianiem juki na dwór dopóki temp. się nie ustabilizują do ok 25 stopni przez kilka kolejnych dni( stała temp.) no i noce są jeszcze za zimne. :D :D :D

Reska
 Tytuł:
PostNapisane: 10 maja 2007, o 21:11 
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Przemo, dzięki za podpowiedż z tym obfitszym nawożeniem ;:32 , bo mojej też pod koniec zimy zaczęły żółknąć dolne liście.Mam ją już 12 a może 15 lat.jest na tyle wielka że dawno nie stoi w pokoju tylko w sieni.Wiosną,jak najwcześniej, staram się przenieść ją ;:159 (oczywiście nie ja!) na balkon,bardzo nasłoneczniony,ale pod daszkiem.Jeden pęd wystaje zawsze poza balkon,ale nigdy nie było na nim żadnych uszkodzeń słonecznych.Teraz stoi na balkonie juz od końca kwietnia i ,na szczęście ;:63 ,wyglądana to że "szalejące przymrozki" jej nie nadgryzły.
Pozdrawiam wszystkie jukki i życzę więcej ;:3

sosna
 Tytuł:
PostNapisane: 23 maja 2007, o 23:24 
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Witam,

Jestem totalnie "zielona" w tych sprawach... Mam jukę od października, jakieś dwa miechy temu zaczęły żółknąć jej liście, miesiac temu ją przesadziłam do większej doniczki, bo korzenie miała dziwnie skręcone :P

Z tego co przeczytałam na waszym forum to przyczyną żółtych liści juki jest przestawienie jej do mniej nasłonecznionego miejsca, tak?

Pozdrawiam^^ :)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 701 ]  Idź do strony nr...     1, 2, 3, 4, 5 ... 51  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: kinia34 i 23 gości