Dracena - choroby, szkodniki i inne problemy w uprawie

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ewalukas
50p
50p
Posty: 97
Od: 27 maja 2007, o 18:07
Lokalizacja: Radzyń Podl.

Post »

Od razu ją przesadziłam do nowej ziemi i nie podlewałam dopóki ziemia całkowicie nie wyschła.
No próbuję z nią coś zrobić, ale nie wiem... :cry: Zobaczymy co z nią będzie, mam nadzieję, że jakoś przeżyje :roll:
"Bycie w związku stwarza niepowtarzalną szansę stania się pełniejszą i lepszą osobą, pozwala lepiej poznać samego siebie"
KOCHAć Z OTWARTYMI OCZAMI
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Jak już raz wysuszyłaś bryłę korzeniowa po przesadzeniu to teraz małymi dawkami ale regularnie trzeba podlewać i obserwować co się dzieje może akurat odbije szkoda by było takiej ślicznej draceny by się nie odratowała. :D :D :D
Awatar użytkownika
Pauzalka
500p
500p
Posty: 588
Od: 15 wrz 2006, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Dracena zmarniała, dlaczego?

Post »

Tak od wczoraj wygląda moja dracena:

Obrazek

W kilka dni zrzuciła większość liści a teraz jeden pióropusz zupełnie oklapł.
Stoi w miejscu słonecznym, ale nie na pełnym słońcu i jest podlewana raz w tygodniu (co drugi raz z nawozem do roślin zielonych).
Pomóżcie, jak ją uratować?
Mój ogród.
Pauzalka
Awatar użytkownika
ewalukas
50p
50p
Posty: 97
Od: 27 maja 2007, o 18:07
Lokalizacja: Radzyń Podl.

Post »

Może za mało jej raz w tygodniu? Może za dużo nawozu co drugie podlewanie?
A może coś w korzeniach siedzi?
"Bycie w związku stwarza niepowtarzalną szansę stania się pełniejszą i lepszą osobą, pozwala lepiej poznać samego siebie"
KOCHAć Z OTWARTYMI OCZAMI
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Witaj Pauzalko.
Na mój chłopski rozum za często dokarmiasz.
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Dracena zmarniała, dlaczego?

Post »

Pauzalka pisze:Tak od wczoraj wygląda moja dracena:

Obrazek

W kilka dni zrzuciła większość liści a teraz jeden pióropusz zupełnie oklapł.
Stoi w miejscu słonecznym, ale nie na pełnym słońcu i jest podlewana raz w tygodniu (co drugi raz z nawozem do roślin zielonych).
Pomóżcie, jak ją uratować?
Mnie to wygląda na objaw zalania może raz w tygodniu ale zdecydowanie chyba za dużą ilością wody albo ktoś z domowników jeszcze ją podlewa pod Twoją niewiedzę przenawożona raczej nie jest ale po ziemi widać że prawdopodobnie gnije od korzeni musisz ściąć ten oklapły czubek, całą dracenę wyjąć z doniczki i zobaczyć jak wygląda system korzeniowy czy nie gnije i czy nie jest przerośnięty jeśli gniją korzenie zostaje odmładzanie i radykalne postępowanie z systemem korzeniowym ale to za dużo opisywania mogę pomóc przez skypa.
Awatar użytkownika
Oriana
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 28 sie 2007, o 19:31

Dracena - SZKODNIKI

Post »

Ratunku moja dracena ma kropki czarne kropki...obserwowalam je kilka dni temu byly pojedyncze na lisciach a teraz juz sa po trzy,dwie kropki ktore miedz soba sa polaczone korytarzykiem..tak to wyglada.Kropki te sa lekko wypokle.Martwie sie doradzcie mi....
"W zdecydowaniu drzemie geniusz, siła i magia" - Johan Wolfgang Goethe
Pawel-sz-n
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 6 sie 2007, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Post »

Może to jakieś pasożyty albo jakieś grzyby? spróbuj wejść na tę stronę i poszukać http://bio.binertia.com/podstrony/choriszkod.html[/url]
Teraz nie pora myśleć o tym, czego ci brak. Lepiej pomyśl, co możesz zrobić z tym, co masz.
Ernest Hemingway, Siedem dróg do szczescia
Pozdrawiam, Paweł
Awatar użytkownika
Oriana
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 28 sie 2007, o 19:31

Ratunku...moja dracena ma czarne kropki na lisciach,pomocy!

Post »

tak to wyglada.Kropki te sa lekko wypokle.Martwie się doradzcie mi....

Obrazek
"W zdecydowaniu drzemie geniusz, siła i magia" - Johan Wolfgang Goethe
Awatar użytkownika
Xa-b
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 537
Od: 9 cze 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kraków

Post »

Spokojnie, to tarczniki lub miseczniki. Jak najszybciej udaj się do ogrodniczego i kup preparat na to świństwo, bo jak się namnoży tego więcej to szlag trafi dracenę. Na początek proponuję ciepłą wodę + detergent (np płyn do naczyń, broń Boże domestos :D ) i szmatką przetrzeć wszystkie liście. Proponuję TO, bo firmę już sprawdziłam :)
Powodzenia, ale myślę że jak szybko zareagujesz nie będziesz miała większych kłopotów ;)
Awatar użytkownika
Oriana
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 28 sie 2007, o 19:31

Dziekuje!!!!!!!!!

Post »

dobrze wiedziec ze da sie zapobiec!Ciesze sie,ze mam juz jakis patent na to obrzydlistwo..Pytanie czy to sie moze na inne rosliny rozprzesrzenic?a jeśli tak to w jaki sposob?
"W zdecydowaniu drzemie geniusz, siła i magia" - Johan Wolfgang Goethe
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

["Ania Banaszek"]Spokojnie, to tarczniki lub miseczniki. Jak najszybciej udaj się do ogrodniczego i kup preparat na to świństwo, bo jak się namnoży tego więcej to szlag trafi dracenę.


To tarczniki.
Na początek proponuję ciepłą wodę + detergent (np płyn do naczyń, broń Boże domestos :D ) i szmatką przetrzeć wszystkie liście.
Płyn do naczyń zamyka mikropory w liściach, do usuwania tarcznika stosuje się letnią wodę z denaturatem w stosunku 2:1 (woda do denaturat) a następnie oprysk
Proponuję TO, bo firmę już sprawdziłam :)
Można tym środkiem jest skuteczny ale dodatkowo powinno się w glebie umieścić pałeczki owadobójcze na tarczniki. Oprysk powinno się po tygodniu powtórzyć. :D :D :D
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Dziekuje!!!!!!!!!

Post »

Oriana pisze:dobrze wiedziec ze da się zapobiec!Ciesze się,ze mam już jakis patent na to obrzydlistwo..Pytanie czy to się moze na inne rosliny rozprzesrzenic?a jeśli tak to w jaki sposob?
Jeśli nie usuniesz na pewno się przedostanie na rośliny proponuję jak najszybciej umyć tak jak opisałem w poście wyżej i wykonać oprysk+pałeczki na tarcznika. :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”