Dracena - żółknięcie liści i inne problemy w uprawie

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Kilkuletnia juka marnieje!!

Post »

Podlewanie zależy od warunków im szybciej przesycha ziemia tym częściej należy podlewać, biorąc pod uwagę że masz jeszcze ceramiczną doniczkę to ziemia będzie utrzymywała się dość długo na poziomie wilgotności odpowiadającej roślinie. Kolejne podlewanie jak ziemia będzie sucha na głębokość przynajmniej długości palca wskazującego a jeszcze lepiej gdybyś włożył patyczek od szaszłyków na głębokość 15 cm i co któryś dzień go wyjął i sprawdził jak będzie mokry czekasz z podlewaniem jak będzie suchy podlewasz taką dawka wody by pokazała się na podstawku. I zabierz ja z tego światła najlepiej na północne okno przy samym oknie lub gdzieś ok 1,5 metra od okna zachodniego. :wink:
Jelonek
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 6 sty 2010, o 20:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Brązowe końcówki draceny marignata

Post »

Czarodzieju jeszcze raz proszę o pomoc ad mojej draceny. W doniczce są 3 łodygi i każda ma trzy pióropusze. Dzisiaj zauważyłem, że w najniższej łodydze i najmniejszym pióropuszu dolne liście są opuszczone w dół. Kiedy je chwyciłem ...zostały mi w ręce :( . one ledwo trzymają się pnia. Wszystkie pozostałe są bardzo mocne. Ziemia wilgotna, podlana była wg Twoich wskazówek, bryły korzeniowej nie ruszałem, tylko zrobiłem poglądowe foto.

Pozdrawiam.
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Brązowe końcówki draceny marignata

Post »

To pewnie efekt jeszcze poprzedniej sytuacji jaką miała roślina, nim się zaaklimatyzuje się w nowej ziemi i zacznie rosnąć może stracić jeszcze jakieś liście. Nie zalej jej tylko a powinno być dobrze. :wink:
Jelonek
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 6 sty 2010, o 20:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Brązowe końcówki draceny marignata

Post »

Dzisiaj rano kolejne liście z drugiego pióropusza opadły. Nie mogłem jej przelać, bo podlałem wg Twoich wskazówek. Wydaje mi się jednak że coś jest nie tak.... :( Pozostałe liście na innych pióropuszach są bardzo mocne.
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Brązowe końcówki draceny marignata

Post »

Wiem że nie zalałeś to jak napisałem odchorowywanie rośliny po poprzednich zajściach. :wink:
Jelonek
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 6 sty 2010, o 20:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Brązowe końcówki draceny marignata

Post »

No i niestety stało się :( Wszystkie liście opadły i zostały 3 gołe łodygi. Moim zdaniem była zbyt słaba i nie ukorzeniła się. Dzisiaj wyciągnąłem ją bez większego problemu z doniczki. Końcówki korzeni są miękkie. Co dalej z nią zrobić? Wsadzić do ziemi czy do wody? Zdjęcia nie wstawiam, ale wygląda to bardzo nieciekawie - łodyga i 3 gołe "kikuty".
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Brązowe końcówki draceny marignata

Post »

Pokaż ten system korzeniowy i całą roślinę, najprawdopodobniej zostanie Ci odmłodzenie rośliny. :wink:
Jelonek
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 6 sty 2010, o 20:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Brązowe końcówki draceny marignata

Post »

Foto poniżej - wygląda to tragicznie. Końcówki łodyg oraz końcówki korzeni są miękkie. Od wczoraj wieczora korzenie są zanurzone w wodzie.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Brązowe końcówki draceny marignata

Post »

Poprzycinaj tak jak na zdjęciu, miejsca cięć zalej woskiem z zapalonej świeczki i wsadź w ziemię, bardzo ostrożnie z podlewaniem.

Obrazek
Awatar użytkownika
KasiaS
50p
50p
Posty: 53
Od: 24 mar 2010, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Ratunku - roślina schnie

Post »

Witajcie:)
Czy ktoś wie jak mam uratować to życie?;/ Kwiatek nie jest przelany, ziemia uniwersalna, co dwa tygodnie nawożę nawozem do roślin zielonych, będąc własnością mojej mamy stała na parapecie słonecznym i wtedy zaczęły żółknąć jej liście...domyślam się, że to właśnie od słońca. Postawiłam go koło okna, gdzie słońce nie dociera ale jest coraz gorzej. Czy można ściąć wierzchołek i spróbować ukorzenić czy raczej to zły pomysł? Może przesadzić?
Obrazek Obrazek
Pozdrawiam:)
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Ratunku - roślina schnie

Post »

Poparzenie słoneczne to raz, dwa to zasolona ziemia, trzy zła ziemia składowo. Kup ziemię dla palm, juk, dracen, daj na dno doniczki 1 cm żwiru lub jakichś pokruszonych kawałków glinianej doniczki ew., keramzyt przesadź roślinę zdejmując z obecnej bryły korzeniowej jak najwięcej ziemi nie uszkadzając przy tym systemu korzeniowego, Po przesadzeniu lekko podlej i pokaż ją z kilku stron ale zdjęcia zrób z widoku bokiem rośliny, a nie z góry. :wink:
labi
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 31 sie 2010, o 13:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Pomóżcie mojemu kwiatuszkowi proszę

Post »

[color=#ff0000]nie wiem co mu sie dzieje od zawsze był wtym miejscu i regularnie podlewany pieknie rósł aż tu patrzcie nie mam pojęcia co mam robic[/color]
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Temat poprawiłam. Nalewka
Awatar użytkownika
Anetta
1000p
1000p
Posty: 4142
Od: 17 sie 2009, o 16:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rypin kuj-pomorskie

Re: Pomóżcie mojemu kwiatuszkowi proszę

Post »

Korzonki chyba w porządku, może słoneczko poparzyło listki :roll:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”