Migdałecznik,ketapang(Terminalia catappa)

Rośliny doniczkowe
karlaappetina
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 13 maja 2016, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: WARSZAWA

Ketapang, migdałecznik - prośba o poradę dot. literatury

Post »

Witam serdecznie, Bardzo państwa proszę o radę gdzie mogę uzyskać informacje na temat uprawy, hodowli i charakterystyki rośliny Terminalia Catappa. Chodzi mi głównie o literaturę lub artykuły naukowe. Posiadam domową hodowlę tych ciekawych drzewek, natomiast niewiele informacji. Będę wdzięczna za każdą podpowiedź i radę. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21737
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Migdałecznik,ketapang(Terminalia catappa)

Post »

KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
karlaappetina
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 13 maja 2016, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: WARSZAWA

Re: Migdałecznik,ketapang(Terminalia catappa)

Post »

Trochę mało info, interesuje mnie konkretnie kiedy Ketapang kwitnie, jak uzyskać z drzewek nasiona. Mam trzy drzewka, jedno ma ponad 200 cm, dwa mniejsze odpowiednio 100 cm i 70cm... posiadam je od niedawna - kupiłam już takie wyrośnięte. Latem, gdy temp w nocy przekracza 15 C wystawiam je na balkon, podlewam raz na 3-5 dni w zależności jak ma sucho...
Mieciu121
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 17 cze 2018, o 16:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Dziwne kropki na liściu ketapanga

Post »

Witam Bardzo serdecznie !!

Mój problem dotyczy już dosyć sporawego drzewka ketapangu (ok 30cm wysokości i posiada już 12 dużych listków ) . Problem jest taki iż od kilku dni obserwuję namnażającą się liczbę tych .... dziwnych kropek na liściu. Nie mam zielonego pojęcia co to może być . Liść zaatakowany przez te kropki wydaje się być zdrowy i nie mieć żadnych odchyleń,ale mimo wszystko jestem zaniepokojony. Co powinienem z tym zrobić ?
Mogę dodać iż to nie są żadne ,,robaczki,, gdyż próbowałem delikatnie to zeskrobać,ale mi się nie udało.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Mieciu121
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 17 cze 2018, o 16:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Choroba Ketapanga

Post »

Witam bardzo serdecznie !

Z góry przepraszam jeśli temat umieściłem w niewłaściwym wątku/temacie,ale nie mogłem znaleźć odpowiedniego wiec piszę tutaj.


Mam problem z moim ketapangiem . Męczą go na starszych liściach takie dziwne czerwone kropki z miejscowymi odbarwieniami koloru żółtego. Nie mam zielonego pojęcia co to może być. Jedynie co mi się nasuwa do głowy po obejrzeniu internetów ( to jakiś grzyb- tylko jaki ? ) . Bardzo serdecznie proszę o pomoc w identyfikacji choroby oraz o możliwościach jej usunięciu .

Obrazek
Obrazek


Drzewko prezentuje się tak:
Obrazek

Ma jakieś ponad 2 miesiące i 29cm wysokości i 40cm szerokości
Michal_Kru
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 13 cze 2023, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Migdałecznik,ketapang(Terminalia catappa)

Post »

Cześć!

Jakiś czas temu dostałem nasiona prosto z Dominikany. 4 palmy i jedno jakieś dziwne - jakby pestka brzoskwini. Wsypałem do słoika perlitu tak na 2/3 wysokości, 2cm ziemi, wlałem wody, wbiłem ziarno w ziemię i zamknąłem dla utrzymania wilgotnosci. Wykiełkowało późno, ale ważne że w ogóle. Zbierająca nie wiedziała jakie drzewo wydało takie nasiono więc w sumie nie wiedziałem co z tego wyrośnie... teraz kiedy już są jakieś normalne liście zacząłem szukać co to może być i chyba jest to migdałecznik. Czy ktoś może mi to potwierdzić?
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”