Męczennica (Passiflora) - uprawa,pielęgnacja cz.2

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Goshia
500p
500p
Posty: 620
Od: 11 paź 2013, o 09:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Męczennica (Passiflora) - uprawa,pielęgnacja cz.2

Post »

Jak utrzymać owoc na zapylonej Passiflorze? Moja zawsze się zamyka, owocek trochę urośnie, po czym całość odpada.
Pozdrawiam, Gosia:)
Awatar użytkownika
krysia1503
200p
200p
Posty: 248
Od: 26 kwie 2010, o 21:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Myszków - śląskie

Re: Męczennica (Passiflora) - uprawa,pielęgnacja cz.2

Post »

Passiflora capsularis vanilla cream

Obrazek Obrazek
Goshia
500p
500p
Posty: 620
Od: 11 paź 2013, o 09:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Męczennica (Passiflora) - uprawa,pielęgnacja cz.2

Post »

Goshia pisze:Jak utrzymać owoc na zapylonej Passiflorze? Moja zawsze się zamyka, owocek trochę urośnie, po czym całość odpada.
Prostuję moją wypowiedź - tamte kwiaty były niezapylone, teraz 3 ostatnie mi się zapyliły i widzę różnicę - pręciki na zewnątrz zamkniętych płatków.
Pozdrawiam, Gosia:)
Awatar użytkownika
Ania76
200p
200p
Posty: 416
Od: 6 sty 2006, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Męczennica (Passiflora) - uprawa,pielęgnacja cz.2

Post »

Mam niebieską passiflorę na której zauważyłam dwa owoce ;:oj Zastanawiam się co z tym zrobić.
Z kolei w dużej donicy mam posadzoną białą i drugą niebieską ale nie kwitną, idą w liście.
daria11715
200p
200p
Posty: 302
Od: 1 mar 2012, o 14:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: Męczennica (Passiflora) - uprawa,pielęgnacja cz.2

Post »

Witam, mam pytanko jak zmusić błękitną passiflorę do kwitnięcia. Nie chce mi w tym roku kwitnąć wgl, jest duża i ładna poszła w liście a kwiatów jak nie było tak nie ma. Na zimę była obcięta. Ma ktoś jakiś pomysł na nią?
Ariel7
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 6 cze 2015, o 19:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Męczennica (Passiflora) - uprawa,pielęgnacja cz.2

Post »

Przychodzę po ratunek... :oops: Niemal z dnia na dzień obie moje passi trafił szlag. Nic nie zmieniałam, stały w tym samym miejscu, ani za sucho ani za mokro, nawożone tym samym nawozem. Ta która kwitła, ta słabsza, straciła wszystkie liście i pędy uschły do samego badyla. Ta silniejsza ma pędy i jakąś jedną ósmą liści ale takich...flaczków. Co im się stało? ;:202 W międzyczasie kiełkują mi ślicznie nasionka z owocu edulis, no ale miałam dwa duże krzaczory a tu... lipa... Tę która kompletnie padła wystawiłam do ogrodu, może nastąpi cudowne ozdrowienie. Tę która jeszcze dycha mam w tym samym miejscu w nadziei że się ogarnie. Przesadzić je czy co?
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Męczennica (Passiflora) - uprawa,pielęgnacja cz.2

Post »

To cudowne ozdrowienie wcale nie jest takie nierealne, mam wiele roślin tak ocalałych. Moje doświadczenie jest takie: jak coś już marnieje i przesadzę, to już od razu mogę wyrzucić, bardzo osłabiona roślina nie ma siły podjąć wzrostu. Ale jak zmienię warunki na lepsze ( na przykład wystawię do ogródka), to szanse zawsze są. Może popryskaj czymś na grzyba?
Dari 11715 ja odkryłam ostatnio substral interwencyjny do pomidorów (9-9-27), który można stosować też do oprysków (ja tylko podlewałam). Powinno pomóc.
Ariel7
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 6 cze 2015, o 19:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Męczennica (Passiflora) - uprawa,pielęgnacja cz.2

Post »

Z tą co mam w domu poczekam ze dwa dni aż wróci ciepełko, bo chwilowo mamy 15/17 stopni i chmury, co chwila pada, nie sądzę żeby to były specjalnie lepsze dla niej warunki :( czyli nie przesadzać. Okej, chociaż jeśli coś będzie z wystającego 5 cm nad ziemię badylka to będzie naprawdę cudowne ozdrowienie ;:173
Awatar użytkownika
Frael
500p
500p
Posty: 501
Od: 25 paź 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Męczennica (Passiflora) - uprawa,pielęgnacja cz.2

Post »

Jak liście zwiędnięte, to pewnie korzenie straciła, więc wątpliwym jest by nastąpiło cudowne ozdrowienie. Może była zbyt obficie podlewana?
Ariel7
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 6 cze 2015, o 19:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Męczennica (Passiflora) - uprawa,pielęgnacja cz.2

Post »

Stwierdziłam że gorzej niż ten badylek być nie może, więc wyjęłam z doniczki a tam błoto :oops: wydaje mi się, że problemem był brak drenażu. Mieszkam na parterze i rośliny podlewam max raz w tygodniu bo po prostu mają wciąż wilgotno, ale dla passi i tak okazało się zbyt często... Nie miałam nic pod ręką, tylko suchą ziemię, więc przemieszałam do normalnej wilgotności. Korzenie zamoknięte ale dość sporo wyglądało w miarę żywo, więc wsadziłam do tej przemieszanej ziemi, na dno dałam korę i łupinki orzechów bo to walało się po ogrodzie. Badylek przycięty z góry w środku jest zielony, więc zostawiłam taki przesadzony i może cud nastąpi. Drugą też przesadziłam w ten sam sposób bo tak jak się spodziewałam ta też stała w błocie, ta ma zielone pędy, flaczkowe ale ma: większość przycięłam i zostawiłam w ogrodzie bo się wypogodziło. Jak padną to trudno, biorę po uwagę tę opcję ale w bagnie by raczej nie wyzdrowiały. Ma wrócić ciepło i słońce może je zaczaruje. Na wiosnę przesadzę je z porządnym drenażem bo teraz to już i tak nie ma sensu...
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Męczennica (Passiflora) - uprawa,pielęgnacja cz.2

Post »

Ona kocha lato.

Obrazek
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Męczennica (Passiflora) - uprawa,pielęgnacja cz.2

Post »

Moje passiflory zakwitły dopiero kilka dni temu, mają jeszcze ok 30 pączków, czy zdąża? Posadzone maluszki z obi.
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Goshia
500p
500p
Posty: 620
Od: 11 paź 2013, o 09:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Męczennica (Passiflora) - uprawa,pielęgnacja cz.2

Post »

Czy owoce passiflory są jadalne i jeśli tak to jak muszą wyglądać żeby móc je zerwać?
Pozdrawiam, Gosia:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”