Ziemiórki - jak zwalczyć

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
RichardK
100p
100p
Posty: 183
Od: 11 wrz 2017, o 22:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Ziemiórki

Post »

Niestety ziemiórek nie zlikwiduje się bez chemii. Próbowałem każdego środka ekologicznego i nic.
Ania_Plants
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 29 cze 2018, o 00:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ziemiórki

Post »

A czy mógłbyś napisać, jakie konkretnie preparaty były skuteczne?
Awatar użytkownika
kokile
50p
50p
Posty: 50
Od: 23 paź 2016, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ziemiórki

Post »

Witam
Widzę, że walka z ziemiórkami trwa.
Ja napiszę tak:

Polecam Substral Polysect 005 SL + żółte lepy.

Dawkę Substralu należy przeliczyć, tu kłania się matematyka :).

Innych sposobów nie próbowałem.
Pamiętajcie, że w Stalowej Woli ogromna Huta z żelaza stoi.
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Ziemiórki

Post »

Kokile - Usunąłeś ostatecznie te ziemi?rki?
Awatar użytkownika
kokile
50p
50p
Posty: 50
Od: 23 paź 2016, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ziemiórki

Post »

Foxowa - tak, ale prewencyjnie dalej używam Substral Polysect 005 SL + żółte lepy.
Żółte lepy jako wskaźnik czy są ziemiórki czy nie.
Pamiętajcie, że w Stalowej Woli ogromna Huta z żelaza stoi.
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ziemiórki

Post »

U mnie ten preparat nie zadziałał na ziemiórki (być może dlatego, że użyłam go tylko raz, bo pryskałam nim i podlałam tylko jeden raz - niby profilaktycznie na rośliny, które przyniosłam z tarasu na zimowisko, po jakimś czasie zauważyłam latające ziemiórki, czyli larwy musiały w doniczkach być - rozstawiłam lepy, ale jeszcze nadal zauważam, że coś lata. Chyba jutro podleję znów tym preparatem i później za tydzień drugi raz - może wtedy znikną). W ogóle to kiedyś na ziemiórki pomógł u mnie Kohinor - podlałam tylko raz - wtedy zupełnie tylko ze względu na latające ziemiórki. Niestety ten preparat po podlaniu wydziela z doniczki niezbyt fajny zapach i właściwie to przez kilka dni zapach ten utrzymywał się w całym domu. Jesienią nie mogłam nigdzie dostać tego preparatu i użyłam właśnie Polysect. Niedawno udało mi się kupić Kohinor, ale ze względów zapachowych (na samo wspomnienie tego zapachu w domu robi mi się niedobrze) poczekam na wiosnę.
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Ziemiórki

Post »

Z tymi zapachami to bym uważała. Zamykanie się w domu z oparami mocniejszego środka chemicznego jest ryzykowne. Szczeg?lnie teraz zimą , kiedy sie nie wietrzy a na wszysykich opakowaniach napisane jest ze pomieszczenie musi być przewiewne.

Jeśli chodzi o polisect to też stosowalam i mało dał. Obecnie stosuje metody naturalnie i p?ki co spok?j. Ale nie spodziewam się, że opuszczą mnie na zawsze. P?ki co jednak skończyły się jakieś większe uciążliwości z ich strony.


Kokile ,- miło więc czytać o sukcesie. Pamiętam, że długo walczyłeś i też dawały Ci się we znaki. Oby nie wr?ciły.
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ziemiórki

Post »

Akurat tam gdzie zimuję tarasowe to jest w miarę przewiewnie, ale chyba jakieś ziemiórki musiałam zaciągnąć do pokoi użwanych na co dzień, bo widzę, że też latają - a tu zbliża się powoli czas wysiewów.

Foxowa jakie naturalne metody stosowałaś? Czytałam gdzieś tu na forum o wodzie utlenionej, rumianku i aspirynie, ale nie stosowałam.
Awatar użytkownika
kokile
50p
50p
Posty: 50
Od: 23 paź 2016, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ziemiórki

Post »

Dziewczyny,

Substral Polysect 005 SL w odpowiedniej dawce na doniczkę i macie wygraną :)
Pamiętajcie, że w Stalowej Woli ogromna Huta z żelaza stoi.
Awatar użytkownika
Pizza
500p
500p
Posty: 740
Od: 28 mar 2018, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Ziemiórki

Post »

A u mnie nawet końska dawka Mospilanu "paląca liście" nie ubiła ziemiórek. :( A jest mocniejszy od Polysectu.
Myślę, że najzdrowiej, najpewniej i najtaniej jest zamówić po prostu Nemycel. Nie słyszałam, żeby prawidłowo zastosowany komukolwiek nie pomógł, a w dodatku to opcja całkowicie eko, więc zero podtruwania rodziny przy okazji.
Ja niestety czekam już na niego dość długo, bo trzeba wpasować się z wysyłką tak, żeby nie było mrozów i by środek doszedł po jednym, maksymalnie dwóch dniach - w końcu w środku są żywe organizmy.
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ziemiórki

Post »

kokile pisze:Dziewczyny,

Substral Polysect 005 SL w odpowiedniej dawce na doniczkę i macie wygraną :)
Odpowiednia dawka to taka jak na opakowaniu podana? - u mnie nie zadziałało. Chyba, że stosowałaś inne stężenie - podaj jakie.
Awatar użytkownika
-Iwona-
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4022
Od: 4 lut 2011, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Ziemiórki

Post »

Obrazek

Ninia czy na pewno zrobiłaś tak jak na opakowaniu, bo przyznaję, że jak masz duże/dużo doniczek to sporo opakowań trzeba tego kupić.
Jedno opakowanie 25 ml wystarczy na jedną 4 litrową doniczkę...
Awatar użytkownika
karolowa29
200p
200p
Posty: 223
Od: 3 lis 2014, o 04:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Młoszowa

Re: Ziemiórki

Post »

Kochani ja jestem weteranem w walce z ziemiorkami. Były i nadal są lepce, była chemia, która dawała mi odetchnąć na 2 tygodnie. Był też liść laurowy i czosnek w doniczce. Ale dotrwałam sposób kolejny do wypróbowania. Są to 3 zioła, które zamówiłam i mam nadzieję, że w tym tygodniu przyjdą. Są to: wrotycz pospolity, skrzyp polny i pokrzywa. Pani Basia radzi: 20 g suszu zalewamy 1litra wrzątku i czekamy do ostygnięcia min. 30 minut. Cedzimy przez sitko i opryskujemy rośliny i ziemie. Znalazłam ten sposób w internecie, więc go przetestuje i napisze czy są efekty.
Marzena
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”