Skrzydłokwiat - kwitnienie

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
fgora
200p
200p
Posty: 356
Od: 16 lis 2008, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Dlaczego nie kwitnie mi skrzydłokwiat?

Post »

U mnie jabłko działało ale skrzydlokwiat zakwitl tylko kwiatem jednym i tak za każdym razem po jabłku wypuszcza 1 kwiat na rośline cała i tak co półtora miesiąca :|
Pozdrawiam Filip
Awatar użytkownika
laura51
100p
100p
Posty: 101
Od: 23 sie 2009, o 22:43
Lokalizacja: Opolskie

Re: Dlaczego nie kwitnie mi skrzydłokwiat?

Post »

Mój skrzydłokwiat obficie kwitnie po zastosowaniu pałeczek nawozowych do roślin kwitnących, takich czerwonych, firmy Substral lub Agrecol.
Awatar użytkownika
doromichu
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4019
Od: 12 mar 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: United Kingdom.Cheshire

Re: Dlaczego nie kwitnie mi skrzydłokwiat?

Post »

A u mnie nie dziala jablko,ani to,ze podlewam go nawozem do kwitnacych,nie kwitnie juz chyba od 8 miesiecy! ;:223
babojola
200p
200p
Posty: 269
Od: 25 maja 2009, o 16:42
Lokalizacja: Słubice

Re: Dlaczego nie kwitnie mi skrzydłokwiat?

Post »

Mój po położeniu jabłka zakwitł, jednym kwiatkiem ale dobre i to :D
Za to metoda z piwem zadziałała, zagęścił się i to dość sporo :tan
Lofi
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 3 wrz 2012, o 11:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Dlaczego nie kwitnie mi skrzydłokwiat?

Post »

Witam wszystkich jako nowy. Jak już pisałem w innym poście najlepszym sposobem jaki sam stosuje na zmuszenie skrzydłokwiatu do kwitnienia to usunięcie kilku liści najmarniejszych (przesuszonych itp). U mnie po takim zabiegu max po kilku dniach pojawiają się kwiaty. Ten zabieg nie niszczy rośliny a daje im więcej miejsca dla nowych liści a u mnie i nowych kwiatów. Podlewam raz na 2-3 dni wodą odstaną, wodą z akwarium oraz raz na dwa tygodnie wodą z nawozem.
Jeśli ktoś chciał by sobie wyhodować wersje mini lub mniejszą to wystarczy podczas przesadzania rozdzielić wszystkie pędy pod względem wielkości liści i posadzić w osobnych doniczkach. Efekt widać na zdjęciu :)
Obrazek
A poniżej wersja większa ale nie gigant gdyż wielkość moich kwiatków dopasowuje do miejsca na parapecie.
Obrazek
grazia72
500p
500p
Posty: 767
Od: 24 maja 2010, o 14:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Dlaczego nie kwitnie mi skrzydłokwiat?

Post »

Ja na swoje skrzydłokwiaty to raczej nie narzekam :D jest jednak coś innego co mnie zastanawia. Pierwszy egzemplarz dostałam od mojej koleżanki liści nie miał dużo, ale to były liście. ;:oj Po 2 latach u mnie... całe mnóstwo, ale listeczków. Co z nim zrobić żeby trochę zmężniał?
Pozdrawiam Grażyna
Wszystko co mam
Marchisio
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 45
Od: 22 maja 2011, o 21:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Dlaczego nie kwitnie mi skrzydłokwiat?

Post »

Mam skrzydłokwiata już jakieś 1,5 roku. Od początku miał bardzo mało liści i nigdy nie kwitł. Niedawno usunąłem mu te brzydsze liście i w tej chwili prezentuje się tak jak na zdjęciu + jeden rozwijający się liść.
Czy w takim stanie jest sens dawać przekrojone jabłko w celu pobudzenia do kwitnienia, czy najpierw coś zrobić, aby go zagęścić?
Ktoś pisał wyżej o metodzie z piwem. Mam go podlewać samym piwem, czy mieszać z wodą? Piwo odstane min. 1 dzień? I jak często?

Obrazek
babojola
200p
200p
Posty: 269
Od: 25 maja 2009, o 16:42
Lokalizacja: Słubice

Re: Dlaczego nie kwitnie mi skrzydłokwiat?

Post »

Marchisio, gdzieś wcześniej wyczytałam o piwie i podlałam swojego skrzydłokwiata, tak po prostu samym piwem, bezpośrednio z puszki. To prawda podziałało, zagęścił się i na tą chwilę ma całe mnóstwo małych liści i ciasno w doniczce.
Twój ma bardzo ładne duże liście. Możesz mu ogrobinkę tego alkoholu dać na spróbowanie :D
Sebaloz
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 6 lut 2011, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Dlaczego nie kwitnie mi skrzydłokwiat?

Post »

Skrzydłokwiat dostałem jakieś 4-5 lat temu. Od początku był niski, miał małe liście i małe kwiaty. 2 lata temu spędził upalny dzień na południowym tarasie. Spaliła się większość liści. Po długotrwałym cieniowaniu zaczął wypuszczać nowe liście ale kilka razy większe! Kwiaty również są nieporównywalnie większe!

Dwa/trzy razy na rok podleję biohumusem, woda raz na tydzień. Stoi na podstawce z mokrym keramzytem. Okno północne.
x-mm-x
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 602
Od: 28 paź 2010, o 10:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dlaczego nie kwitnie mi skrzydłokwiat?

Post »

Sebaloz , ale go załatwiłeś tym południowym tarasem, on musi stać w cieniu :wink:

A co do dużych liści -- niestety, często skrzydłokwiaty dostępne w sprzedaży jako miniaturki szybko przestają być miniaturkami. Z moim stało sie to samo, był śliczną miniaturką, a teraz tak zdziczał i wygląda jak normalny skrzydłokwiat ;:219 No nie powiem, abym była zadowolona.
Lofi
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 3 wrz 2012, o 11:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Dlaczego nie kwitnie mi skrzydłokwiat?

Post »

Miniaturkę można sobie zrobić samemu jednak z czasem i tak zacznie się zbytnio rozrastać. Można to odwlekać jednak trzeba będzie regularnie przycinać zbyt wyrośnięte liście.
Awatar użytkownika
Maja100
200p
200p
Posty: 233
Od: 31 mar 2011, o 00:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Dlaczego nie kwitnie mi skrzydłokwiat?

Post »

A mnie się wydaje że z tym kwitnieniem to zależy od sadzonki (skąd ją mamy) ... Mam 3 doniczki ze skrzydłokwiatami w domu i stoją wszystkie na tym samym parapecie obok siebie z tym że jedną dostałam od mojej babci a te dwie pozostałe są z marketów. Ta od babci kwitnie nawet 2 razy w roku i naprawdę ładnie rośnie (sadzonki od niej oddzielone którymi obdarowywuję co roku znajomych także kwitną nawet jak są malutkie) natomiast skrzydłokwiaty sklepowe jeszcze nigdy u mnie nie zakwitły .. Dodam jeszcze że te 3 skrzydłokwiatu mam już z 7 lat .. Zaczynam wierzyć w to że ten od babci to jakaś przedwojenna odmiana :) a teraz napchają tymi nawozami byle większe rosły i szybciej ..
Awatar użytkownika
lucy23-61
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1562
Od: 14 wrz 2011, o 21:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Dlaczego nie kwitnie mi skrzydłokwiat?

Post »

Niekoniecznie z jakiego źródła są tak samo się zachowują.Od koleżanki dostałam sadzonkę z kępy ciągle rozrastającej się wszerz,
u mnie ma dobre warunki, kwitnie, ale za licha nie chce od dwóch lat wypuścić choć odnóżki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”