Laur (Wawrzyn szlachetny) - uprawa, pielęgnacja

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
magda1975
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3079
Od: 25 lip 2008, o 18:25
Lokalizacja: wola niemiecka

Re: Laur , wawrzyn szlachetny

Post »

Tak myślałam,chyba lepiej nabyć małą sadzonkę i od takiej zacząć uprawę.
marzena 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2622
Od: 5 lip 2008, o 06:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Laur , wawrzyn szlachetny

Post »

Ja ukorzeniłam ,ale chyba ze 3 miesiące to trwało.
pozdrawiam Marzena
Spis moich linków
Awatar użytkownika
Menysek
200p
200p
Posty: 419
Od: 24 paź 2007, o 11:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ze wschodu

Re: Laur , wawrzyn szlachetny

Post »

Jak tam wasze "Laury" zimują? :wink:
Mój dopiero uciekł z tarasu na strych - tuż przed mrozami, więc na razie jest zdrowy i lśniący, choć mocno poskubany :lol:
"W przedziwnym mieszkam ogrodzie, gdzie żyją kwiaty i dzieci, i gdzie po słońca zachodzie uśmiech nam z oczu świeci...
I pielęgnuję murawę, plewiąc z niej chwasty i osty, by każdy, patrząc na trawę, duszą, jak trawa, był prosty."
. L. Staff

Monika - "Przy malowniczej drodze"
Awatar użytkownika
Sahe
200p
200p
Posty: 254
Od: 16 mar 2014, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Laur , wawrzyn szlachetny

Post »

A ja dziś przytargałam do domu taki Laur szlachetny. :D

Obrazek
Rozczarowanie to gniew dla mięczaków ...
Awatar użytkownika
Menysek
200p
200p
Posty: 419
Od: 24 paź 2007, o 11:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ze wschodu

Re: Laur (Wawrzyn szlachetny) - uprawa, pielęgnacja

Post »

Mój hm... Laurus nobilis zimuje kiepsko. Mam sporo suszonych liści bobkowych :?
"W przedziwnym mieszkam ogrodzie, gdzie żyją kwiaty i dzieci, i gdzie po słońca zachodzie uśmiech nam z oczu świeci...
I pielęgnuję murawę, plewiąc z niej chwasty i osty, by każdy, patrząc na trawę, duszą, jak trawa, był prosty."
. L. Staff

Monika - "Przy malowniczej drodze"
Awatar użytkownika
crazydaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4935
Od: 27 cze 2013, o 09:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Keadby UK

Re: Laur (Wawrzyn szlachetny) - uprawa, pielęgnacja

Post »

Zartujesz... Co prawda nie rosl jakos wybitnie, moze kilka listkow przez cala zime wypuscil, ale moj laur rosnie jak glupi teraz. Nic nie zmarnial, teraz podjal wzrost. Poludniowy parapet, kuchnia niespecjalnie ciepla. Rok temu kupilam w Lidlu doniczke z duza iloscia malych roslinek.
Kinga
Fuksjoza, hojoza, ketmioza, czyli komus tu odbija... ;) cz.3 - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 05&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Zgoda bez polskiej czcionki/Adminka
Awatar użytkownika
Menysek
200p
200p
Posty: 419
Od: 24 paź 2007, o 11:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ze wschodu

Re: Laur (Wawrzyn szlachetny) - uprawa, pielęgnacja

Post »

A gdzie stał?
Mojego wystawiłam na chłodny strych. Podlewałam raczej oszczędnie. Może za oszczędnie? Nie tylko nie ma przyrostów, ale jeszcze podsechł ;:222
"W przedziwnym mieszkam ogrodzie, gdzie żyją kwiaty i dzieci, i gdzie po słońca zachodzie uśmiech nam z oczu świeci...
I pielęgnuję murawę, plewiąc z niej chwasty i osty, by każdy, patrząc na trawę, duszą, jak trawa, był prosty."
. L. Staff

Monika - "Przy malowniczej drodze"
Awatar użytkownika
crazydaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4935
Od: 27 cze 2013, o 09:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Keadby UK

Re: Laur (Wawrzyn szlachetny) - uprawa, pielęgnacja

Post »

W kuchni, na poludniowym parapecie. Kuchnia niespecjalnie ciepla, stanowisko mozliwie najjasniejsze, bo duze okno, podlewalam w miare potrzeby, czyli bez przeady, ale tez nie dopuszczalam do wiedniecia. Przez zime nie rosl, teraz zaczal wypuszczac nowe liscie.
Do zdjecia zdjelam z parapetu - pod swiatlo ciezko fotnac.
Obrazek
Kinga
Fuksjoza, hojoza, ketmioza, czyli komus tu odbija... ;) cz.3 - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 05&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Zgoda bez polskiej czcionki/Adminka
Awatar użytkownika
Menysek
200p
200p
Posty: 419
Od: 24 paź 2007, o 11:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ze wschodu

Re: Laur (Wawrzyn szlachetny) - uprawa, pielęgnacja

Post »

Ładny okaz ;:3 To jego pierwsza zima?

Ze swoim też tak spróbuję następnej zimy, choć moja kuchnia zbyt chłodna nie jest. Ale przynajmniej będę miała na niego oko. W końcu stoi na dworze do mrozów, więc jakieś tam przechłodzenie ma...
Na razie obcięłam go do żywego, czyli pozostał bez liści. Za to do zupek mam niezły zapasik przyprawowy :wink: Wylądował na dworze i niech walczy o przeżycie - a co mi tam!
"W przedziwnym mieszkam ogrodzie, gdzie żyją kwiaty i dzieci, i gdzie po słońca zachodzie uśmiech nam z oczu świeci...
I pielęgnuję murawę, plewiąc z niej chwasty i osty, by każdy, patrząc na trawę, duszą, jak trawa, był prosty."
. L. Staff

Monika - "Przy malowniczej drodze"
Awatar użytkownika
crazydaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4935
Od: 27 cze 2013, o 09:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Keadby UK

Re: Laur (Wawrzyn szlachetny) - uprawa, pielęgnacja

Post »

Dziekuje. Tak, pierwsza zima. Kupilam go wiosna ub. roku, przez lato troche podrosl, a teraz znow rosnie. Wydaje mi sie zupelnie bezproblemowym chwascikiem w kuchni. Wiecej klopotu przysparzal mi poprzedniej zimy rozmaryn. Kuchnie mam bez ogrzewania i przylega do niej przybudowka, ktora nawet nie ma izolacji scian. Niby drzwi do przybudowki sa zamkniete, ale jest w nich wlazik dla kotow, wiec jakis przewiew jest, a w przybudowce jest naprawde zimno. Tak wiec z jednej strony naplywa cieplo z przedpokoju, z drugiej zimno od przybudowki ciagnie. Trudno mi okreslic temperature w kuchni... Moze 16-18 stopni? No, chwilami moze do 20 dociagac, kiedy sloneczko przygrzewa. Podlewalam w miare potrzeby, jak widzialam, ze ziemia przesycha.
Kinga
Fuksjoza, hojoza, ketmioza, czyli komus tu odbija... ;) cz.3 - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 05&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Zgoda bez polskiej czcionki/Adminka
Tomek1999
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 1 sty 2015, o 16:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Laur (Wawrzyn szlachetny) - uprawa, pielęgnacja

Post »

Witam , moje laury już od tygodnia zimują w tunelu foliowym na podwórku (Nie ogrzewanym). Nocami temperatura spada w okolice zera ale to nie problem dla nich , wytrzymują nawet -5 . Mają około 1metra lub więcej ;:173
Awatar użytkownika
crazydaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4935
Od: 27 cze 2013, o 09:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Keadby UK

Re: Laur (Wawrzyn szlachetny) - uprawa, pielęgnacja

Post »

Zgadza sie. W Anglii rosna w gruncie i nie wymarzaja, jeśli zima nie jest wybitnie ciezka jak na tutejszy klimat.
Kinga
Fuksjoza, hojoza, ketmioza, czyli komus tu odbija... ;) cz.3 - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 05&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Zgoda bez polskiej czcionki/Adminka
kluska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 830
Od: 3 sty 2008, o 11:26
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne

Re: Laur (Wawrzyn szlachetny) - uprawa, pielęgnacja

Post »

Dzisiaj kupiłam laura. W doniczkę jest wsadzone mnóstwo gałązek. Czy laura często się przesadza? Chyba nie muszę od razu zmieniać mu doniczki?
kluska - "ogrodnik" od czerwca 2006
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”