Kawa - pielęgnacja, brązowe liście oraz inne problemy w uprawie

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Alan1980
50p
50p
Posty: 91
Od: 20 lip 2006, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płońsk
Kontakt:

Post »

trochę mnie zmartwiłeś - ale cóż. Kawa przesadzona, teraz zastosuje się do twoich wskazówek i to mam nadzieję że poprawi jej wygląd i kondycję!!!

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ulajla
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 15 mar 2007, o 13:19

Post »

Witam
Jeśli chodzi o papirusy to ja swoje posiałam jakoś we wrześniu do zwykłej ziemi uniwersalnej tak jak opisane było na opakowaniu czyli wysypując na podłoże i lekko do niego dociskając, przykryłam doniczkę folią w której zrobiłam kilka otworów wentylacyjnych :) . Dość długo czekałam na wschody, ile? nie jestem w stanie powiedzieć, nie pamiętam kiedy ukazały sie pierwsze. Doniczka stała, i stoi nadal, na południowym parapecie. Kiedy nasionka już wykiełkowały, wszystko zaczęło toczyć sie szybko. W tek chwili tworzą sie 3 parasolki z czego dwie mają już z boku po kilka, że tak powiem tych właściwych. Doniczkę trzymam w dość wysokiej podstawce w której codziennie uzupełniam wodę (przegotowaną). Załączam fotografię, którą zrobiłam jakiś tydzień temu, może nie jest ekstra jakości, ale widać ze jedna parasolka wypuszcza na dole kolejną, dzisiaj jest już ich trzy a i następne robią to samo.
Obrazek

mam nadzieję ze pomogłam
pzdr
Awatar użytkownika
Alan1980
50p
50p
Posty: 91
Od: 20 lip 2006, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płońsk
Kontakt:

Post »

Jeszcze mam jedno pytanko związane z kawą. Mianowicie, czy z tych zdrewniałych i u mnie łysych łodyg wyrosną jakieś pędy ewentualnie liście???Czy można coś z tym zrobić???
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Jeżeli na łodydze w kątkach poliściowych widać oczka nowych gałązek(zawiązki) to powinna się rozkrzewić chyba że jest uschnięta łodyga. :D Pokaż jak wygląda w miarę ze zbliżenia to zobaczymy. :D :D :D
Awatar użytkownika
Nela
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2644
Od: 18 paź 2006, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Post »

:D Z mojej kawy nic nie wyszło. Nie doczekawszy wzejścia rozgrzebałam ziemie- a tam zbutwiałe nasionka.
Ale jak spotkam kawę to znowu spróbuję, bo dawniej tez kilka razy próbowałam, aż za którymś wzeszła...
Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby... St.J.Lec
Awatar użytkownika
gebo13
200p
200p
Posty: 490
Od: 1 mar 2007, o 21:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Post »

No tak, :roll: mi też kawa nie wschodzi,ale nasionka na razie
są twarde :wink:
Szczęście to nic innego jak dobre zdrowie i krótka pamięć
wichura999
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 24 mar 2007, o 23:26
Lokalizacja: Tomice, k. Wadowic

Post »

Planuję rozpoczęcie hodowli kawy, tylko nie wiem jak zacząć. Czy opłaca się kupować nasiona kawy na allegro? Wyrośnie coś z tego?? Bo mówicie, że trzeba siać szybko po zerwaniu, a tam data przydatności do siewu jest do 2009r :), sadzonki są stosunkowo drogie. Może któryś z forumowiczów odpaliłby mi małą sadzonkę za niewielką opłatą?Albo chociaż jakieś świeże nasionko. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam wszystkich.
Zasadziłem kawę i banana, tyko kiedy wykiełkują, hmm... :)
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Kup nasiona kawy w sklepie ogrodniczym. Odpowiednie przygotowanie ziarn i mieszanki do wysiewu i będziesz miał własne drzewko kawowe - najbardziej cieszy jak wyrośnie z nasienia.
wichura999
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 24 mar 2007, o 23:26
Lokalizacja: Tomice, k. Wadowic

Post »

Tylko nie wiem czy je znajdę w sklepie ogrodniczym. W mojej okolicy może być problem.
Zasadziłem kawę i banana, tyko kiedy wykiełkują, hmm... :)
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

W Wadowicach powinieneś kupić jest to dość popularna roślina-nasiona są w sprzedaży w każdym prawie ogrodniczym a jak nie znajdziesz to daj info na pw. i coś zaradzimy.
wichura999
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 24 mar 2007, o 23:26
Lokalizacja: Tomice, k. Wadowic

Post »

Ok, dzięki. W pon przejde się po ogrodniczych, a jak to jest w końcu z tą przydatnością do siewu?? Czy to możliwe że nasiono kawy można siać po 3 latach od zebrania?
Zasadziłem kawę i banana, tyko kiedy wykiełkują, hmm... :)
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

W sprzedaży są z reguły nasiona zbierane w poprzednim okresie wegetacyjnym rośliny matecznej mające około 6-9 miesięcy i nadają się takie do wysiewu.
wichura999
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 24 mar 2007, o 23:26
Lokalizacja: Tomice, k. Wadowic

Post »

Ok, dzięki.
Zasadziłem kawę i banana, tyko kiedy wykiełkują, hmm... :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”