Skrzydłokwiat - kwitnienie

Rośliny doniczkowe
anulkamloda44
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 3 lis 2013, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dlaczego nie kwitnie mi skrzydłokwiat?

Post »

Witam. Moj skrzydłokwiat nie kwitł 4 lata. 3 miesiące temu położylam mu na ziemi przekrojone jabłko ( o czym przeczytalam na forum) teraz pojawił się kwiat. okazały i piękny. liscie rowniez staly sie bardziej blyszczace i wielksze.



Ja nie zawijałam i połozylam jabłko na ziemi. wyrosły kwiaty.
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Dlaczego nie kwitnie mi skrzydłokwiat?

Post »

Ale takie przekrojone jabłko, to już nie jest 'dojrzewający owoc', tylko trup i pewnie wydziela co innego. Pytanie - czy w dół, czy w górę.

Moje tez kwitną bez problemu, co jest o tyle dziwne, że podłoże mają beznadziejne i podlewane strrrrasznie rzadko, zdarza się, że dopiero, kiedy więdną im liście... :oops:
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
_fox_

Re: Dlaczego nie kwitnie mi skrzydłokwiat?

Post »

No susza jest wskazana ;:108 ale ludkowie leją wodę przez cały rok i później problem. Spierałem się kiedyś z jedną forumką odnośnie kalli, pisała że jej babcia nie robi spoczynku a co roku jej kwitnie, spytałem tylko *a czy babcia czasami nie zapomina jej podlać ? * ;:306 i sprawa się wyjaśniła ;:108
Beciol
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 6 kwie 2014, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dlaczego nie kwitnie mi skrzydłokwiat?

Post »

Mam ogromnego skrzydłokwiata, po podkarmieniu jabłkiem zaczął na nowo kwitnąć. ;:138 Widzę jednak na Waszych zdjęciach, że liście Waszych roślinek są bardziej błyszczące. Moje gdy wyrastają lekko się błyszczą lecz bardzo szybko matowieją. Dlaczego? ;:218
Awatar użytkownika
Kasienkar
500p
500p
Posty: 729
Od: 18 cze 2013, o 14:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Grecja, Ateny

Re: Dlaczego nie kwitnie mi skrzydłokwiat?

Post »

Ja moje skrzydłokwiaty mam ich 5 sztuk zraszam codziennie i przecieram raz w tygodniu i myślę, że dlatego są błyszczące.
Z tych 5 sztuk 2 to były miniaturki w doniczkach szerokości 4 cm i były tymi ślicznymi miniaturkami dopóki nie przesadziłam ich do większych doniczek :?
Pozdrawiam,
Kasia
XENOFOBIA25
50p
50p
Posty: 63
Od: 23 lut 2018, o 13:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Skrzydłokwiat - pielęgnacja i problemy w uprawie

Post »

Witam, mój skrzydlokwiat ma 3 lata i ani razu nie kwitł mimo że staram się dbać o niego jak najlepiej, jak może być przyczyną?
Awatar użytkownika
Senior
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2161
Od: 1 sty 2017, o 01:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Skrzydłokwiat - kwitnienie

Post »

Zależy gdzie go trzymasz, jeżeli na słonecznym parapecie to może nie zakwitnąć. Skrzydłokwiat jest rośliną runa leśnego, dlatego preferuje półcień. Mój stoi 3 metry od okna i praktycznie nie widzi słońca, a kwitnie.
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18659
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Skrzydłokwiat - kwitnienie

Post »

Tylko z odległością od okna trzeba uważać. To, że roślina rośnie w naturze w półcieniu, w naszych mieszkaniach już około średnio 1,5 - 2 metry od okna będzie cień. Szczególnie w niekorzystnym okresie jesienno-zimowym. Przy 3 metrach od okna, roślina dostaje zaledwie kilka procent światła, tego co na parapecie. Poza tym u każdego są inne warunki uprawy.
Trzymam skrzydłokwiata gemini w odległości tuż przy oknie wschodnim, czyli dostaje od wiosny do jesieni dawkę słońca i kwitnie.
To, że skrzydłokwiat nie kwitnie, to może być skutek niewłaściwego podłoża, podlewania oraz nawożenia.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
nunka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 39
Od: 8 kwie 2018, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Skrzydłokwiat - kwitnienie

Post »

Hejka. Mój skrzydłokwiat nie kwitnie, nie wiem, co się dzieje?? Jak go kupiłam miał ładne kwiaty, a teraz nie ma nic. Niby wypuszcza jakieś nowe ładne liście, ale co z tego. Liście mu brązowieją. Przestawiłam go na nasłonecznione południowe okno, ale póki co brak efektu. Pomóżcie :(


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18659
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Skrzydłokwiat - kwitnienie

Post »

Południowe słońce popali liście :!: Przestaw go, nieco dalej od okna.
Zacznij od poczytania tego wątku.
Natomiast brązowienie liści może być od suchego powietrza albo/i przelania wskutek posadzenia do samej ziemi bez zmieszania jej z rozluźniaczem oraz podlewania zbyt obficie/zbyt często.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
nunka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 39
Od: 8 kwie 2018, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Skrzydłokwiat - kwitnienie

Post »

Po przeczytaniu wątku, postanowiłam przestawić go na północne okno. Tyle, że nie wiem, co zrobić z tym suchym powietrzem i tym brązowieniem liści? Może zraszanie, tyle, że nie wiem, jak mam to robić, codziennie czy co jakieś czas? Podlewanie na pewno ograniczę, a te brązowe liście lepiej usunąć czy zostawić?
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18659
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Skrzydłokwiat - kwitnienie

Post »

Liście zostaw dopóki nie zżółkną, dopóki są na większej powierzchni zielone, dopóty biorą udział w procesie fotosyntezy.
Co do poprawy wilgotności powietrza spróbuj postawić doniczkę na dużej tacce wypełnionej wilgotnym keramzytem. Trochę to powinno pomóc.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
kaskash
100p
100p
Posty: 103
Od: 3 sie 2016, o 21:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skrzydłokwiat - kwitnienie

Post »

Lepsze efekty da ustawienie doniczki na wilgotnym keramzycie, który będzie parował i zwiększał wilgotność dookoła roślinki. Jeżeli chcesz zraszać, to przegotowaną wodą, najlepiej rano, po takim zraszaniu nie możesz wystawić na działanie promieni słonecznych, bo poparzy. Jeżeli tylko końcówka liścia jest brązowa (zasuszona), to nie usuwam całego liścia, tylko obcinam nożyczkami zasuszoną końcówkę. Inna sprawa mamy teraz bardziej sprzyjające warunki dla roślin i końcówki nie będą tak zasychać (zasychają zimą ze względu na grzejące kaloryfery i niską wilgotność).
Pozdrawiam
Halina
Pozdrawiam, Halina
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”