Higrometr - miernik wilgotności

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MonikaCiech
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 20 cze 2011, o 09:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ciechanów

Higrometr - miernik wilgotności

Post »

Witam wszystkich

Znalazłam na Allegro takie cudo i noszę się z zamiarem kupna, tym bardziej, że cena śmiesznie niska.
Zakres wilgotności jest od 1 do 8, wszystko pięknie, tylko zastanawiam się skąd mam wiedzieć, jaka wilgotność z tej skali jest odpowiednia dla danej rośliny, tzn. jaka to jest w ogóle skala?

Proszę o rady osoby, które miały do czynienia z tym urządzeniem lub wiedzą czy są jakieś strony www z informacją jaka wilgotność podłoża odpowiada danej roślinie (według tej skali)

Z góry dzięki
x--A-4
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1148
Od: 27 mar 2008, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Miernik wilgotności-pytanie

Post »

Znajdź taki, który pokazuje wilgotność w procentach.
Awatar użytkownika
MonikaCiech
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 20 cze 2011, o 09:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ciechanów

Re: Miernik wilgotności-pytanie

Post »

Faktycznie, tak będzie najłatwiej. Już znalazłam-co prawda dużo droższy, ale przynajmniej sensowny :wink:
jps33
---
Posty: 224
Od: 14 gru 2014, o 15:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Miernik wilgotności-pytanie

Post »

Ja kupiłem takie coś i czekam na listonosza. Jeśli będzie to to działać to pozwoli mi zostawić rośliny pod opieką "antyogrodnika" sąsiada.

Link usunąłem (regulamin - § 4.8)/norbert76
Awatar użytkownika
PanRoslinka
100p
100p
Posty: 154
Od: 18 wrz 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Higrometr do gleby

Post »

Witam. Nie znalazłem takiego tematu więc ośmielam się założyć nowy. Jako że nigdy nie wiem czy ziemia w doni jest za sucha czy za mokra i kiedy podlewać, postanowiłem kupić higrometr do mierzenia wilgotności gleby np taki: https://www.leroymerlin.pl/uprawa-i-och ... ,l410.html. Tylko że kompletnie nie qmam jakie wskazania mówią że jest za sucho a jakie za mokro. Dla mnie to jest tylko wskazóweczka coś pokazująca na skali. Pomoże ktoś?
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18663
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Higrometr do gleby

Post »

Z czym masz problem? :shock: Przecież skala bardziej czytelna nie może być... 🤦
Prawidłowe wskazanie masz na zielonym polu, w prawo na niebieskim za mokro, w lewo na czerwono za sucho.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
PanRoslinka
100p
100p
Posty: 154
Od: 18 wrz 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Higrometr do gleby

Post »

Przecież piszę ,że dopiero kupię. Nawet nie widziałem z bliska jak wygląda. A skoro już piszesz o skalach , to czy one odnoszą się do wszystkich roślin? Przecież higrometr nie wie jaka roslina siedzi w doni kaktus czy jakś bagienna.
Awatar użytkownika
doras
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 27 lip 2019, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Higrometr - miernik wilgotności

Post »

Wejdź na jungleboogie.pl i tam jest do kupienia identyczny. W opisie znajdziesz dużo ciekawych informacji, m.in. jest zestawienie dużej ilości gatunków roślin z podanymi wskazaniami tego higrometru, kiedy należy daną roślinę podlać.
Pozdrawiam, Dorota
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”