Skrzydłokwiat - kwitnienie

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
leo
---
Posty: 272
Od: 18 maja 2007, o 10:37
Lokalizacja: Radom

Skrzydłokwiat - kwitnienie

Post »

Witam, zastanawiam się co robić, gdy te białe kwiaty zielenieją. Wiem, że tym samym czas ich kwitnienia skończył się. Ale co z nimi robić: obcinać, czy zostawić w spokoju? Czy ma to jakieś znaczenie dla rośliny? Proszę o poradę. Leo ;:37 ;:88
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Zetnij możliwie jak najgłębiej możesz sięgnąć nożyczkami nie uszkadzając rośliny. :D :D :D
Awatar użytkownika
leo
---
Posty: 272
Od: 18 maja 2007, o 10:37
Lokalizacja: Radom

Post »

Skoro tak radzisz to tak zrobię. Zaraz po zzielenieniu tych kwiatów zanim zacznie się z nich obsypywać pył będę je ścinać. A czy dzięki temu będzie chętniej kwitł? Pozdro. Leo ;:100
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Czy chętniej będzie kwitł raczej nie ale ścięcie przekwitniętych kwiatów umożliwi lepszy rozwój całej rośliny(nie będą ją kwiaty męczyły wytworzeniem nasion-co i tak jest rzadkie by uzyskały wschodliwość zebrane nasiona o ile się zawiążą) przez co skrzydłokwiat rozrasta się na większy okaz a co za tym idzie w późniejszym okresie kwitnie obficiej i większymi kwiatami. :D :D :D
oculta
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 14 paź 2007, o 15:37

Skrzydłokwiat miniaturka

Post »

Dlaczego kwiaty skrzydłokwiatu miniaturki wybarwiają sie na zielono? zostało ograniczone światło a mimo tego kwitnie na zielono (początkowo kwitł na biało)
Awatar użytkownika
AlfaXIII
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1814
Od: 5 cze 2006, o 12:31
Lokalizacja: Kraków

Post »

Mimo tego? Chyba właśnie dla tego! Skrzydłokwiat potrzebuje dużo światła i wilgoci.
Jeśli zablokowało się - pchaj na siłę. Jeśli się rozleci, to znaczy, że i tak wymagało wymiany.
moje zielone cz.1 i moje zielone cz.2
oculta
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 14 paź 2007, o 15:37

Post »

dziekuje za odpowiedz, przestawie i zobaczymy czy zakwitnie na biało ;]
ANETA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1466
Od: 14 lis 2006, o 19:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Skrzydłokwiat miniaturka

Post »

Kwiat Skrzydłokwiatu w miarę przekwitania zielenieje aż w końcu zasycha,
to normalne zjawisko i nie ma czym się przejmować :wink:
Awatar użytkownika
basga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7700
Od: 12 sie 2007, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

No ja też już zgłupiałam...z tego co dotychczas wiedziałam,to te rośliny właśnie lubią półcień,mój też miniaturowy kończąc kwitnienie też robił się zielony.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Skrzyd%C5%82okwiat
,Teraz nie kwitnie ale stoi dalej od okna-czy mam go przestawić?
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Ja powiem tak swojego skrzydłokwiata mam na południowym parapecie ale pod kątem 45 stopni pada na niego światło, stoi na częściowo zasłoniętym parapecie przez ekran jak to w blokach i rośnie świetnie, natomiast co do stanowiska skrzydłokwiaty lubią miejsce jasne ale nie bezpośrednio nasłonecznione bo można w ten sposób poparzyć im liście, myślę że jakiś metr do półtora od okna wschodniego lub południowego ewentualnie bliski parapet okna północnego będą idealne dla niego. :D :D :D
Gaba
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 9 lut 2008, o 16:58
Lokalizacja: Sucha Beskidzka (okolice)

Post »

Ostatnio zauważyłam, że na moim skrzydłokwiecie zaczęły występować czarne miejsca. Nawet niektóre młode, zamiast być zielone są czarne :( Co im może dolegać?
Prosze o pilną odp.
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Wklej zdjęcie ale z tego cop piszesz najprawdopodobniej zalałaś roślinę. :D
Awatar użytkownika
lipka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 26 sty 2008, o 16:09
Lokalizacja: Saarland

Post »

U mojego skrzydlokwiata bylo podobnie , nawet mlode listki wyrastaly cale czarne . Doniczka z kwiatkiem stala na parapecie , pod ktorym byl kaloryfer , ciagle ja spryskiwalam i chyba za duzo podlewalam. . Przenioslam kwiata w inne miejsce , przestalam spryskiwac i kontroluje podlewanie a liscie obcielam. Teraz wypuszcza nowe listki - zielone , bez plam.
(NL1)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”