Cytrusy - porady ogólne

Rośliny doniczkowe
Zablokowany
aciaz1000
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 27 lis 2010, o 15:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cytrusy - porady ogólne

Post »

Tak stawiam na coraz dłuższy czas codziennie na słonecznym parapecie.
Awatar użytkownika
hermanvip
100p
100p
Posty: 163
Od: 26 cze 2008, o 14:47
Lokalizacja: Pleszew

Re: Cytrusy - porady ogólne

Post »

aciaz1000 pisze:Cześć,

Dziękuję za rady ale niestety liście usychają i opadają.

Istnieje jeszcze nadzieja? :(

Jeśli masz dostęp do biostymulatora Asahi to jak najszybciej wykonaj oprysk. Cytrus jest do uratowania.
Na potwierdzenie skuteczności:


Obrazek

Obrazek

Te pomelo zrzucily wiekszość liści przez zimie, teraz jest około 2 tyg po zastosowaniu asahi i po przyjrzeniu się widać ze wypuszczają bardzo dużo nowych liści.
W poprzednim roku zrobiłem tak samo z bardzo dobrymi rezultatami.
pestycydek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 10 cze 2017, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Co dolega mojej cytrynie??

Post »

Moim cytrynkom zaczęły żółknąć liście od brzegu. Czy ktoś może mi poradzić, co zrobić? Cytrynki mają ok. roku, od nasion, stoją na oszklonym balkonie, gdzie jest bardzo gorąco, więc podlewam codziennie lub co 2 dni. Może to za często? Nawożę nawozem Substral do cytrusów w wodzie do podlewania, nie częściej niż raz na miesiąc. Będę wdzięczna za pomoc.
Obrazek
szendo
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 11 wrz 2017, o 07:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Drzewko cytrynowe straciło liście

Post »

Cześć przepraszam za odkopanie tematu, niestety mam problem z mandarynką.
Mianowicie miesiąc temu wypuściła kilka liści, niestety w mieszkaniu był remont przez co trochę się zakurzyła przez co opłukiwałem ją chłodną wodą.
Niestety finalnie po remoncie liście były matowe z nalotem przez co postanowiłem kupić nabłyszczacz do liści.

Link usunięto -reg./mod.

W ciągu tygodnia mandarynka straciła połowę liści, odpadały tuż przy gałązce. Na całe drzewko na dwóch listkach pojawiła się brązowa plama oraz jedna gałązka zbrązowiała.
Podlewałem obficie nie za często jakieś 3 cm ziemi przeschły pozostałe 20 kilka jest wilgotne.
Mandarynka ma około 80cm i stoi w doniczce wysokiej naokoło 25 cm.

Mandarynka stoi obok okna więc możliwe że aktualnie zimne noce ją potraktowały zimnym powietrzem.
Może mi ktoś poradzić co powinienem zrobić? A może na razie ją zostawić w spokoju?
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18599
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Cytrusy - porady ogólne

Post »

To co spowodowało to nabłyszczacz. Nie stosuje się ich, gdyż zatykają szparki oddechowe.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
barteknysa
50p
50p
Posty: 97
Od: 25 kwie 2016, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nysa Opolskie

Re: Cytrusy - porady ogólne

Post »

Spróbuj ją dokładnie umyć wilgotną szmatką ,liść po liściu , pęd po pędzie, i daj czas, zobaczysz co się stanie.
Broń Boże żadnych nawozów, tylko pogorszą sytuację
Zapalony hodowca drzew figowych.
Chyba jak większość forumowiczów, zaczynam być Dyniomaniakiem:)
szendo
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 11 wrz 2017, o 07:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cytrusy - porady ogólne

Post »

Dzięki za szybką odpowiedź. NIestety niepotrzebnie zawierzyłem informacji na tym sprayu że niby nie zatyka porów.
Właśnie przemyłem liście, niestety ich liczba się zredukowała ale pozostałe wyglądają na całkiem mocne.
Podczas mycia liście które odpadły były bardziej śliskie więc widać że to było na rzeczy. niestety kilka gałązek też się poddało i są brązowe.

Załączam kilka zdjęć.
Liście które spadły wydają się całkiem zdrowe: Obrazek
Na drzewku też dobrze wyglądają: Obrazek
Obrazek
Te 3 z tegorocznych liści widać ze mają delikatne przebarwienia: Obrazek
Ogólny wygląd drzewka - na niebiesko zaznaczone tegoroczne liście, jak widać w większości to one przetrwały: Obrazek
barteknysa
50p
50p
Posty: 97
Od: 25 kwie 2016, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nysa Opolskie

Re: Cytrusy - porady ogólne

Post »

Wszystko co ma jakieś oznaki uszkodzenia: ciemne przebarwienia, suche gałązki: do wycięcia!!!
Może dojść do rozprzestrzeniane się zakażenia!!
Zapalony hodowca drzew figowych.
Chyba jak większość forumowiczów, zaczynam być Dyniomaniakiem:)
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18599
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Cytrusy - porady ogólne

Post »

Z tego co ja widzę, te liście są poprzebarwiane od tego nabłyszczacza. Jedynie te suche gałązki są faktycznie do wycięcia.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
szendo
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 11 wrz 2017, o 07:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cytrusy - porady ogólne

Post »

Dzięki za rady, gałązki podcięte przedwczoraj. Aktualnie nie widze aby brązowiały, liście też się jeszcze trzymają. Najbliższe dni pokażą czy przeżyje:)
Ssslimer
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 29 cze 2017, o 13:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Darmstadt, Niemcy

Re: Cytrusy - porady ogólne

Post »

Cześć, jedna z moich cytrynek, mająca 3 miesiące, dostała dziwne przebarwienie na liściach.
Obrazek
Wodę w kranie mam dosyć ciężką, więc podlewam przegotowaną. Zmiany wyglądają mi na brak jakiś minerałów, ale nie jestem pewien czy takie małe roślinki można nawozić. Powinienem przestawić się chwilowo na kranówę lub nawozić ?
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18599
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Cytrusy - porady ogólne

Post »

Przestawić się na kranówę :?:
Chcesz ją dobić?
Cytrusy potrzebują podlewania miękką wodą, jeśli masz twardą wodę to i prawdopodobnie jej przegotowanie niewiele daje. Spróbuj podlewać wodą z filtra. Poczytaj sobie też ten wątek: http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... %99kczanie .
W jakim podłożu rosną?
I jeszcze jedno, te pojemniki powinny mieć odpływ.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
Grigor
500p
500p
Posty: 566
Od: 31 sie 2017, o 21:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Cytrusy - porady ogólne

Post »

Widzę że używasz butelek po napojach, ja przy sadzonkach jak mi brakuje doniczek to tak samo robie. Ale mam od spodu 5 dziurek przewierconych żeby ta woda gdzieś odpływała, już widzę na oko że u ciebie się pleśń czy też grzyb zbiera na wierzchu ziemi, właśnie przez zbyt dużą jej wilgotność.
Zablokowany

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”