Filodendron pierzasty i podwójnie pierzasty( Philodendron bipinnatifidum)

Rośliny doniczkowe
barbarka81
---
Posty: 10
Od: 13 lip 2007, o 20:44
Lokalizacja: stany zjednoczone

Filodendron pierzasty i podwójnie pierzasty( Philodendron bipinnatifidum)

Post »

Witajcie jestem tutaj nowa ,wiec nie bardzo wiem co robie -haha jeśli mi sie udalo wyslac kwiatka z ktorym mam problem to super.A wiec po pierwsze nie wiem jak sie nazywa ten kwiatek a po drugie to nie mialam z nim problemu stal sobie w miejscu spokojnym nie jest przelany (przynajmniej mi sie tak wydaje) zaczynaja robic sie na jego koncach suche liscie i nie wiem dlaczego-pomocyyyyyyyyyyyyyyyyyy

Obrazek Obrazek
barbarka81
---
Posty: 10
Od: 13 lip 2007, o 20:44
Lokalizacja: stany zjednoczone

filodendron

Post »

Bardzo dziekuje za odpowiedz -poczytalam troche i chcialam sie dowiedziec czy ejst to kwiat trujacy -troszke sie przerazilam bo mam niezly okaz i nie chcialabym go wyrzucac-----nie uzyskakalm odpowiedzi na moje pytanie czy on ma za sucho i dlatego jego liscie sa takie a nie inne????????
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Wklej większe zdjęcia zobaczymy i postaramy sie pomóc z takiej wielkości zdjęć trudno coś ocenić i odpowiedzieć a co do liści może to błędy w uprawie a może coś innego ale trzeba się temu przyjrzeć z bliska na większych zdjęciach. :D :D :D
barbarka81
---
Posty: 10
Od: 13 lip 2007, o 20:44
Lokalizacja: stany zjednoczone

zdjecia kwiata

Post »

No witam ponownie !!!!!!!!!!!zrobialam zdjecia kwiatka prosze go dokladnie obejzec i napisac mi co sie z nim dzieje---te usychajace liscie na koncach to po prostu koszmar -a ja jestem zielona jeśli chodzi o te srodki do kwiatow -uzywam teraz jakas odzywke do wszyskich kwiatow -nazywa sie MIRACLE GRO-ale i tak pewnie ci to nic nie mowi -tak napisalam moze ktos zna to mi poradzi czy to jest dobre---prosze tylko nie pisz mi nic polskiego bo ja nie mam mozliwosci zakupu z gory dziekuje i prosze odezwij sie bo to dosc duzy okaz i niechcialabym go zmarnowac pozdrwaiam cieplo ze slonecznych Stanow -papapapap



Przepraszam wyslalam list a nie poszly mi zdjecia bo byly za duze -teraz zmniejszylam i mam nadzieje ze pojda dolaczylam rowniez zdjecie draceny ktora tez ma takei liscie zoltawe i jakby suche na koncach-u nas jest klimatyzacja i moze to zle wplywa na kwiaty no nie wiem juz -pomocy

Obrazek Obrazek Obrazek
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: zdjecia kwiata

Post »

barbarka81 pisze:Przepraszam wyslalam list a nie poszly mi zdjecia bo byly za duze -teraz zmniejszylam i mam nadzieje ze pojda dolaczylam rowniez zdjecie draceny ktora tez ma takei liscie zoltawe i jakby suche na koncach-u nas jest klimatyzacja i moze to zle wplywa na kwiaty no nie wiem juz -pomocy

Obrazek Obrazek Obrazek

I mamy problem rozwiązany klimatyzacja bardzo wysusza powietrze przez to najprawdopodobniej schną końcówki liści, masz za sucho w mieszkaniu najprawdopodobniej. Trzeba je poprzycinać tak by przy zdrowej tkance liścia został trzy milimetrowy pasek tej suchej tkanki tak jak zaznaczyłem, podobnie z draceną. :D
Obrazek
barbarka81
---
Posty: 10
Od: 13 lip 2007, o 20:44
Lokalizacja: stany zjednoczone

nie wiem co dalej

Post »

Witajcie . Chcialam napisac ze zrobilam to co kazaliscie czyli zraszam liscie i obcielam te suche liscie tak jak pisaliscie zostawiajac te 3 mm.Teraz jest nowy problem otoz moje liscie robia sie zolte -juz kompletnie nie daje rady z tymi moimi kwiatkami
Przyznam sie ze po kupnie ich wcale ich nie przesadzalam i wogole nie nawozilam ale ostatnio zaczelam o nich bardziej dbac i musze napisac ze lepiej rosly jak o nie nie dbalam niz teraz -hahahahhaha oki odpiszcie jak najszybciej bo juz coraz wiecej lisci jest zoltych i juz niedlugo nic z nich nie zostanie
barbarka81
---
Posty: 10
Od: 13 lip 2007, o 20:44
Lokalizacja: stany zjednoczone

problem -jak zwykle

Post »

witam ! to znowu ja -chcialam zapytac o kwiatki ktore wysylam wiem na pewno ze jeden to hoja-ona mi chyba choruje zobaczcie sami jakie ma liscie -kiedys mi rosla super a odkad ja przenioslam do jasniajszego pokoju zrobily sie takie dziwne liscie jakby usychaly i marszczyly sie -codziennie wyrzucam po kilka lisci -co moze byc tego przyczyna ? drugi kwiatek jest tez dziwny albo ja nie wiem jak dbac o niego jego liscie robia sie w srodku fioletowe albo zolte a pozniej ich ucinam i wyrzucam a na koncu sa jeszcze uschniete --a trzeci kwiatek tez jest cos nie tak bo jego liscie tez robia sie zolte -moze przez odzywke nie wiem -moze dalam za duzo pomocy!!

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: problem -jak zwykle

Post »

["barbarka81"]
Obrazek Obrazek
To faktycznie hoja a zrzuca liście właśnie dlatego że przestawiłaś ją w inne miejsce, nie specjalnie lubi przestawianie a jeszcze mniej odwracanie myślę że powinnaś ją z powrotem ustawić tam gdzie była, zbyt nagła zmiana warunków właśnie na hoje bardzo źle działa.
Obrazek
To zamiokulkas lubi rzadkie podlewanie i miejsce cieniste ale takie by dochodziło do niego światło - wygląda bardzo ładnie, czy on ma podstawek pod doniczką czy nie uważaj byś go nie zalała jeśli nie ma podstawka trzeba koniecznie wypalić od spodu w doniczce dziurki i ustawić na podstawku by nadmiar wody jaką podlewasz mógł odpływać.(albo ma za dużo światła i za często podlewasz dlatego też może zrzuca pojedyncze listki) oprócz tego ma zasoloną ziemię podlewasz nie odstaną wodą? poczytaj tutaj o zasoleniu ziemi http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=3986

[
Obrazek
Ze zdjęcia widać że ziemia to sam popiół kiedy przesadzałaś tego filodendrona? może ma przerośniętą bryłę korzeniową a na pewno ma za sucho i tu też nie widzę podstawka.

Musisz wstawiać większe zdjęcia bo z tych bardzo trudno coś więcej powiedzieć tu masz link jak to robić poćwicz http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... sc&start=0 :D
barbarka81
---
Posty: 10
Od: 13 lip 2007, o 20:44
Lokalizacja: stany zjednoczone

odpowedzi

Post »

Witam !!!!!!!!!!! a wic juz odpowiadam na wszystkie pytania! po pierwsze to moje wszystkie kwiatki posiadaja dziurki pod spodem -po drugie to hoja juz jest tam gdzie byla mam nadzieje ze sie wezmie w garsc -kwiatek o ktorym pisalam ze zolkna mu liscie jest przesadzony ,ale kupilam dwa rodzaje ziemi i je wymieszalam -na pewno nie podlewam woda prosto z kranu -podlewam woda odstana dwa lub trzy dni -a co do kwiatka u ktorego pojawiaja sie fioletowe i zolte liscie to mozliwe ze albo przelanie a najprawdopodobniej za duzo odzywki juz pisze sklad i nazwe -------jest to odzywka to kazdego rodzaju kwiatow nazywa sie MIRACLE GRO -jego sklad to
NITROGEN 8%
1.2% AMMONICAL NITROGEN
1.2%NITRATE NITROGEN
5.6%UREA NITROGEN
AVAILABLE PHOSPHATE(P2 05) 7%
SOLUBLE POTASH(K2O)6%
IRON(Fe)0.10%
0.10% CHELATED IRON(Fe)

pisze na odwrocie ze powinnam dodawac do kazdego podlewania od 10 do 20 kropli na i Qt. wody
lub co 2 lub 4 tygodnie 2 male nakretki odzywki na 1 Qt. wody
ja daje dwie nakretki na jeden galon wody i rbie t raz na miesiac
oczekuje szybkiej odpowiedzi z gory dziekuje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: odpowedzi

Post »

Ten nawóz ma bardzo wysokie stężenia składników może postaraj sie poszukać nawozu do roślin typowo zielonych jakiś np. "green plants" lub coś podobnego a od końca września zaprzestań nawożenia, prawdopodobnie przenawoziłaś swoje rośliny pomimo iż robiłaś mniejsze stężenia niż zaleca producent.
barbarka81
---
Posty: 10
Od: 13 lip 2007, o 20:44
Lokalizacja: stany zjednoczone

odpowiedz

Post »

czyli mam rozumiec ,ze wogole juz nie nawozic niczym? a co zrobic z tym kwiatem co wyslalam ten bialo zielony ------na ktorego sie zalilam ze liscie sa fioletowe -codziennie obrywam kolejne liscie czy wszystkie liscie sie tak zrobia??
barbarka81
---
Posty: 10
Od: 13 lip 2007, o 20:44
Lokalizacja: stany zjednoczone

nawoz

Post »

witam !!!!!!!!!!!!! chcialam zapytac czy da sie uratowac rosline jeśli przeleje ja nawozem lub woda prosze o odpowiedz dziekuje
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Jeśli nalałaś za dużo nawozu może być problem(możesz zaprzestać już nawożenia w tym roku będzie bezpieczniej dla roślin) ale jeśli zalałaś wodą trzeba wyjąć bryłę korzeniową z doniczki osuszyć ją papierowymi ręcznikami potem zostawić na jakieś cztery godziny by sobie obeschła samoczynnie lekkim wiaterkiem koło otwartego balkonu po czym włożyć z powrotem do doniczki i na tydzień szlaban na podlewanie, po tygodniu palec w ziemię i sprawdź czy ziemia na głębokości 4 cm jest sucha czy wilgotna jak jest sucha możesz trochę podlać jak wilgotna kolejny tydzień bez podlewania. :D :D :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”