Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 

Strefa czasowa: UTC + 1

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...     1, 2, 3, 4, 5 ... 14  
Autor Wiadomość
teletubis
 Tytuł: Monstera dziurawa (Monstera deliciosa) - uprawa
PostNapisane: 3 lut 2007, o 20:57 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Zacznę od tego, ze chciałbym wszystkich serdecznie przywitać, jestem tu trochę nowy (dopiero niedawno postanowiłem się zarejestrować) :)

Moje pytanie dotyczy filodendrona, a konkretnie jego ekspozycji
okaz, który wyhodowałem jest już dość spory, więc musi zmienić lokalizację. Dotąd rósł sobie spokojnie w jednym miejscu, teraz muszę go przenieść. Rośliny nie lubią przeprowadzek, ale słyszałem, że filodendrony szczególnie nie lubią. Nie wiem tez w jakiej odległości od kaloryfera i okna(północne albo wschodnie) powinienem go ustawić.

Czy mogę korzenie powietrzne umieścić nad akwarium?

Dziękuję za wszelkie rady i pozdrawiam

x-C-j
 Tytuł:
PostNapisane: 3 lut 2007, o 21:00 
---

więcej niż 1 szt.
Witaj w gronie forumowiczów i forumek, a co do Twojego filodendrona myślę że wilgoć z akwarium nie powinna mu zaszkodzić tylko czy masz na tyle solidną półkę by nie wpadł do akwarium?, jak możesz daj fotkę i pochwal się tym okazem. :D :D :D

teletubis
 Tytuł:
PostNapisane: 3 lut 2007, o 21:15 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
tak na prawdę to nie ma się czym chwalić, ale zdjęcie niedługo zamieszczę. Myślę właśnie o jakiejś półce pod sufitem, w tej chwili nic takiego nie mam....

x-C-j
 Tytuł: Re: Filodendron
PostNapisane: 3 lut 2007, o 21:17 
---

więcej niż 1 szt.
teletubis napisał(a):
Moje pytanie dotyczy filodendrona, a konkretnie jego ekspozycji
okaz, który wyhodowałem jest już dość spory, więc musi zmienić lokalizację.

Jak to nie ma się czym chwalić a ten opis sam już coś daje do myślenia czekam na fotki.

teletubis
 Tytuł:
PostNapisane: 3 lut 2007, o 21:39 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
oto zdjęcia w tymczasowej scenerii ;) Chciałbym, żeby tu stał, mogę się nawet pogodzić z ograniczonym dostępem do półek, ale pod oknem jest kaloryfer i nie wiem czy to mu nie będzie szkodziło. Poza tym to są wysokie meble i cokolwiek bym na nich nie postawił, to zmarnieje... Obrazek Obrazek

najdłuższy z korzeni powietrznych ma 170 cm;/ nie wiem czy mu warkoczy nie zacznę pleść

x-C-j
 Tytuł:
PostNapisane: 3 lut 2007, o 22:01 
---

więcej niż 1 szt.
To nie filodendron tylko Monstera :D :D :D

chatte
 Tytuł:
PostNapisane: 3 lut 2007, o 22:58 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

więcej niż 1 szt.
Witaj Teletubis :D Piekny okaz monstery! Tylko patrzeć, a zakwitnie jak ta na zdjęciach, które pokazał Przemek! Możesz być z niej dumny :D

teletubis
 Tytuł:
PostNapisane: 4 lut 2007, o 09:22 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
niech wam będzie monstera:P szczepkę podprowadziłem z jakiegoś szpitala, znajomi zaklasyfikowali jako filodendron, więc doszedłem do wniosku, ze to właśnie jest to...
Pokazałem dwa moje kwiaty, w dwóch tematach i za każdym razem nie wiedziałem jak się nazywają:P

http://www.desert-tropicals.com/Plants/ ... ciosa.html << to jest dopiero okaz, ta na zdjęciach w http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... &start=105 też jest śliczna. Nie sądziłem że filodendrony itp. kwitną w pomieszczeniach.

x-C-j
 Tytuł:
PostNapisane: 4 lut 2007, o 09:54 
---

więcej niż 1 szt.
teletubis napisał(a):
oto zdjęcia w tymczasowej scenerii ;) Chciałbym, żeby tu stał, mogę się nawet pogodzić z ograniczonym dostępem do półek, ale pod oknem jest kaloryfer i nie wiem czy to mu nie będzie szkodziło. Poza tym to są wysokie meble i cokolwiek bym na nich nie postawił, to zmarnieje... Obrazek Obrazek

najdłuższy z korzeni powietrznych ma 170 cm;/ nie wiem czy mu warkoczy nie zacznę pleść

To ustawienie nie powinno zaszkodzić Twojej Monsterze tylko dobrze zabezpiecz doniczkę by liście nie przeważyły Ci ciężaru doniczki i by nie spadła z tych mebli, a okaz masz bardzo ładny jak na warunki domowe więc jest się naprawdę czym pochwalić, poza tym przy tej wielkości Monstera być może wyda Ci niedługo kwiaty - ile ona ma lat? :D :D :D

teletubis
 Tytuł:
PostNapisane: 4 lut 2007, o 10:07 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
chyba już z 7, może nawet więcej... podwiązałem ją do karnisza na kilku sznurkach a doniczkę ustawiłem nie równolegle do szafki, żeby równoważyło ciężar, spaść nie spadnie. W tym pomieszczeniu panuje duża wilgoć z powodu akwarium (efekty niestety widać na zdjęciu pod sufitem) dlatego rośliny nawet rosną:)

x-C-j
 Tytuł:
PostNapisane: 4 lut 2007, o 10:13 
---

więcej niż 1 szt.
I bardzo dobrze takie warunki powinny odpowiadać Twojej monsterze, teraz tylko czekaj aż zakwitnie i wyda owoce. :D :D :D

teletubis
 Tytuł:
PostNapisane: 4 lut 2007, o 10:18 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Owoce będą oczywiście trujące?
Dzięki za zainteresowanie Przemo. W ciągu ostatnich godzin dzięki Tobie 'spadł mi z serca wielki kamień'

x-C-j
 Tytuł:
PostNapisane: 4 lut 2007, o 10:21 
---

więcej niż 1 szt.
Owoce Monstery są jadalne i smakują podobnie jak ananas.

x-C-j
 Tytuł:
PostNapisane: 4 lut 2007, o 10:29 
---

więcej niż 1 szt.
Jeżeli chodzi o podwiązanie przeciwko spadnięciu to ja proponuję byś jednak pomyślał jak zabezpieczyć doniczkę gdyż samo podwiązywanie Monstery może jej zaszkodzić, musisz pozwolić by cała łodyga z liśćmi swobodnie zwisała w dół i sama się kształtowała jak chce rosnąć, myślę że lepiej zrobisz jak wkręcisz z tyłu w szafę grubszą śrubę(lub jakichś haczyk by dowiązać sznurek) i podwiążesz doniczkę do tej śruby a w doniczce od strony ściany dodatkowo połóż ciężkawy kamień, to będzie lepszy sposób niż podwiązywanie bo sznurek którym podwiązałeś może wrzynać się w roślinę a to jej nie będzie służyło. :D :D :D

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 196 ]  Idź do strony nr...     1, 2, 3, 4, 5 ... 14  

Strefa czasowa: UTC + 1

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 67 gości