Reo meksykańskie

Rośliny doniczkowe
Awatar użytkownika
Marlenka X
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 43
Od: 1 cze 2012, o 19:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Przesuszyłam reo :(..pomocy!

Post »

Witam wszystkich serdecznie :) . Od kilku dni moje reo zaczeło marnieć tzn. niektóre listki robiły się takie ciemne (czarne) i suche,więc zaczełam je codziennie zraszać,bo myślałam,że powietrze jest za suche. Niestety listki dalej marniały ;:145 . Dzisiaj za radą mamy sprawdziłam ziemie i okazało się ,że w doniczce jest pustynia ;:202 ! I teraz mam problem,bo nie wiem jak właściwie postapić żeby większej krzywdy biedakowi nie zrobić. Generalnie chodzi mi o to jak postapić z lekko przesuszoną roślinką :)
Miłego dnia
x-F-7
---
Posty: 10509
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przesuszyłam reo :(..pomocy!

Post »

Można wyjąć z ziemi i dać do pojemnika z wodą, aby roślinka sie napiła i wsadzić do ziemi i podlać :wit
Awatar użytkownika
Marlenka X
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 43
Od: 1 cze 2012, o 19:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przesuszyłam reo :(..pomocy!

Post »

Dziękuje za radę :D . A ile ją w tym pojemniku trzymać? w ogóle to mój problem się zaczął jak przestawiłam kwiat z okna wschodniego, na którym stał od "małego" na komodę. A mam jeszcze jedno pytanie: wyblakły mi troche listki od spodu pewnie z braku ;:3 , czy jak postawie doniczkę z powrotem na parapet to odzyska kolor? Przepraszam za głupie pytania,ale laik ze mnie totalny ;:219
Miłego dnia
Awatar użytkownika
raflezja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6842
Od: 25 lip 2009, o 21:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Przesuszyłam reo :(..pomocy!

Post »

Postaw koniecznie na parapecie. Ta roślina lubi dużo światła, wtedy ładnie się wybarwia. I oczywiście kwitnie.
Masz reo zwykłe - zielono bordowe, czy paskowane?
To normalne, że czasem stare liście zasychają.
Awatar użytkownika
Marlenka X
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 43
Od: 1 cze 2012, o 19:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przesuszyłam reo :(..pomocy!

Post »

:wit mam zielono-bordowe i dopóki nie zdjełam go ze wschodniego parapetu to wszystko było okey. Teraz wróciło na swoje stare miejsce i zaczyna wracać do "zdrowia" :) . Mam jeszcze pytanie (pewnie nie ostatnie :wink: ) czy dobrze zrobiłam,że przyciełam te zasychajace listki? I czy jak coś to moge je w ogóle wyciąć? :)
Miłego dnia
x-F-7
---
Posty: 10509
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przesuszyłam reo :(..pomocy!

Post »

Zawsze nawet końcówki przyschnięte można przyciąć;) :wit
Awatar użytkownika
Marlenka X
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 43
Od: 1 cze 2012, o 19:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przesuszyłam reo :(..pomocy!

Post »

Dziękuje Wam dobre kobiety ;:180 ;:180 za dobre rady :) . Wyciełam dziś jeden listek,bo nie było szans na reanimacje. Ale tak ogólnie to reo wraca do żywych ;:138 :!: A mam pytanie na temat innej roślinki draceny "lucky bamboo" czy kwitnie,bo mój wypuszcza kilka białych cosiów ;:oj i nie wiem czy to kwiat czy nowe pędy , pozdrawiam :D
Miłego dnia
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Reo meksykańskie

Post »

Czy reo można łatwo ukorzenić i odmłodzić przez odcięcie czubka?
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18646
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Reo meksykańskie

Post »

Tak, wystarczy odciąć i wsadzić do wody.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Reo meksykańskie

Post »

Moje reo się rozrosło w tak zastraszajacym tempie że nie mogę nadążyć. Co chwila jest mu za ciasno. Rozsadziłam je z milion razy, a oddaję kilogramami. Ciągle odrasta.

Zastanawiam się jakby reo sprawdziło się w ogrodzie. Ktoś z was próbował?
Zdarza mi się wsadzić nadmiar doniczkowców w ziemię więc mogę i z nim zaeksperymentować. Szczególnie ze podglądnęlam na zagranicznych stronach że hodują je w szpalerach jak u nas np juki. Wygląda to fajnie, taka juka mini i to kolorowa a tworzy całkiem ładny gęsty żywopłot na obrzeżach.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”