Pleśń, biały nalot na ziemi w doniczce

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
ha5li6
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 29 cze 2007, o 09:54
Lokalizacja: Radom

Pleśń w doniczce

Post »

W moich kwiatach ziemia doniczkowa ma biały nalot, jak się go pozbyć?
W niektórych doniczkach mieszkają małe muszki i wylatuja na pokój.Są uciążliwe, podobno to zimiorki. Jak je wytępić?
Proszę o rade
x_m-i
---
Posty: 2658
Od: 19 cze 2007, o 09:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pleśń w doniczce

Post »

ha5li6 pisze:W moich kwiatach ziemia doniczkowa ma biały nalot, jak się go pozbyć?
W niektórych doniczkach mieszkają małe muszki i wylatuja na pokój.Są uciążliwe, podobno to zimiorki. Jak je wytępić?
Proszę o rade
Witam, jak robię coś takiego. Kiepy z fajek zbieram do słoika, zalewam wodą i po dwóch dniach podlewam tym kwiaty, w którym wytśepują biały nalot u muszki. Pomaga w 100%.

Pozdro
Mutari
ha5li6
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 29 cze 2007, o 09:54
Lokalizacja: Radom

Pleśń i muszki

Post »

Dzięki, ale u mnie nikt nie pali.
x_m-i
---
Posty: 2658
Od: 19 cze 2007, o 09:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Napisałem tylko jak sobie z tym problemem radzę. Są różne sposoby, może jakiś znajdziesz.
Awatar użytkownika
edytqa
100p
100p
Posty: 106
Od: 9 paź 2007, o 20:54
Lokalizacja: Sandomierz

Pleśń ?

Post »

Witam ;:7
Dzisiaj zauwazylam u jednego mojego kwiatuszka tak jakby plesn na wierzchu ziemi.
Jemu nic sie nie dzieje i wyglada zdrowo, ale martwie sie, zeby mu to nie zaszkodzilo.
Czym to moze byc spowodowane?
Z gory Dzięki za odpowiedz ;:196

Proszę pisać poprawną polszczyzną. Dziękuję !
Admin
"Abyście tylko potrafili położyć kwiaty pomiędzy smutnymi liśćmi życia!" Wilhelm Raabe, pseud. Jakob Corvinus
Awatar użytkownika
xipe
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3025
Od: 19 sie 2007, o 11:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Unieście/Koszalin
Kontakt:

Post »

czasami może być to wykwit soli mineralnych wytracony z wody.
Najlepiej zrób zdjęcie tej "pleśni" będzie łatwiej postawić diagnozę.
kajka11
50p
50p
Posty: 73
Od: 26 cze 2007, o 20:49
Lokalizacja: Szczecin

Re: Plesn?

Post »

edytqa pisze:Witam ;:7
Dzisiaj zauwazylam u jednego mojego kwiatuszka tak jakby plesn na wierzchu ziemi.
Jemu nic się nie dzieje i wyglada zdrowo, ale martwie się, zeby mu to nie zaszkodzilo.
Czym to moze być spowodowane?
Z gory Dzięki za odpowiedz ;:196
A jaki to ma kolor? Bo jeśli biały, to może być zasolona ziemia, podlewasz twardą wodą. Najlepiej podlewać przegotowaną, ewentualnie odstaną kranówką.
Trzeba tą białą skorupkę zebrać. Jak mi się nie chce wierzchniej warstwy ściągać, to podlewam wodą źródlaną gazowaną - CO2 jak czarodziej, białe znika :D
No a jeśli to pleśń (powąchaj, jak pleśń to poczujesz) to już więcej zabawy. Ja miałam we wszystkich doniczkach pleśń (a jest ich ak ok. 50 szt.). Roślinkom nic nie było, ale paskudnie to wyglądało i śmierdziało pleśnią. Wszystkie kwiaty przesadzziłam do nowej ziemi i podlałam raztworem środka grzybobójczego GWARANT 500SC. na razie nie widać pleśni i rośliny są ogólnie w dobrej kondycji

Pozdrawiam
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

xipe pisze:czasami może być to wykwit soli mineralnych wytracony z wody.
Najlepiej zrób zdjęcie tej "pleśni" będzie łatwiej postawić diagnozę.
Również jestem za tym byś najpierw to pokazała na zdjęciu jak napisał xipe wtedy stwierdzimy co to.
Awatar użytkownika
edytqa
100p
100p
Posty: 106
Od: 9 paź 2007, o 20:54
Lokalizacja: Sandomierz

Post »

Kolor ma bialy, wyglada jak taki meszek (chyba), a kwiatuszki zawsze podlewam przegotowana woda z czajnika.
"Abyście tylko potrafili położyć kwiaty pomiędzy smutnymi liśćmi życia!" Wilhelm Raabe, pseud. Jakob Corvinus
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

edytqa pisze:Kolor ma bialy, wyglada jak taki meszek (chyba), a kwiatuszki zawsze podlewam przegotowana woda z czajnika.
Więc to prawdopodobnie pleśń co oznacza że ziemia jest często mokra i masz za niską temp. w pokoju a do tego sporą wilgotność powietrza. Trzeba zmienić te czynniki, do tego zebrać tą pleśń a ziemię zaprószyć suchym piaskiem. :D
Awatar użytkownika
edytqa
100p
100p
Posty: 106
Od: 9 paź 2007, o 20:54
Lokalizacja: Sandomierz

Post »

Dzięki.
A czy ta plesn moze zaszkodzic kwiatuszkowi :?:
Dziwne, bo zrobilo mi sie tak tylko w jednej doniczce, a wszystkie kwiatki podlewam zawsze w tym samym czasie :?
"Abyście tylko potrafili położyć kwiaty pomiędzy smutnymi liśćmi życia!" Wilhelm Raabe, pseud. Jakob Corvinus
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

edytqa pisze:Dzięki.
A czy ta plesn moze zaszkodzic kwiatuszkowi :?:
Dziwne, bo zrobilo mi się tak tylko w jednej doniczce, a wszystkie kwiatki podlewam zawsze w tym samym czasie :?
Może wywołać choroby grzybowe dlatego proponuję ją zebrać a to że jest tylko w jednej doniczce może być związane z składem ziemi co wiąże się z jej przepuszczalnością oraz zdolnością utrzymywania wody. :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”