Filodendron pierzasty i podwójnie pierzasty( Philodendron bipinnatifidum)

Rośliny doniczkowe
Awatar użytkownika
AlfaXIII
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1814
Od: 5 cze 2006, o 12:31
Lokalizacja: Kraków

Post »

Może te stronki nieco pomogą.
http://www.mob-zabrze.pl/flora/philodendron.html
Jeśli zablokowało się - pchaj na siłę. Jeśli się rozleci, to znaczy, że i tak wymagało wymiany.
moje zielone cz.1 i moje zielone cz.2
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: filodendron pierzasty

Post »

Najprawdopodobniej go zalałaś proponuję wyjąć bryłę korzeniową z ziemi osuszyć ją papierowymymi ręcznikami i zmniejszyć podlewanie.
barbarka81
---
Posty: 10
Od: 13 lip 2007, o 20:44
Lokalizacja: stany zjednoczone

filodendron

Post »

Tak to najprawdopodobniej przelanie ,ale ja wcale tak duzo go nie podlewalam dlatego myslalam ze moze jakas choroba .Dlatego bardzo sie dziwie ze to przez zalanie no coz juz nie mam co ratowac, bo juz kwiata nie ma-wszystkie liscie opadly i teraz zostala mi sama doniczka :cry: no nic moze i to lepiej ze juz go nie ma bo wiem ze jest on trujacym kwiatem i w dodatku mam dziecko ktore lubi czasami pobawic sie nimi hahahah - teraz poluje na jakas inna rosline -juz wkrotce pojawi sie pewnie zdjecie z informacja jak dbac o niego -bo pewnie nie będę wiedziec co i jak pozdrawiam cieplo pappapapapa
Pozdrawiam serdecznie
joanna8727
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 29 lip 2010, o 21:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Filodendron podwójnie pierzasty

Post »

Proszę o pomoc w identyfikacji kwiatka doniczkowego. Ma długie łodyżki z lisciami jak na zdjęciu. Chciałabym uratować tego kwiatka ale niestety nie wiem co to za gatunek :( Obrazek
Awatar użytkownika
Baryczka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3109
Od: 8 wrz 2008, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolina Baryczy

Re: IDENTYFIKACJA POMOCY

Post »

To jest filodendron. Mam takiego od lat- niezdarta sztuka, może być przelany, przesuszony rośnie pięknie :)

Co z Twoim jest nie tak, że chcesz go ratować?
* Moje miejsca na forum *
Pozdrawiam! Kamila
MilenaMilla
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 9 mar 2013, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Identyfikacja (Filodendron podwójnie pierzasty)

Post »

Witam :)

Jestem nowa :) ale mam staaary problem, ktory mi spedza ostatnimi tygodniami sen z powiek... Wczoraj WRESZCIE udalo mi sie dowiedziec, ze kwiat, ktorego probuje znowu uratowac to filodendron :) Jakis czas temu zaczely mu brazowiec koncowki lisci i sie zasuszaja... Po jakis "tygodniach", znalazlam cos wiecej... Takie maciupenkie, czarne kreseczki- robaczki. Co to? Maja szerokosc ok. milimetra i dlugosc ze 3 :))) Niestety nowy lisc wychodzacy z srodka stanal w miejscu... :cry: Trwa to juz jakis miesiac... To znaczy, ze kwiat mi umarl? umiera? :( Co zrobic??? Pomozcie :)))

Pozdrawiam :)
Milla
Awatar użytkownika
NINa
200p
200p
Posty: 468
Od: 15 maja 2008, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Identyfikacja (Filodendron podwójnie pierzasty)

Post »

Philodendron bipinnatifidum. Czarne kreseczki - przydałoby się wyraźne zdjęcie.
MilenaMilla
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 9 mar 2013, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Identyfikacja (Filodendron podwójnie pierzasty)

Post »

Robaczkow juz nie ma... Posciagalam je... Rozmiekczona koncowke korzenia obcielam... Wysuszone korzenie powietrzne tez poobcinalam... i wkopalam go w nowa ziemie... Poki co stoi ;/ ale liscie oklaply... Zrobily sie wiotkie... a nowy lisc jak stal w miejscu tak stoi... Mozna temu filodendronowi jeszcze jakos pomoc?

będę wdzieczna za kazda rade :)

Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
NINa
200p
200p
Posty: 468
Od: 15 maja 2008, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Identyfikacja (Filodendron podwójnie pierzasty)

Post »

Czy możesz wstawić nowe foto całej rośliny? Liście mogły oklapnąć z różnych przyczyn, zawsze lepie zobaczyć efekt.
MilenaMilla
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 9 mar 2013, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Identyfikacja (Filodendron podwójnie pierzasty)

Post »

Nie wiem jak wstawic tu zdjecie.... Ale linki dzialaja :)
http://imageshack.us/photo/my-images/11/dsc01326k.jpg/

Obrazek

i

http://imageshack.us/photo/my-images/85 ... 322lh.jpg/

Obrazek

Moze pomoze a watpie, bo wlasnie zdycha ostatni lisc... ;(
Awatar użytkownika
NINa
200p
200p
Posty: 468
Od: 15 maja 2008, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Identyfikacja (Filodendron podwójnie pierzasty)

Post »

Przepraszam, że dopiero teraz odpowiadam. Czy ten filodendron jeszcze żyje? Czy zamiast do ziemi możesz go wsadzić do wiaderka z wodą? Widzę mały korzonek tuż pod liśćmi. Możesz go ciachnąć z 3 cm pod tym korzonkiem i całość trzymać w wodzie aż korzeń się wydłuży i zbieleje, a dodatkowo wrzucić do wody węgiel drzewny, przeciwko gniciu.
MilenaMilla
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 9 mar 2013, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Identyfikacja (Filodendron podwójnie pierzasty)

Post »

Witaj!

Niestety kwiatek zakopany i zdjecia korzenia nie mam... ale... obcielam go od dolu pare centymetrow, usunelam wysuszene? wyjedzone korzenie powietrzne i zakopalam... ten glowny korzen byl jakby pusty w srodku... i sypalo sie cos z niego... ale obcielam i i wsadzilam... Przedwczoraj wyszedl nowy lisc :))) i chyba rosnie kolejny... wyglada licho... zjedzony w polowie ;/ ale jest... czyli jest szansa dla niego? Zauwazylam mase malych muszek siadajacych na ziemi... a w niej biale glisty ;/

Pozdrawiam z Bydgoszczy :) Zaczyna sie buuuurza, na razie tylko zdjecia aniolki robia ;p
Awatar użytkownika
NINa
200p
200p
Posty: 468
Od: 15 maja 2008, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Identyfikacja (Filodendron podwójnie pierzasty)

Post »

Tak jak napisałam, najlepiej wsadź go do wiaderka z woda, wypłukaj resztki ziemi i niech sobie rośnie w wodzie przez następny miesiąc lub dwa. Powinno pomóc, zwłaszcza, że jak piszesz wytworzył już nowy liść. U mnie 70% filodendronów pnących rośnie szybko w hydroponice, nie muszę się martwić czy ziemia zalana, czy osiada itd. pH. bipinnatifidum trzymam w mieszance torfu kwaśnego i ziemi do storczyków (z dużą ilością kory i keramzytu), żeby woda nie stała w ziemi. Muszki to ziemiórki, ich larwy niszczą korzenie. Ziemię wyrzuć.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”