Ziemiórki - jak zwalczyć

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
gałmosia
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 13 sie 2006, o 20:32
Lokalizacja: Stalowa Wola

Ziemiórki - jak zwalczyć

Post »

Witam. Proszę o pomoc mam w domku dosyć duzo kwiatków od jakiegoś czasu zauważyłam drobne muszki nad kwiatkami a przy podlewaniu jest ich mnóstwo w ziemi co powinnam zrobić żeby się ich pozbyć?
Pozdrawiam
Basia
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 654
Od: 28 maja 2006, o 15:43
Lokalizacja: Kędzierzyn (opolskie)

Post »

Elu nie pisze że są białe. Może to ziemiórki. Muszki maleńkie czarne a w ziemi bezbarwne larwy.
Ja ostatnio sprawdziłam sposób podany na forum. Zółta miseczka, w której jest woda z cukrem i tam topią się wszystkie muchy a do ziemi Basudin.
gałmosia
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 13 sie 2006, o 20:32
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post »

muszki są małe czarne takie same wylatują z ziemi jest ich bardzo dużo w każdym kwiatku
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

To na pewno ziemiórki-czyli terapia zalecona wyżej przez Basię.Powodzenia :wink:
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Janek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 988
Od: 21 paź 2006, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków / Rybnik
Kontakt:

Post »

ziemiórki bankowo... sposób postępowania Basi... bedzie dobrze
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Też miałam taki przypadek kiedy przesadzałam kwiaty doniczkowe do "niby" nowej ziemi. :twisted:

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
pogotowie ogrodnicze
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1407
Od: 23 wrz 2005, o 18:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post »

Basia pisze:Elu nie pisze że są białe. Może to ziemiórki. Muszki maleńkie czarne a w ziemi bezbarwne larwy.
Ja ostatnio sprawdziłam sposób podany na forum. Zółta miseczka, w której jest woda z cukrem i tam topią się wszystkie muchy a do ziemi Basudin.
po podlaniu Basudinem wskazane włożyć do worka foliowego zawiązanego na kokardkę bo srodek działa również gazowo i unikniemy niebezpiecznego dla naszego zdrowia wdychania

pozdrawiam
Pozdrawiam. Janusz Ogrodowy Lekarz
diagnostyka na facebooku
Internetowe Pogotowie Ogrodnicze ...
Awatar użytkownika
suzaa
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 20 sie 2006, o 00:41

Post »

No ziemiorki to i moja zmora. Wlasnie mi zalegly sie w wiekszosci kwiatkach.
Czytalam ze glowna przyczyna ich powstawania jest nadmierne podlewanie co niestety u mnie mialo miejsce. podlewania zaprzestalam i zastosowalam srodek SUBSTRAL (brykiety) na zwalczanie drobnych szkodnikow ale zamiast pomoc to chyba zaszkodzil ten srodek albo po prostu bylo za pozno, bo dipladenia wciagu kilku dni zmarniala calkiem, liscie jej zzolkly i wlasciwie opadaja jak by ja porazilo. Obawiam sie ze jej juz nie uratuje a muszki jak lataly tak lataja dalej.
Co lepsze podobo ziemorki dorosle te latajace nie sa tak szkodliwe jak larwy ktore sie wgryzaja szczegolnie do mlodych roslinek w korzonki a wtedy to juz pewny koniec roslinek.
Sama nie wiem juz jak sobie radzic- sprobuje tej wody z cukrem ale co z larwami?Nie moge stosowac tych szkodliwych srodkow ochrony roslin - wiec co innego?
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
suzaa
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 20 sie 2006, o 00:41

Post »

No zolte miseczki z woda slodka u mnie nie dzialaja ale znalazlam mam nadzieje fajny preparat dokladnie na larwy ziemiorek i jest to NAMOLT 150. Oczywiscie to chemia ale musze je wytepic. A jak tylko to zastosuje to dam znac czy dziala 8)
Awatar użytkownika
Mary
100p
100p
Posty: 126
Od: 29 wrz 2006, o 09:53
Lokalizacja: Podlaskie

Ziemiórki albo coś innego

Post »

W moich kwiatkach, w ziemi od kilku miesięcy są malutkie owady, ledwie widoczne, błyszczące. Co jakiś czas w mieszkaniu pojawiają się pojedyncze latające muszki. Owady te pojawiają się na powierzchni po podlaniu.

To chyba ziemiórki. Piszę chyba, bo pewności nie mam.
Zastosowałam 3 x co 7 dni Diazol, zawiązywałam worek na 24h. Stosowałam to na wszystkie kwiaty w pomieszczeniu. I nic. Dalej są.

Co mogą spowodować i jak inaczej z nimi walczyć, o ile w ogóle walczyć.

W ekspresowym tempie przenoszą sie na inne kwiaty.
Ostatnio kupiłam nowe storczyki, przesuszyłam je, potem podlałam - i w nich też są :?

Macie jakiś sposób?
Basudinu w ogrodniczym nie mają. Powiedziano mi, że go nie produkują.
pozdrawiam
M.
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Dobry środek na ziemiórki to Perimikarb ale nie wiem czy go kupisz możesz poszukać.
Awatar użytkownika
Mary
100p
100p
Posty: 126
Od: 29 wrz 2006, o 09:53
Lokalizacja: Podlaskie

Post »

A może coś naturalnego, co by je wypędziło?
pozdrawiam
M.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”