Woda do podlewania roślin domowych

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Kaśka33
100p
100p
Posty: 170
Od: 1 lut 2008, o 12:37
Lokalizacja: okolice Grodziska Maz.

Post »

Sypki pisze:w takim wypadku jeśli ma automatyczne nawodnienie i podlewa ci deszcz czy nie desz to proponuje zakupienia czujnika deszczu na trawnik jeśli chcesz miec bardziej profesjonalne podlewane podlewanie proponuje czujnik wilgotnosci!koszt nie jest wysoki a mozesz sobie wyjechac nawet na badzo długie wakacje!!!

pozdrawiam
Mam czujnik deszczu. Tak, zgadzam się - jest super. Poza jednym wyjątkiem: podlewanie masz ustawione np. na 5 rano a złośliwość losu jest taka, że zaczyna lać deszcz zawsze po podlaniu z automatu. Naprawdę jest to złośliwość losu, jeśli zdarzy to się kilka razy pod rząd, wtedy gdy nie ma właściciela ogrodu.

Ponadto zwróćcie uwagę na jeszcze jedną rzecz, a mianowicie czasami zdarza się (chodzi o podlewanie, które działa na własnej studni) że pompa zaciąga czasami małe okruszki czegoś. Takie małe coś klinuje się w zaworach przypisanych do którejś sekcji i nie odłącza się automat. Kilkakrotnie w tym sezonie zdarzyło się to naszym sąsiadom i woda lała się całą noc. A ostatnio przydarzyło się to mnie... Całe szczęście, ja mam ustawione podlewanie na rano i zauważyłam to przed wyjściem do pracy. Moi sąsiedzi mieli ustawione późnym wieczorem, zauważali rano, gdy było już za późno - ich sąsiedzi byli już całkowicie zalani.

Pozdrawiam

Kaśka
Sypki
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 42
Od: 3 sie 2008, o 10:19
Lokalizacja: Słupsk

Post »

a Czy macie załozony filtr przed hydroforem lub np za pompą ale przed elektrozaworami?? bo jeśli tak to nie możliwe zeby jakie kolweik drobinki czegos tam dostaly sie i blokowały eletrozawory. a jeśli tak to jedynym wyjsciem bylo by zalożenie magnetyzerów wody na rurach przed stacją pompująca.

pozdrawiam
Sypki

Darz Bór
Kaśka33
100p
100p
Posty: 170
Od: 1 lut 2008, o 12:37
Lokalizacja: okolice Grodziska Maz.

Post »

Dziękuję za rady. Muszę pogadać o tym z gościem, który mi to ustrojstwo zakładał, a teraz serwisuje. A czy mam jakieś filtry? Nie mam bladego pojęcia! Pewnie nie - skoro się zatkało.

Pozdrawiam
Vega_Q
50p
50p
Posty: 57
Od: 25 kwie 2007, o 23:21
Lokalizacja: Zagłebie

Post »

Kiedy zakonczyć podlewanie roślintakich jak:
tuja
winobluszcz
bluszcz
rdest auberta
?
Jestem zielony, dlatego się nie udzielam. Za to nie waham się zapytać:)
Bartek
Awatar użytkownika
liria1
50p
50p
Posty: 81
Od: 18 sie 2008, o 11:24
Lokalizacja: Kraków

Post »

Nie wiem może źle robię bo jestem tu nowa ale ja podlewam do pierwszych przymrozków . Lidka :D
liria1
MarQ
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 2 sty 2009, o 11:21

Post »

mam pytanie a'propos podlewania.
mam w domu dzbanek z filtrem (pewnie węglowym), którego używam do np. gotowania herbaty.

czy filtrować wodę, która ma odstać 24h do podlewania kwiatków?
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Na pewno była by lepsza po przefiltrowaniu. :wink:
Awatar użytkownika
aleksandra2323
500p
500p
Posty: 529
Od: 28 cze 2008, o 00:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Rozchodniki i peonie mojego sąsiada są dużo wyższe, niż u mnie. Zastanawiam się dlaczego, bo rosną w odległości 3 m. od siebie. Może to kwestia podlewania? Choć jak sadziłam wczoraj rośliny gleba wydaje się jeszcze mokra po zimie. Ale to może za mało?
Awatar użytkownika
izabellka
100p
100p
Posty: 173
Od: 24 mar 2008, o 13:50
Lokalizacja: warszawa

Post »

przy zakładaniu instalacji nawadniającej warto dodać czujnik wilgotności
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=53826" onclick="window.open(this.href);return false;

Życie jest pełne niespodzianek.
selin
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 39
Od: 5 mar 2009, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Post »

Witam serdecznie. Ja czasami podlewam deszczówka moje roślinki i to na pewno jest dla nich dobre, tylko martwię się bo deszczówkę zbieram do takich dużych, metalowych beczek, a te beczki są zardzewiałe. Jak myślicie czy taka rdza szkodzi roślinom? Proszę pomóżcie bo mam posadzonych kilka nowych krzaczków i boję się, że je podtruję.
zbyszekwww
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 29 sie 2007, o 13:35

Podlewanie cyprysikow na pniu po posadzeniu

Post »

Witam. Posadziłem niedawno ok 20 cyprysikow odm golden triumph - kule na pniu. Wysokosc okolo 230cm. Rosliny kopane z gruntu. Jak mocno trzeba je podlewac po posadzeniu? Bardzo obficie? Czy tak aby ziemia byla wilgotna czy tak aby byla dosc mokra czy w jaki sposob aby wszystkie sie przyjeły?
Awatar użytkownika
lvlidnight
200p
200p
Posty: 205
Od: 28 paź 2008, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Podlewanie

Post »

Proszę o informację, czy mogę wykorzystać deszczówkę (w studzience z 1,5 kręgla ? 100 cm) do podlewania kroplującego (kropelkowego)? Jakiej i o jakiej mocy użyć pompy? Jak długi może być waż kroplujący?
Pozdrawiam,

lvlonika
Łysy
200p
200p
Posty: 352
Od: 22 cze 2008, o 21:27
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Podlewanie

Post »

Jak najbardziej się nadaje.
Potrzebujesz stałego ciśnienia przez np. godzinę, a zatapialna pompa tego Ci nie zapewni. Potrzebny jest zestaw hydroforowy...
Nawet 200 m, ale kroplowniki co 30 cm ( no i teren płaski)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”