Syngonium (Zroślicha) - problemy w uprawie

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JUSTI
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 5 sty 2007, o 12:48
Lokalizacja: TYCHY

Syngonium (Zroślicha) - problemy w uprawie

Post »

Mam taką roślinke i od kilku dni zauważyłam, że żółkną jej liście od czubków.Co może być tego powodem.Podlewam skromnie ale za to jest ona spryskiwana co kilka dni.Wisi w półcieniu.Czekać do wiosny czy coś jej kupić jakiś nawóz?
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21718
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Chyba już trzeba zacząć nawożenie,przecież już prawie wiosna :wink:
Twojej roślinie liście żółkną:zmieniaja barwę czy zasychają?
Zroślicha lubi wilgoć- miej to na uwadze.Pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
JUSTI
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 5 sty 2007, o 12:48
Lokalizacja: TYCHY

Post »

Liście stają się wiotkie, żółkną brązowieją a potem zasychają.Na którymś forum była porada że ta roślina nie potrzebuje dużo wody.Czy utrzymywaś ziemie wilgotną?
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21718
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Ziemia musi przeschnąć przed kolejnym podlaniem.Natomiast dobrze robi jej zraszanie szczególnie przy włączonych kaloryferach.
Podejrzewam jednak,że albo musisz ją przesadzić do nowej żyznej ziemi albo zacząć nawożenie.To prawdopodobnie braki pokarmowe.
Awatar użytkownika
JUSTI
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 5 sty 2007, o 12:48
Lokalizacja: TYCHY

Post »

Rośline przesadzałam w ubiegłym roku do ziemi kwiatowej.Jaki nawóz jest zalecany do tej rośliny?
Awatar użytkownika
Gotka
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 6 wrz 2007, o 14:32
Lokalizacja: Łódź

Problemy w uprawie

Post »

Coś niedobrego zaczęło się dziać z moją roślinką.. wstyd sie przyznać ale nie wiem jak sie ona nazywa:P Najstarsze liście roslinki zaczęły blednąć i żółknąć na brzegach a te odrobine młodsze listki są bardzo małe i zatrzymują sie w rozwoju.. nie rosną juz większe.. zobaczycie na zdjęciach o co chodzi. nie wiem co się stało bo kiedyś roślina była duża i okazała a warunki jej sie nie zmieniły.. tak samo ją podlewam i stoi w tym samym miejscu. Poradżcie prosze jak ją odratować! Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Lady-r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4276
Od: 3 lis 2006, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Płockiem, a Ciechanowem

Post »

To może być brak nawożenia i wyczerpanie składników pokarmowych z podłoża. :roll:
pozdrawiam Ania jestem na etapie wymieniania tego co mi się trafiło na to co mi się podoba ;)
Mój ogródek cz.1
Zadbajmy o zdrowie Moje domowe Ogródek Lady-r po przerwie
ANETA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1466
Od: 14 lis 2006, o 19:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

A nazywa się Zroślicha stopowata , a ja bym ją przesadziła do większej donicy , i może miec też za mało światła .
Awatar użytkownika
AlfaXIII
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1814
Od: 5 cze 2006, o 12:31
Lokalizacja: Kraków

Post »

wygląda mi to na Syngonium podophyllum 'Trileaf Wonder'( http://www.wschowa.com/abrimaal/araceum ... ileafp.htm ) i chyba dawno nie była przesadzana. Na pewno brakuje jej odżywki. Osobiście bym ją pocięła i porobiła szczepki. Bardzo szybko się ukorzeniają. To co zostanie przesadź do większej doniczki. Użyłabym też palika z włókna kokosowego, po którym może się piąć. Zroślicha lubi sporo światła ale nie bezpośredniego. Kapitalnie nadaje się do kompozycji z innymi roślinami.

Pozdrawiam
Marta
Jeśli zablokowało się - pchaj na siłę. Jeśli się rozleci, to znaczy, że i tak wymagało wymiany.
moje zielone cz.1 i moje zielone cz.2
Awatar użytkownika
basga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7700
Od: 12 sie 2007, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

Może nawóz do roślin zielonych ozdobnych z liści :lol:
Awatar użytkownika
z_krainy_czarów
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 18 lip 2008, o 19:43
Lokalizacja: Słupsk

Problem ze zroślichą

Post »

Na liściach mojej zroślichy pojawiły się jaki czas temu plamy. Na razie tylko na 2, ale wolałabym aby to się nie rozprzestrzeniło. Roślinka stoi sobie w kuchni od strony północnej, jakieś 0,5 metra od okna. Zraszam ją codziennie, a podlewana jest wtedy, gdy wierzchnie warstwa ziemi przeschnie, czyli ok raz w tygodniu. Zroślicha wypuszcza nowe liście w dośc sporej ilości, ale są one małe i w sumie nie zaobserwowałam, żeby rosły. Była niedawno przesadzana, więc to na pewno nie kwestia wyjałowionej ziemi (te małe liście).
Dołanczam zdjęcia.
Obrazek Obrazek

Czy ktoś wie od czego to może byc?
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Ma za mało światła a zraszanie ogranicz do dwóch, trzech razy na tydzień. :D
Awatar użytkownika
rastharsis
200p
200p
Posty: 323
Od: 20 sie 2008, o 22:56
Lokalizacja: śląskie - Bieruń Nowy

Ginące "coś"

Post »

Drugie "nieszczęście" też potrzebuje pomocy. Znowu nie wiem, jak się nazywa ta miernota i jak jej pomóc. Może Wy wiecie więcej?

Fotki:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Sabina
Pozdrawiam i zapraszam Zielone rastharsis
Rośliny to dla mnie zielona magia. ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”