Roślina do łazienki

Rośliny doniczkowe
Awatar użytkownika
liska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10568
Od: 24 mar 2008, o 20:07
Lokalizacja: podkarpacie

Co do łazienki?

Post »

Dziewczyny poradźcie proszę jakie roślinki można hodować w dużej jasnej łazience z dużą wilgotnością. Po prysznicu rano i wieczorem lustra i okno mocno zaparowane.

Na razie na oknie stoi kalanchoe (ma się świetnie, pięknie kwitnie), scindapsus (zaszczepka - nie wiem czy się przyjmie, bo jakieś takie zwiędnięte jest) i w środku fikus beniaminek (czy to dobry pomysł?) W domu nie bardzo chciał rosnąć, przestawiłam na okno południowe i po codziennym zraszaniu zaczął wypuszczac listki, więc dziś wyniosłam go do łazienki.

Wiem, że paprotki dobrze rosną w łazienkach ale nie mam paprotek.

Liczę na Wasze doświadczenie i pomoc:)
z uśmiechami Iza
u liski
Awatar użytkownika
Dynka
500p
500p
Posty: 520
Od: 4 sty 2008, o 22:14
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

Paprocie.......... chociaż u mnie nawet włazience to umierają po prostu mnie nie lubią...
Nie zawsze to co jest lżejsze jest przyjemniejsze!
Mój ogród...
Moje donice
Awatar użytkownika
liska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10568
Od: 24 mar 2008, o 20:07
Lokalizacja: podkarpacie

Post »

chyba sobie w końcu kupię paprotkę, choć zawsze omijałam je z daleka :)
z uśmiechami Iza
u liski
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6531
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Koniecznie zerknij tu: Roślina do łazienki :)
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
liska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10568
Od: 24 mar 2008, o 20:07
Lokalizacja: podkarpacie

Post »

Nalewko dziękuję za ten link. Wygląda na to, że beniaminka powinnam z powrotem umieścić na południowym oknie, bo nikt nie wspomniał o tym, że można go trzymać w łazience.

A swoją drogą mało roślin forumowicze zaproponowali do łazienki.
Nieśmiertelne paprocie, których nie posiadam...:)
z uśmiechami Iza
u liski
Renka
50p
50p
Posty: 90
Od: 14 mar 2008, o 20:37
Lokalizacja: Przasnysz

Post »

Lisko w mojej łazience na parapecie świetnie rosną szczawniki , dobrze im i nie przechodzą nawet w okres spoczynku ,może to zasługa wilgotności?Co do paproci to przekonaj sie do nich , bo ja traktowałam parapet łazienkowy jako lecznicę dla podupadłych na zdrowiu ,dobrze czuje się też skrzydłokwiat , zielistka , szeflera , zroślicha , to zależy też od oświetlenia.Ja mam łazienkę z dużym oknem .Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
olcia123
100p
100p
Posty: 123
Od: 11 maja 2007, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Paprotka do łazienki

Post »

Proponuję Ciemnotkę okrągłolistną /pellaea rotundifolia/ albo Podrzeń /Blechnum gibbum/. Obie paprotki lubią dużą wilgotoność. Pamiętaj jednak , że nie lubią bezpośredniego słońca. Ta pierwsza wprawdzie je najbardziej toleruje, ale nienawidzi przeciągów i chłodów, o które łatwo, kiedy otworzysz okno.
Awatar użytkownika
liska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10568
Od: 24 mar 2008, o 20:07
Lokalizacja: podkarpacie

Post »

Dzięĸuję za podpowiedzi. Może przeproszę się z paprotkami. Ta pierwsza bardzo mi się podoba.

Muszę się też rozglądnąć za szczawikiem. W ogóle o nim nie pomyślałam.

a z beniaminkiem podpowie mi ktoś? Zostawić w łazience czy zabrać do pokoju?
z uśmiechami Iza
u liski
Renka
50p
50p
Posty: 90
Od: 14 mar 2008, o 20:37
Lokalizacja: Przasnysz

Post »

No i dowiedziałam się ,że mam szczawik a nie szczawnik :oops: haha A co do fikuska to ja bym Ci radziła przenieść go z tej łazienki , mój i wszystkie znajome fikuski rosną "na salonach" i chyba tam się mają najlepiej .Powodzenia
Awatar użytkownika
WioLinKa
200p
200p
Posty: 225
Od: 26 kwie 2007, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Post »

Do łazienki proponuję Marantę :D
Awatar użytkownika
liska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10568
Od: 24 mar 2008, o 20:07
Lokalizacja: podkarpacie

Post »

Renka beniaminek już stoi w salonie na kolumnie. Mam nadzieje, że nadal będzie wypuszczał listki, bo przez ostatnie kilka lat tylko gubił...
a szczawik jest cudny i ten fioletowy i ten zielony ... niestety nie mam skąd wiąć :( ale szukam ...

Wiolinka... myślę o marancie ...... koleżanka obiecała dać mi gałązkę, może się ukorzeni :)
z uśmiechami Iza
u liski
Renka
50p
50p
Posty: 90
Od: 14 mar 2008, o 20:37
Lokalizacja: Przasnysz

Post »

Lisko szkoda ,że do ciebie tak daleko , bo chętnie bym ci użyczyła ja mam fioletowy , ale też poluję na zielony tylko nikt ze znajomych nie ma . :(
Awatar użytkownika
liska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10568
Od: 24 mar 2008, o 20:07
Lokalizacja: podkarpacie

Post »

Renko miałam kiedyś i fioletowy ale to było dawno dawno temu. Zielonego nigdy nie miałam. Chodzę po sklepach i szukam. Może na rynku spotkam? :)

W każdym razie warto...
z uśmiechami Iza
u liski
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”