Monstera dziurawa (Monstera deliciosa) - uprawa

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
teletubis
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 3 lut 2007, o 20:15
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Monstera dziurawa (Monstera deliciosa) - uprawa

Post »

Zacznę od tego, ze chciałbym wszystkich serdecznie przywitać, jestem tu trochę nowy (dopiero niedawno postanowiłem się zarejestrować) :)

Moje pytanie dotyczy filodendrona, a konkretnie jego ekspozycji
okaz, który wyhodowałem jest już dość spory, więc musi zmienić lokalizację. Dotąd rósł sobie spokojnie w jednym miejscu, teraz muszę go przenieść. Rośliny nie lubią przeprowadzek, ale słyszałem, że filodendrony szczególnie nie lubią. Nie wiem tez w jakiej odległości od kaloryfera i okna(północne albo wschodnie) powinienem go ustawić.

Czy mogę korzenie powietrzne umieścić nad akwarium?

Dziękuję za wszelkie rady i pozdrawiam
[Kuba] [no quote yet]
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Witaj w gronie forumowiczów i forumek, a co do Twojego filodendrona myślę że wilgoć z akwarium nie powinna mu zaszkodzić tylko czy masz na tyle solidną półkę by nie wpadł do akwarium?, jak możesz daj fotkę i pochwal się tym okazem. :D :D :D
teletubis
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 3 lut 2007, o 20:15
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post »

tak na prawdę to nie ma się czym chwalić, ale zdjęcie niedługo zamieszczę. Myślę właśnie o jakiejś półce pod sufitem, w tej chwili nic takiego nie mam....
[Kuba] [no quote yet]
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Filodendron

Post »

teletubis pisze:Moje pytanie dotyczy filodendrona, a konkretnie jego ekspozycji
okaz, który wyhodowałem jest już dość spory, więc musi zmienić lokalizację.
Jak to nie ma się czym chwalić a ten opis sam już coś daje do myślenia czekam na fotki.
teletubis
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 3 lut 2007, o 20:15
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post »

oto zdjęcia w tymczasowej scenerii ;) Chciałbym, żeby tu stał, mogę się nawet pogodzić z ograniczonym dostępem do półek, ale pod oknem jest kaloryfer i nie wiem czy to mu nie będzie szkodziło. Poza tym to są wysokie meble i cokolwiek bym na nich nie postawił, to zmarnieje... Obrazek Obrazek

najdłuższy z korzeni powietrznych ma 170 cm;/ nie wiem czy mu warkoczy nie zacznę pleść
[Kuba] [no quote yet]
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

To nie filodendron tylko Monstera :D :D :D
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Witaj Teletubis :D Piekny okaz monstery! Tylko patrzeć, a zakwitnie jak ta na zdjęciach, które pokazał Przemek! Możesz być z niej dumny :D
teletubis
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 3 lut 2007, o 20:15
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post »

niech wam będzie monstera:P szczepkę podprowadziłem z jakiegoś szpitala, znajomi zaklasyfikowali jako filodendron, więc doszedłem do wniosku, ze to właśnie jest to...
Pokazałem dwa moje kwiaty, w dwóch tematach i za każdym razem nie wiedziałem jak się nazywają:P

http://www.desert-tropicals.com/Plants/ ... ciosa.html << to jest dopiero okaz, ta na zdjęciach w http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... &start=105 też jest śliczna. Nie sądziłem że filodendrony itp. kwitną w pomieszczeniach.
[Kuba] [no quote yet]
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

teletubis pisze:oto zdjęcia w tymczasowej scenerii ;) Chciałbym, żeby tu stał, mogę się nawet pogodzić z ograniczonym dostępem do półek, ale pod oknem jest kaloryfer i nie wiem czy to mu nie będzie szkodziło. Poza tym to są wysokie meble i cokolwiek bym na nich nie postawił, to zmarnieje... Obrazek Obrazek

najdłuższy z korzeni powietrznych ma 170 cm;/ nie wiem czy mu warkoczy nie zacznę pleść
To ustawienie nie powinno zaszkodzić Twojej Monsterze tylko dobrze zabezpiecz doniczkę by liście nie przeważyły Ci ciężaru doniczki i by nie spadła z tych mebli, a okaz masz bardzo ładny jak na warunki domowe więc jest się naprawdę czym pochwalić, poza tym przy tej wielkości Monstera być może wyda Ci niedługo kwiaty - ile ona ma lat? :D :D :D
teletubis
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 3 lut 2007, o 20:15
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post »

chyba już z 7, może nawet więcej... podwiązałem ją do karnisza na kilku sznurkach a doniczkę ustawiłem nie równolegle do szafki, żeby równoważyło ciężar, spaść nie spadnie. W tym pomieszczeniu panuje duża wilgoć z powodu akwarium (efekty niestety widać na zdjęciu pod sufitem) dlatego rośliny nawet rosną:)
[Kuba] [no quote yet]
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

I bardzo dobrze takie warunki powinny odpowiadać Twojej monsterze, teraz tylko czekaj aż zakwitnie i wyda owoce. :D :D :D
teletubis
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 3 lut 2007, o 20:15
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post »

Owoce będą oczywiście trujące?
Dzięki za zainteresowanie Przemo. W ciągu ostatnich godzin dzięki Tobie 'spadł mi z serca wielki kamień'
[Kuba] [no quote yet]
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Owoce Monstery są jadalne i smakują podobnie jak ananas.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”