Nabłyszczanie liści.

Rośliny doniczkowe
Reposit-09
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1955
Od: 26 cze 2007, o 19:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

DorkaWD pisze:We wtorek porobiłam kilka próbek na wybranych roślinkach... skutki są już dzisiaj :( (po 3 dniach) Może komuś kiedyś przyda się wynik tego mojego małego eksperymentu
Dorko, przydał sie, przydał! Uratowałaś moje kwiatki. Pare dni temu kupiłam aż trzy ściereczki nawilżające "Zielony Dom" i mało brakowało, a przetarłabym nimi wszystkie moje roślinki o zgrubiałych liściach... Ufff... ;:202
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Zawsze byłam przeciwko nabłyszczaczom, ale wykąpałam wczoraj moje scindapsusy, i mają jakieś matowe liście, a w najbliższym czasie mam gości, i chcę popisać się moimi kwiatkami.
Kupuję nabłyszczacz!
Mary! Na Twoją odpowiedzialność! :lol: :lol: :lol:
Nic się nie stanie, jeśli padną, po mam ich pełno, części nie będę pryskać.
Waleria
mkasia
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 6 wrz 2007, o 13:31
Lokalizacja: kuj-pom

Domowe sposoby na nabłyszczanie lisci

Post »

Napiszcie jakie macie domowe sposoby na nabłyszczanie liści w kwiatach doniczkowych.
Ja raz na miesiąc przecieram liscie kwiatów , wacikiem zamoczonym w piwie -mówię wam jaki efekt .Pozdrawiam. :D
kasiaM
Awatar użytkownika
AlfaXIII
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1814
Od: 5 cze 2006, o 12:31
Lokalizacja: Kraków

Post »

Walerio i jak... przeżyły zabieg nabłyszczania? Pytam z czystej ciekawości bo sama nie mam zamiaru nabłyszczać ale może info przyda się innym :)
Jeśli zablokowało się - pchaj na siłę. Jeśli się rozleci, to znaczy, że i tak wymagało wymiany.
moje zielone cz.1 i moje zielone cz.2
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Domowe soosoby nabłyszczania lisci

Post »

Już kiedyś odpowiedziałem szymce na ten temat zobacz to cytat z innego tematu.
Przemo pisze:
szymka pisze:Co Wy na to - (informacje zasłyszane) dziś ktoś powiedział, że draceny, palmy, juki lubią, kiedy się je zrasza wodą z piwem :roll: Nie wiem, co o tych rewelacjach myśleć... Przemo, wyżej wymienione roślinki to Twoja specjalizacja, więc co Ty na to? A może ktoś postępuje podobnie...?
Ciekawe czy w naturze otrzymują piwo, ja osobiście nie robię eksperymentów gdzieś tam zasłyszanych bo jeśli moje rośliny rosną prawidłowo, nie schną i mają się dobrze nie zamierzam ani dolewać piwa do wody do podlewania ani do zraszania, jeśli chodzi zaś o nabłyszczenie preferuję raczej naturalny wygląd roślin, dobrym sposobem by liście ładnie wyglądały jest zwiększenie wilgotności w pomieszczeniu poprzez ustawienie koło roślin wazonów z wodą oraz nasypanie keramzytu na podstawki no i częstsze wycieranie z kurzu(roślin które lubią wilgoć) oraz pędzlowanie tych o liściach pokrytych meszkiem i lubiących raczej suchsze powietrze także kaktusów - przez co odblokowuje się mikropory w liściach przez które rośliny między innymi oddychają. Czy to w domu czy na dworze uważam że rośliny powinny mieć możliwie jak najbardziej zbliżone warunki do naturalnych. Ciekawe jakbyśmy to my byli roślinkami a ktoś by sobie pomyślał a dam jej piwo bo słyszałem że jest ponoć dobre a my co nie mielibyśmy nic do powiedzenia tylko albo przeżyć po takim eksperymencie albo zacząć schnąć. :D :D :D
Awatar użytkownika
basga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7700
Od: 12 sie 2007, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

Magia pisze:Kiedyś wyczytałam w starej książce, ze liście można nabłyszczać słodką śmietanką lub tłustym mlekiem, ale nie częściej jak co (bodajże) miesiąc. Próbowałam na części rośliny i nawet liście nie opadły ani nie zmieniły koloru. Porady z tej książki są stare, dużo się zmieniło na dzień dzisiejszy...ale może właśnie te stare sposoby są dobre?
Czy ktoś próbował tego sposobu?
8)
Tak,ja zmywałam listki beniaminka mlekiem i nic się złego nie dzieje,a jak go kupiłam to miał dużo plam po wodzie.
Awatar użytkownika
Dorota-C
500p
500p
Posty: 613
Od: 25 wrz 2007, o 21:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Post »

Raz użyłam nabłyszczacza i nigdy więcej!
Mój fikus lirolistny stracił większość liści i choć od tego zabiegu minął już prawie rok to dalej nie może się pozbierać.
"Wszędzie kwitną kwiaty dla tego, kto chce je dostrzec."
Storczyki i ogródekDorotki
Doniczkowe
filip11
200p
200p
Posty: 275
Od: 9 mar 2007, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: WOLSZTYN
Kontakt:

Post »

Ja nie polecam, choć sam nie próbowałem wiem, że to szkodzi roślinie zatykając jej dopływ powietrza w liściach (inaczej roślina nie oddycha) co utrudnia proces fotosyntezy. Mimo, że może ładnie to wygląda radzę sobie odpuścić.
Awatar użytkownika
Józef
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2330
Od: 26 mar 2006, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Post »

moja znajoma też przeciera liście wszystkich kwiatów w domu ściereczką namoczoną w piwie..efekt wspaniały! żeby nie to że wolę sam to piwo wypić to pewnie też bym stosował taką metodę.
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

olvana pisze:Przemo ..przeczytałam ale nadal uwarzam że piwo czyli chmiel nie zaszkodzi mojej szeflerze . Mam ją już od 15 lat wielokrotnie była odmładzana bo rośnie jak szalona i gdybym jej nie przycinała to rosła by już u sąsiadów . Zgodzę się że trzeba dać roślinkom odetchnąć dlatego napisałam że ...co jakiś czas ją myje piwem i nie zalewam tylko delikatnie przemywam . Jeszcze zauwarzyłam że na tej roślinie nigdy nie miałam ...szkodników ;) może to tylko zbieg że tak ona sobie świetnie radzi , ale mi się wydaje że piwko jej nie szkodzi ;) a może moja szeflera to już ..nałogowiec ;)
Od dwóch lat też skrzydłokwiat przemywam w taki sposób i również nic się z nim nie dzieje . A piwo zawsze stoi otwarte przez kilka dni i jest rozcieńczone z wodą .
W takim razie gratuluję sukcesu w hodowli choć mnie nie przekonasz do przemywania liści piwem nawet rozcieńczonym z wodą. :D :D :D
Awatar użytkownika
olvana
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 42
Od: 30 sie 2007, o 19:44

Post »

Przemo dziękuję za gratulacje :) i nie mam zamiaru nikogo do niczego przekonywać :) dlatego że każdy ma swoje wypróbowane sposoby na własne roślinki . Najważniejsze żeby zdrowo się hodowały i cieszyły nasze oczy . Może nie będę skromna, ale należę do tych ludzi co urodzili się z darem do uprawy roślin. ;:106
Stopka poprawiona do zgodnej z Regulaminem.
Zmiksowany
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 11 sie 2010, o 12:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Kielc

Nabłyszczanie liści

Post »

Tak jak w temacie. Jakie macie sposoby nabłyszczania liści?
Ja słyszałem, że wycieranie wewnętrznej części skórki banana działa dobrze. :)
x-M-8
---
Posty: 4225
Od: 4 gru 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wasze sposoby nabłyszczania liści

Post »

Najlepszy sposób to woda i gąbka co tydzień. :;230
Szczerze powiedziawszy to nabłyszczałem kilka razy kwiatki preparatem w sprayu do nabłyszczania.
Diffenbachia dostała plam po tym...większość kwiatków nie toleruje takich preparatów.
Czytałem o nabłyszczaniu piwem ;:136 chociaż sam wole je wypić myjąc przy tym kwiatki :wink:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”