Woskownica/Hoja - problemy w uprawie

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
crazydaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4935
Od: 27 cze 2013, o 09:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Keadby UK

Post »

Moja hoja odorata jest mlodziutka roslinka, zaczelam ja ukorzeniac w pazdzierniku, dala rade, nawet zaczela rosnac i wypuscila jeden lisc, kawalek pedu, na koncu ktorego widac mlode listeczki. W Nowy rok zrzucila 2 liscie - ten nowy i jeden z 3 starych, widze ze zrzuci kolejne bo pojawily sie na nich plamy. Co jest nie tak? Stala na poludniowym oknie, z cala reszta "przedszkola", w sypialni jest cieplo, podlewam oszczednie, kontrolujac wilgotnosc podloza i kiedy w glebi jest ledwie wyczuwalna wilgoc. Po prostu nie pozwalam ziemi wyschnac zupelnie, podlewam kiedy jest niemal sucha, nie leje duzo wody na raz, wole czesciej a mniej. Od jakiegos czasu uzywam spryskiwacza... To by jej moglo nie pasowac? Plamy na lisciach ktore zrzucila wygladaly tak samo jak na tym, ktory jeszcze jest.
Obrazek

Prosze o pomoc w identyfikacji problemu... Nie chcialabym, zeby mi roslina padla.
Kinga
Fuksjoza, hojoza, ketmioza, czyli komus tu odbija... ;) cz.3 - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 05&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Zgoda bez polskiej czcionki/Adminka
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: hoja odorata choruje, w czym problem?

Post »

Hoja nie lubi wciąż wilgotnego podłoża,teraz najlepiej podlewać jak całkowicie wyschnie a nawet ciut rzadziej.Wyjmij i sprawdź w jakim stanie są korzenie jeżeli jeszcze są.Też tak miałem z hojami jak dbałem za bardzo ,lepiej znoszą jak się o nich zapomina.
Awatar użytkownika
crazydaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4935
Od: 27 cze 2013, o 09:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Keadby UK

Re: hoja odorata choruje, w czym problem?

Post »

Dziekuje Ci. Korzenie sa w porzadku, przejrzalam je. W watku moich roslin dostalam porade, ze moze to grzybek sie zaszwendal - opryskalam fungicydem, pozostaly jeden lisc na razie nie ma plam... Czekam co bedzie dalej, hoja ma ten jeden lisc i na koncu bacika mikroskopijne nowe listki. Na razie wygladaja dobrze, sa zielone. Oby tak zostalo.
ZArzuciles mi zagwozdke... Tutaj jest podane, ze miedzy innymi h. odorata nie znosi przesuszenia podloza. Zeby bylo smieszniej, z tej listy mam tez serpens, multiflore, finlaysonii...
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... a#p1160881
Kinga
Fuksjoza, hojoza, ketmioza, czyli komus tu odbija... ;) cz.3 - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 05&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Zgoda bez polskiej czcionki/Adminka
asiape
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 5 mar 2014, o 17:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Chora hoja

Post »

Witam.
Mam problem. Rok temu babcia podarowała mi kwiatka - hoję. Bardzo się ucieszyłam bo uwielbiam te kwiaty i zawsze kojarzą mi się z dzieciństwem. Kwiatka postawiłam na półce. Ładnie puszczał nowe łodygi i liście. Wyjechałam na krótkie wakacje i według wskazań kwiatami miał się zająć szwagier. Później musiałam kwiata przestawić ze względu na remont, a następnie ze względu na pękniętą doniczkę przesadzić. No i się zaczęło ... Początkowo było ok, później jednak liście nie były twarde jak zawsze, obwiędły, niektóre zżółkły. Łodygi są wyschnięte a ja nie wiem co mam robić ... Pomocy !
Awatar użytkownika
jola1313
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5412
Od: 21 sty 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Suwałk

Re: Chora hoja

Post »

Najlepiej utnij kilka pędów(tych zielonych z liśćmi) i staw do wody.Większość hoi dość szybko puszcza tak korzenie :uszy
Być może zalałaś
Awatar użytkownika
nuska89
200p
200p
Posty: 485
Od: 29 cze 2009, o 23:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lübeck

Post »

Witajcie, chciałabym zasięgnąć Waszej rady, na liściach h.tsangi od spodu pojawiają się białe ślady, tak jakby wylane, zaschnięte soki rośliny, twarda skorupka, poza tym są zmiany na tych liściach, co może być tego powodem? Co robię nie tak, a może szkodnik?
Foto ze zbliżeniem, te ciemne coś to ziemia.
Obrazek
Anna S.
Moje kwiatki
x-ja
---
Posty: 4936
Od: 11 wrz 2008, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hoja tsangi, chora?

Post »

Mi to wygląda na korkowacenie ale jeszcze może ktoś mądrzejszy się wypowie .
Awatar użytkownika
nuska89
200p
200p
Posty: 485
Od: 29 cze 2009, o 23:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lübeck

Re: Hoja tsangi, chora?

Post »

Dziękuję za odpowiedź, nie byłam pewna, bo zraszałam je, a słonko też świeciło potem, może przypiekło.
Pytam, ponieważ widziałam jednego małego mieszkańca akurat na tej hoji, myślałam, że może coś ją zjada.
Anna S.
Moje kwiatki
Awatar użytkownika
pestka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1809
Od: 1 gru 2008, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Co z tą hoją się zrobiło, czy już nie do uratowania




Obrazek

;:223
:?: dziękuję za odpowiedź
Awatar użytkownika
Milenaa
200p
200p
Posty: 222
Od: 9 lis 2013, o 18:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnysląsk

Re: liść Laurowy i hoja

Post »

Tą Hoje raczej trudno będzie odratować bo jest strasznie zasuszona, uschła nie wiem jak do końca jest z korzeniami ale raczej roślina poszła już na straty .. w sumie nawet jak korzenie są jeszcze w miarę do uratowania to nawet jak obetnie się roślinę i znów wsadzi do ziemi to chyba nic z tego nie będzie :(
" Możesz być dziś nikim dla całego świata, pamiętaj dla niewielu jesteś całym światem "
Moje wątki :Rośliny doniczkowe
Winorośla-sadzonki
Awatar użytkownika
koniczynka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6251
Od: 12 kwie 2008, o 19:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: Woskownica/Hoja. Problemy

Post »

Jaka ziemia dla hoi karnossy bedzie odpowiednia ?
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18601
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Woskownica/Hoja. Problemy

Post »

Ziemia do sukulentów wymieszana z agroperlitem, u mnie się sprawdza bardzo dobrze.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
TrisK
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 14 paź 2018, o 19:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Hoja umiera pomocy

Post »

Witam,
Moja hoja ma problemy, prawdopodobnie ją zalałam, ziemia pachnie brzydko, wiosną przesadziłam ją do prawidłowej ziemi z dobrym pH, podlewałam oszczędnie, zauważyłam że żółkną jej liście, lkilka dni temu zerwałam takich kilkanaście, dziś znów widzę kilka - co robić? To stara hoja, ma około 40 lat, ma długość około 2,5 metra kwitnąc zaczęła 4 lata temu ale przestała. Stoi w zacienionym miejscu od południowej strony (ale okno zarośnięte winoroślą). Każda rada na wagę złota
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”