Rośliny doniczkowe uprawa w szkle

Rośliny doniczkowe
Awatar użytkownika
ARHIZ
500p
500p
Posty: 529
Od: 12 wrz 2009, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post »

Co do pasiatki, to są tam dwie odmiany, zielona i pstra. Później dosadzę jeszcze marantę, by dodać trochę koloru. Muchołówek niemam, bo niemają co jeść. A najlepsza jest pokrywa, bo można w każdej chwili ją zdjąć, by coś robić. A bliżej okna, przestawić niemogę. Myśę też by dodać inną odmianę Nephrolepsis.
A tak w ogóle, to ostatnio wychodowałem sobie tam kilka Gruboszów, ogólnie, dobre to jest do rozmnarzania.
Awatar użytkownika
Aisyrk
1000p
1000p
Posty: 1198
Od: 18 sie 2008, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Post »

Znalazłam w internecie sklep, w którym mają nasiona tłustosza. Chyba zamówię u nich, bo mają też i nasiona adenium.
"....na betonie kwiaty nie rosną ..."
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Nie lepiej kupić sobie już roślinę (tłustosza) może nie wychodzi taniej ale nie czekasz dwa lata na jakiś wygląd rośliny i masz pewną roślinę a z nasion możesz je wyhodować lub nie. :wink:
Awatar użytkownika
ARHIZ
500p
500p
Posty: 529
Od: 12 wrz 2009, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Ogrody w szkle

Post »

Dodałem z miesiąc temu Marantę (sadzonka pędowa), bardzo szybko rośnie i ma kolorowe liście :D
Myślę też od dodaniu Calathei, ale nie wiem, czy nie będzie za dużo tych roślinek.
Pola86
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 7 lut 2014, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogrody w szkle

Post »

Witam,
czytam forum od jakiegoś czasu.. dzisiaj postanowiłam w końcu się zarejestrować ( z czego się bardzo cieszę).
szukam porady na temat roślin "w szkle". Mam takie duże dwa pojemniki i chciałabym tam zrobić mini ogród. Głównym problemem jest znalezienie miniaturowych roślin, może ktoś wie gdzie takie kupić??
Przeszukałam już sieć ale nic ciekawego niestety nie ma. W sklepach terrarystycznych oferują głównie epifity. A ja poszukuje np. mini poproci, krotonów, fittoni.
Będe bardzo wdzięczna za każdą poradę.
Pola
Awatar użytkownika
ARHIZ
500p
500p
Posty: 529
Od: 12 wrz 2009, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Ogrody w szkle

Post »

Jakiej wielkości masz te pojemniki?

Cóż, niestety większość "miniaturek", które dostaniesz w sklepach rozrosną się w kilka lat. Aczkolwiek możesz poszukać storczyków, lub zainteresować się mszakami.
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogrody w szkle

Post »

:wit

Wczoraj dostałam w prezencie ogród w szkle.


Obrazek

Z roślin, które są w nim posadzone rozpoznałam bluszcz, zielistkę, skrzydłokwiat i chyba kawa.

Obrazek

Obrazek

Moim zdaniem dobór gatunków nie jest zbyt udany, wszystkie są silnie rosnące.
Ładnie ten ogródek wygląda, więc chciałabym trochę się nim pocieszyć zanim rośliny wylądują w doniczkach.
Mam pytanie, czy ciąć już, czy jeszcze trochę poczekać :?:
Awatar użytkownika
ARHIZ
500p
500p
Posty: 529
Od: 12 wrz 2009, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Ogrody w szkle

Post »

Niestety takie prezenty często wyglądają dobrze krótko po zakupie. Proponuję rozsadzić do doniczek.

A ja obecnie trzymam w pudełku po jogurcie widliczkę.
Awatar użytkownika
Nuami
100p
100p
Posty: 180
Od: 15 lut 2015, o 16:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie, małe trójmiasto Kaszubskie

Las w szkle -> Grzyb

Post »

Nagle z dnia na dzień wyrósł mi taki oto piękny grzybek :wink: Jest to zamknięta kompozycja lasu w szkle, zastanawiam się czy taki grzyb jest szkodliwy ? Z chęcią bym go zostawiła ,bo cieszy moje oko, lecz jeśli jest szkodliwy to go eksmituję.


Obrazek
Ciągnie mnie do ludzi, lecz odpycha od tłumów.
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Rośliny doniczkowe uprawa w szkle

Post »

Odswieżę temat, bo właśnie reanimuję moje stare terra i chcę tam zrobić ogród ;)

Proszę o sugestie co by tam można było wpakować A co jest małe do 30cm, nie trujące i szybko rośnie. Jeszcze jak będzie kolorowe to już wogole bajka

Mam bluszcza, ligustry variegaty, kawałek bazyli, reo, szukam trzykrotek i myślę nad niedośpianem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”