Woda do podlewania roślin domowych

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marzka
100p
100p
Posty: 113
Od: 11 sie 2009, o 11:27
Lokalizacja: POZNAŃ

Re: Podlewanie

Post »

Nalewko ! dzięki :)
Ja spanikowałam, niepotrzebnie.
No bo jak jest mróz, to jest z reguły sucho, a nawet jak nie, to rośliny śpią. A tu zaczęły się budzić, a ja je wodą zlałam i nagle w nocy mróz.
Ale oczywiście miałaś rację - nic się nie stało. Wręcz przeciwnie wszystkie moje rośliny żyją po zimie i wyglądają dobrze.
A teraz po paru dniach pięknej słonecznej pogody - pada u nas wiosenny deszcz :)
Jestem akurat po akcji sadzenia wielu roślin u rodziców na działce i baaardzo potrzebne było takie podlewanie :D
Awatar użytkownika
Giecikowa
200p
200p
Posty: 355
Od: 13 lut 2011, o 09:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Podlewanie

Post »

Odświeżę temat. Słyszałam taką opinie, że jak raz zacznie się podlewać to już trzeba ciągle. Chodzi o to, że jak jest sucho to rośliny się jakoś przystosowują i byle jak , ale żyją. Jak się zacznie je podlewać np. klika razy a później zaprzestanie tego podlewania to one szybciej zginą niż te niepodlewane. Trochę to dla mnie dziwne, ale wolałabym się upewnić. chociaż u mnie to już "musztarda po obiedzie" bo susza straszna i podlewam swoje roślinki. Chciałabym jednak poznać Wasze zdanie na ten temat. :)
Pozdrawiam Dorota:)
Viki
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 10 kwie 2012, o 01:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Łodzi

Re: Podlewanie

Post »

Mam pytanie o temperaturę wody do podlewania roślin, u mnie konkretnie są to pomidory i ogórki podfoliowe. Wiem, że zasada jest taka, że powinna to być temperatura otoczenia - ale co zrobić, kiedy teraz w cieniu powyżej 30°C? Podlewać taką bardzo ciepłą, czy może jednak wcześniej trochę schłodzić?
Awatar użytkownika
Marzka
100p
100p
Posty: 113
Od: 11 sie 2009, o 11:27
Lokalizacja: POZNAŃ

Re: Podlewanie

Post »

Giecikowa.. ja też wiele razy slyszałam taką opinię i chyba coś w tym jest...
Jest chyba również coś w tym, że roślina woli przesuszenie, niż przelanie (oczywiście bywają wyjątki np.tawułka)

Ja podlewam bardzo rzadko, ostatnio to tylko rośliny świeżo posadzone. Przez cały sierpień do dziś, nie podlewałam działki, no może raz czy dwa wybrane rośliny.
Ogólnie to teraz moim roślinom wystarczają opady i rosa (czy co to tam jest wieczorem i rano ;))
Nic mi nie uschło nigdy i wszystko ładne rośnie ....
Awatar użytkownika
Ogoonek
100p
100p
Posty: 188
Od: 27 gru 2012, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubań

Re: Podlewanie

Post »

Odświeżam wątek ;:138 Z tego co wiem, nie powinno się podlewać marchewki, pietruszki itd. ze względu na to, że same muszą "szukać" wody w ziemi. W ten sposób korzeń jest wyciągnięty a nie rozgałęziony na wszystkie strony :) Ogórki powinno się podlewać wczesnym rankiem (jak jeszcze słońce tak mocno nie grzeje) lub późnym wieczorem (jak słońce już zaszło), bo w innym wypadku będą gorzkie. Tak, wiem, że nie wybieramy kiedy ma padać deszcz, ale tak mówiła moja babcia :) Jeszcze mama mówiła mi, że w sumie nie powinno się podlewać czosnku, ale nie wiem dlaczego ;:218 No i w ogóle roślin w pełnym słońcu, bo więdną ;:224
Pozdrawiam, Ogoonek :)
NOTO
200p
200p
Posty: 463
Od: 2 sty 2013, o 10:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Podlewanie

Post »

Mam instalację nawadniającą (4 sekcje). Ustalam to tak że kazda sekcja pracuje 3 razy po 20 minut zamiast ciągle przez godzinę. Wydaje mi się to efektywniejsze niż podlanie jednorazowe.
Pozdrawiam Tomek
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Tytuł wątku powinien być szczegółowy - uszanuj pracę odpowiadających expertów i włóż trochę wysiłku w treściwy tytuł tego o co pytasz.
betiglo
100p
100p
Posty: 140
Od: 5 mar 2013, o 17:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Podlewanie

Post »

Ja na zimę wniosłam do nie ogrzewanego garazu róże pienne w donicach i nie podlewałam ich w czasie zimy ,czy powinnam ?i jezeli tak to w jakich ilościach ?i z jaką częstotliwością?
Awatar użytkownika
bishop
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5191
Od: 4 cze 2008, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ze wsi/prawie środek Polski
Kontakt:

Re: Podlewanie

Post »

Ja robię to w ten sposób, że nie dopuszczam do przesuszenia ziemi. Ziemia przesuszona zaczyna odstawać od doniczki i ma inny kolor. Tak "na oko", przepisu nie podam :oops:
Pozdrawiam - Krzysiek
Mój czasopożeracz
betiglo
100p
100p
Posty: 140
Od: 5 mar 2013, o 17:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Podlewanie

Post »

No ,przesuszona ta ziemia nie jest ,ale na pewno zmarznieta,wobec tego nie wiem czy uratuje jeszcze te róze?.
A tak na przyszłość zapytam,czy przenoszac takie donice do zimnych nieogrzewanych pomieszczeń nalezy ziemie dobrze podlać,czy co jakiś czas tam zajrzeć i troche podlewać przez całą zimę, a od kiedy intensywniej?
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3729
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Re: Podlewanie

Post »

Wszystkie rośliny w donicach iglaste i liściaste zimozielone ( te które mają liście przez całą zimę) należy przed nastaniem mrozów mocno podlać, a potem podlewać delikatnie przez całą zimę jeśli ziemia nie jest zamarznięta.
Rośliny bez liści o zdrewniałych pędach nie wymagają takiego podlewania. Trzeba tylko pilnować, aby ziemia nie wyschła, nie obkurczyła się. Gdy jednak ruszy wegetacja, roślina zacznie pobierać wodę z doniczki i już podlewania trzeba pilnować.
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
betiglo
100p
100p
Posty: 140
Od: 5 mar 2013, o 17:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Podlewanie

Post »

No to mam nadzieję,ze te róze nie uschły całkowicie Po niedzieli chyba zrobi się ciepło to je zaczne podlewacMam nadzieję,ze ożyja.Mam jeszcze truskawki pnące w donicy kaskadowej- u góry sa zielone w dolnych piętrach uschniete,nie wiem czy odbiją ,a były do późnej jesieni i b.smaczne...
Awatar użytkownika
moniulka08
50p
50p
Posty: 51
Od: 3 gru 2009, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stąporków

Re: Podlewanie

Post »

Nigdy nie zwracałam uwagi na podlewanie roślin zimą, ale chyba macie rację
NOTO
200p
200p
Posty: 463
Od: 2 sty 2013, o 10:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Podlewanie

Post »

moniulka08 pisze:Nigdy nie zwracałam uwagi na podlewanie roślin zimą, ale chyba macie rację
Lekko naprostuję ... nie w zimie, ale wtedy gdy nie ma mrozów (jeszcze lub podczas podlewania).
Pozdrawiam Tomek
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Tytuł wątku powinien być szczegółowy - uszanuj pracę odpowiadających expertów i włóż trochę wysiłku w treściwy tytuł tego o co pytasz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”