Palma królewska (Phoenix canariensis) - sianie,pielęgnacja,problemy w uprawie

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
loona10
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 26 mar 2008, o 15:57
Lokalizacja: Krakow

Post »

Witam....Juz prawie misiac czekam na wykielkowanie moich palemek i nic....czy to normalne ? Sa przykryte folia w cieple wiec nie wiem czy jeszcze czekac czy juz sie poddac ....Pozdrawiam Monika
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Daktylowiec kanaryjski potrafi kiełkować nawet i do sześciu miesięcy a czasami dłużej dlatego spokojnie bym czekał. :D
dorotka66
50p
50p
Posty: 69
Od: 8 maja 2007, o 15:50
Lokalizacja: Grecja

Post »

U mnie w wysmienitych warunkach klimatycznych kielkuja dluzej...
Wytrwalosci, a efekty mile Cie zaskocza!
loona10
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 26 mar 2008, o 15:57
Lokalizacja: Krakow

Post »

Ufffff.....wiec uzbrajam sie w cierpliwosc i spokojnie czekam....Dziekuje za szybka odpowiedz i zasianie odrobiny nadziei ;)....Pozdrawiam Monika
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Czubki liści schną gdyż masz za suche powietrze proponowałbym zraszać palmę co drugi dzień w porannych godzinach, co do nawożenia nawozem którym nawozisz można oczywiście nawozić nawet codziennie gdyż biohumus to nawóz organiczny nie przenawozisz nim rośliny, jednak nawożenie to nie dostarcza prawidłowej ilości związków jakich potrzebuje roślina dlatego powinno się nawozić co tydzień nawozem mineralnym z takimi składnikami np. jak azot, fosfor jest taki nawóz dla palm typowo z dobranym proporcjonalnie składem chemicznym, co do przesadzania młode siewki przesadza się co roku czyli dopiero na przyszłą wiosnę przesadzanie starsze palmy powyżej 6 lat przesadza się rzadziej i jest to zależne od przerostu bryły korzeniowej.
madziula 22
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 24 kwie 2006, o 17:48
Lokalizacja: Newmarket/Warszawa

Post »

Hej.
Mam taką palmę, ale mróz poparzył jej liście :( .
Czy po odcięciu tych poparzonych gałązek, mam te miejsca posmarować, spryskać jakimś środkiem grzybo- lub bakteriobójczym?
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Jak mróz mógł poparzyć liście :?: :shock: raczej przemarzła jak masz zdjęcie zamieść je, po odcięciu liści nie musisz niczym smarować ani pryskać ale wpierw ją pokaż. :D
x--A-4
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1148
Od: 27 mar 2008, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Jakkolwiek dziwnie by to brzmiało mróz może "poparzyć".

Jak pisze Przemo: bez fotki ciężko coś powiedzieć
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Zobacz może taki kupisz w swoim regionie(osobiście go używam) Agrecol - nawóz do palm,juk i dracen
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Kiełkują moje palemki lada dzień pokażę fotki. :D
Awatar użytkownika
Mania
500p
500p
Posty: 770
Od: 18 lut 2008, o 22:35
Lokalizacja: Wlkp.

Post »

Mi też właśnie wykiełkowała palma królewska - wyczekiwana od ... początku marca. Doniczka, folia i parapet - i aż do końca lipca nic. Aż tu nagle patrzę - pod folią coś 8cm zielonego...(dorodny liść).
I prośba o poradę - ziemia jest od góry aż zielonkawa, bądź co bądź to w tym samym mikroklimacie nasionko się kisiło od prawie 5-ciu miesięcy. Zapach też to to miało... Na przesadzanie chyba za wcześnie, choć pomimo dość sporej doniczki (ok 15 cm średnicy) korzeń wywalił już na zewnątrz od spodu naokoło 4 cm. Folię już usunęłam...ale co dalej? ;:24
Pozdrawiam
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Dałaś na dno doniczki przed wysianiem drenaż? jeśli nie to wyjmij całą bryłę korzeniową(delikatnie by nie uszkodzić korzenia) daj na dno doniczki 1,5 cm żwiru lub keramzytu i posadź ponownie palmę w tą samą doniczkę ale ciut wyżej niż rosła poprzednio tzn. o żwir i 2 cm ziemi jakie należy na żwirek nasypać nim wsadzisz bryłę korzeniową z powrotem do doniczki. Zakładam również że to doniczka palmowa. :D
Rakusm
50p
50p
Posty: 92
Od: 17 lis 2008, o 13:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sieradz

Post »

Cześć to jest moja palma zakupiona kilka dni temu w Castoramie po przecenie bo była ostatnia i taka poobcinana dlatego po prostu chcieli się jej pozbyć

to są zdjęcia napiszcie co trzeba zrobić czy jest wszystko ok na razie


Obrazek

Obrazek


Obrazek


Obrazek


A i pH ziemi 5,8
Doniczka jest zwężana ku dołowi no nie wiem jest coś nie tak???
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”