Niecierpek nowogwinejski (Impatiens hawkeri)

Rośliny doniczkowe
mirka2
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 172
Od: 12 cze 2009, o 19:53
Lokalizacja: Toruń

Re: Niecierpek nowogwinejski

Post »

Mekate, piszesz, że :"W pewnym momencie liście zaczęły tracić jędrność, kwiaty zaczęły odpadać."
Mojego, pięknego dostałam od Żony Ludwika :wit , (zdefiniowałam go jako "Sułtański", porównując fotki w internecie). Z początku też podlewałam go codziennie i co prawda rósł pięknie, ale tak jak u Ciebie, szybko opadały kwiatki.
Obrazek
Teraz podlewam rzadziej, kwiatki osadzone są mocniej na łodyżkach, nie opadają przy przemieszczaniu doniczki. Cały czas pojawiają się nowe pączki, raz w tygodniu dodaję odżywkę.
Zrobiłam też odnóżkę. Na razie tylko jedną, bo szkoda mi ściąć czubek, jak widzę, że zakwitnie.

Obrazek
krymka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 22 lip 2017, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Niecierpek nowogwinejski

Post »

Cześć :) Jestem tutaj nowa, nazywam się Kasia i niestety nie mogę sobie poradzić ze swoim niecierpkiem. Dostałam go równo miesiąc temu na zakończenie roku szkolnego, wyglądał przepięknie, trzymałam go w domu w zacienionym miejscu. Podlewałam niemalże codziennie, miał sprężyste liście, dużo kwiatów i pąków. Stał tak sobie monitorowany przede mnie z ok 2-3 tygodnie do momentu aż... wyjechałam i zostawiłam go pod opieką bardzo zapominalskiego faceta. Po ok 5 dniach od wyjazdu zapytałam go czy podlał kwiaty no i... można się domyślić odpowiedzi. Kwiat podobno wyglądał jakby już wyzionął ducha, ale po podlaniu mu się polepszyło. Po powrocie nie wyglądał aż tak tragicznie, podlewałam go codziennie, ale liście robiły się wiotkie, a gdy lekko poruszyłam doniczką zrzucał kwiaty i pąki. Zaczęłam się zastanawiać czy go nie przelałam, wymieniłam mu wczoraj ziemię na nową, nie zmieniałam doniczki, bo nie miał przerośniętych, dużych korzeni. Lekko go podlałam, bo ziemia była dość wilgotna. Podczas przesadzania odpadły mu ostatnie 3-4 kwiaty, teraz jest goły. Z rana wystawiłam go na balkon, postał chwilę, ale z minuty na minutę liście wiotczały i teraz wyglądają bardzo kiepsko. Ziemię ma wilgotną, nie chcę go podlewać, żeby nie przelać.
Myślicie, że już nic z niego nie będzie?:(

Z góry dzięki za odpowiedzi

Dodaję fotkę
Obrazek
Awatar użytkownika
lucy23-61
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1562
Od: 14 wrz 2011, o 21:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Niecierpek nowogwinejski

Post »

Bardzo tragicznie nie wygląda.Że po przesuszeniu zrzucił kwiaty i część liści to normalne.Musi się zregenerować.Niecierpki nie lubią słońca, raczej stale wilgotno, ale żeby znów nie przesadzić z podlewaniem i nie zalać.
Teraz jest gorąco, jak został wyniesiony na balkon to tak zareagował na ciepło, moje lubią mdleć w czasie upałów.
adi39
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 26 maja 2019, o 14:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Niecierpek nowogwinejski

Post »

Witam.

Odświeżam stary temat, jakiś czas temu kupiłem niecierpka w markecie, na początku wyglądał ok, kwitł niezbyt obficie, nie przesadzałem go. Od pewnego czasu stoi na dworze, bo nie ma już mrozów, przelać raczej go nie przelałem, podlewam praktycznie codziennie ale niezbyt obficie, dzisiaj przesadziłem go do większej doniczki.



Zmoderowano/mod.


Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”