Zamiokulkas zamiolistny - pielęgnacja, problemy w uprawie cz.1

Rośliny doniczkowe
Zablokowany
Awatar użytkownika
leo
---
Posty: 272
Od: 18 maja 2007, o 10:37
Lokalizacja: Radom

Post »

Ja moją roślinę nie poddaję prysznicowi, tylko wycieram wilgotnym płatkiem bawełnianym liście jak się zakurzą. Zamiokulkas nie wymaga zraszania. Pozdrawiam Leo
Awatar użytkownika
bunia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 317
Od: 6 maja 2007, o 16:28
Lokalizacja: Łódź

Post »

No właśnie ja swojego zamioculkasa związałam, bo obawiałam się, że te długie łodygi wywrócą mu się :D
Kwiatek Gabianny jest bardziej "krępy" :D i masywny. Ale to właśnie może być tak jak mówi Przemo - wtedy gdy ma za wilgotno? i tak sie rozklada.
Jak lecę z podlewaniem, to zaliczam wszystkie doniczki a chyba powinnam z raz opuścic mu kolejkę :lol:
Awatar użytkownika
leo
---
Posty: 272
Od: 18 maja 2007, o 10:37
Lokalizacja: Radom

Post »

Ja zamiokulkasa podlewam umiarkowanie, gdy ziemia przeschnie w doniczce. A liście rozchylają się lekko na boki pomimo tego. ;:100
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Wilgotno jak napisałem to nie tylko o podlewanie mi chodziło ale również o powietrze w jakim jest, może to przez nie że jest za wilgotne te liście tak sie pokładają. :D :D :D
Awatar użytkownika
leo
---
Posty: 272
Od: 18 maja 2007, o 10:37
Lokalizacja: Radom

Post »

Przemo zapewniam cię, że mój zamiokulkas nie ma wilgotnego otoczenia a gałązki mają tendencję do lekkiego wyginania się. To może ciepło tak mu robi. ;:3
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Możliwe może ma nawet za ciepło :D :D :D
Awatar użytkownika
leo
---
Posty: 272
Od: 18 maja 2007, o 10:37
Lokalizacja: Radom

Post »

W taką pogodę jak tej wiosny to nie dziwi, że liście mojego zamiokulasa "świrują" od ciepła w otoczeniu. Liczę, że nie powiginają się trwale... ;:228 ;:228 ;:190 A zraszanie tu coś zaradzi? Normalnie nie ma potrzeby go zraszać, ale w ten upał...Jak myślicie?
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

I pozostaną Ci brązowe plamy na liściach bezpieczniejsze jest postawienie nieopodal niego jakiegoś naczynka z wodą.
Awatar użytkownika
leo
---
Posty: 272
Od: 18 maja 2007, o 10:37
Lokalizacja: Radom

Post »

Dobrze wiedzieć! Zrobię mu takie nawilżanie Przemo, a co niech ma... A jak zareagowałby na wieczorne chłodzenie na balkonie? Czy to za duży szok termiczny dla rośliny? Może to dziwne pytanie, ale Ty lepiej znasz upodobania roślin niż ja. :D
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Szok może i nie bo noce są teraz bardzo ciepłe ale nie zmieniałbym mu stanowiska bo to nic nie da a przypadkiem może zaszkodzić dobrze jest umyć co tydzień go z kurzu bawełnianą szmatką i letnią wodą. Z tym nawilżaniem też nie przesadzaj lepiej by naczynie z woda stało z pół metra od rośliny podczas parowania woda dosyć nawilży powietrze. :D :D :D
Awatar użytkownika
leo
---
Posty: 272
Od: 18 maja 2007, o 10:37
Lokalizacja: Radom

Post »

Pozostanę zatem przy myciu tak jak dotychczas. Regularnie wycieram go z kurzu. Może zwiększę jedynie częstotliwość. Dziękuję za podpowiedzi. Bardzo cenię sobie takie konsultacje, bo czasami mogę przedobrzyć. ;:229 ;:229 ;:229
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

leo pisze:Pozostanę zatem przy myciu tak jak dotychczas. Regularnie wycieram go z kurzu. Może zwiększę jedynie częstotliwość. Dziękuję za podpowiedzi. Bardzo cenię sobie takie konsultacje, bo czasami mogę przedobrzyć. ;:229 ;:229 ;:229
Ja właśnie po to jestem na tym forum, z wycieraniem nie przesadzaj wystarczy raz w tygodniu.
Awatar użytkownika
leo
---
Posty: 272
Od: 18 maja 2007, o 10:37
Lokalizacja: Radom

Post »

Tak jest! Chętnie się dostosuję? Pozdrawiam serdecznie ;:7 Pilny uczeń Leo ;:208
Zablokowany

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”