Fuksja - kształtowanie drzewka

Rośliny doniczkowe
Awatar użytkownika
minia821
500p
500p
Posty: 660
Od: 20 wrz 2010, o 13:48
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Fuksja - kształtowanie drzewka

Post »

I jak Wasze fuksje po zimie?
Moje ładnie rosną, chociaż zdecydowanie wolniej niż na początku.
Od następnego podlewania będę dodawała odżywkę dla roślin kwitnących, co by trochę żarełka im dodać.
No i z pierwszymi dniami maja będą miały przeprowadzkę do większych donic i zmianę lokum, na nieogrzewaną werandę.
Myślę, że będzie już na tyle ciepło (tzn. bez przymrozków) że im ta zmiana nie zaszkodzi.
Pozdrawiam Kaśka
magda1975
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3079
Od: 25 lip 2008, o 18:25
Lokalizacja: wola niemiecka

Re: Fuksja - kształtowanie drzewka

Post »

Obrazek

Obrazek
Dzięki informacjom na forum udało mi się wychodować taką fuksję.O dziwo pierwszy raz zakwitła.
Awatar użytkownika
minia821
500p
500p
Posty: 660
Od: 20 wrz 2010, o 13:48
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Fuksja - kształtowanie drzewka

Post »

Ja moje obie fuksje jakoś w maju zostały elegancko uszczknięte na czubkach i teraz się rozkrzewiają. Jedna z nich ładnie puściła boczne pędy i zakwitła, a druga raczej w liście poszła. A przesadzanie do donic docelowych zniosły obie dobrze.
Tylko cienkie te łodygi główne mają.
Pozdrawiam Kaśka
Awatar użytkownika
adamanna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2645
Od: 24 kwie 2008, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Fuksja - kształtowanie drzewka

Post »

Kupiłam dziś na targu fuksję Thalia z myślą o prowadzeniu na drzewko, przesadzona , podlana aklimatyzuje się w cieniu balkonu. :D Jak się zadomowi na dobre to zrobię jej fotkę i będę prosić o podpowiedzi czy już ja skubać czy jeszcze dać jej rosnąć tak jak jest.
zaklinaczka
200p
200p
Posty: 301
Od: 8 lut 2017, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Fuksja - kształtowanie drzewka

Post »

Witajcie, proszę o radę - dostałam fuksję około 40 cm, z tyczką ("fuchsia pyramide")

Czy mogę wyjąć tyczkę i traktować ją jako roślinę wiszącą, czy lepiej formować jako drzewko? Nie bardzo się na tym znam, czytam że najlepiej formować na drzewko małe sadzonki?
Milena
Kacper90
200p
200p
Posty: 354
Od: 10 maja 2016, o 22:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Fuksja - kształtowanie drzewka

Post »

Witam :)

Jak przyciąć fuksję na zdjęciu ? Korona wydaje mi się bardzo rzadka i bardziej rozrasta się w prawą stronę i sporo jest bardzo długich pędów na wszystkie strony a chciałbym ją zagęścić i wyregulować, jak ciąć ...?


Obrazek
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Fuksja - kształtowanie drzewka

Post »

Kacper90 spróbuj ją trochę wyprostować i przywiązać do palika oczywiście jak się da.
Ja tnę bardzo mocno ale na początku miałam stracha czy nadrobi; nadrobi i to z nawiązką bo dostanie powietrza. :lol:
Nie wiem czy będzie widać na tym zdjęciu.
Obrazek
Moja już na dworze pod jabłonką od po Zośce i widzę pojawiają się pierwsze listeczki. :D
Wierzchnią starą ziemię wyrzuć i dowal jej dobrą ziemię a po tygodniu podlej rozcieńczoną przefermentowaną gnojóweczką pokrzywowo-żywokostową z dodatkiem obornika końskiego.
Awatar użytkownika
Maciek13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1395
Od: 9 cze 2017, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zofianka Górna

Re: Fuksja - kształtowanie drzewka

Post »

Moja fuksja snowcap w formie drzewka :D
Obrazek

Obrazek
Annau
200p
200p
Posty: 424
Od: 26 cze 2020, o 19:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Fuksja - kształtowanie drzewka

Post »

Witam :)
Nie wiem czy ktoś tu zagląda, ale mam pytanie: czy ktoś z Was prowadzi teraz swoją fuksje na drzewko?

Maćku piękne drzewko :D sam je prowadziłeś? I ile już ma?
Awatar użytkownika
arameic
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1077
Od: 1 kwie 2012, o 21:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Siekierki, podlaskie

Re: Fuksja - kształtowanie drzewka

Post »

To moja fuksja w formie drzewka, bodajże siedmioletnia.
Obrazek
Annau
200p
200p
Posty: 424
Od: 26 cze 2020, o 19:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Fuksja - kształtowanie drzewka

Post »

Ojoj to już potężna fuksja. Piękna. Basiu sama ją prowadziłaś? To moja:

Obrazek
Ze szczepki pobranej jesienią. Teraz ma około 40 cm. Coś słabo jej idzie wzrost, może w tym sezonie doczekam chociaż tego, że dorośnie dotąd, aż będę mogła jej ciachnąć wierzchołek. Mam jeszcze dwie, ale mniejsze.
Jeśli ktoś ma jakieś rady, to chętnie skorzystam :)
Awatar użytkownika
arameic
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1077
Od: 1 kwie 2012, o 21:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Siekierki, podlaskie

Re: Fuksja - kształtowanie drzewka

Post »

Tak, Aniu, od malutkiej sadzoneczki ją mam. W jeden sezon urosła mi tak wysoko w górę, usuwałam wszystkie boczne odrosty. Następnej wiosny ucięłam stożek wzrostu i zaczęła produkować koronę, którą też przycinałam każdej wiosny. W tym roku dam jej nową, większą donicę i nowe podłoże. :D
Annau
200p
200p
Posty: 424
Od: 26 cze 2020, o 19:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Fuksja - kształtowanie drzewka

Post »

Dziękuję. Też usuwam boczne odrosty. Moja urosła od chwili ukorzenienia, może ciut więcej niż 10 cm. Wydaje mi się, że mało, ale mam nadzieję, że nadrobi. Stoi na zachodnim parapecie w chłodniejszym pokoju, tzn. stała. Teraz przeniosłam ją do cieplejszego, bo przeczytałam ,że mniejsza temperatura jest istotna przy kształtowaniu korony (międzywęźla się skracają) i korona jest bujniejsza. Trochę też walczyłam z chorobą grzybową i stąd też zmiana miejsca. Mam nadzieję, że dobrze zrobiłam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”