Araukaria wyniosła (Araucaria heterophylla)

Rośliny doniczkowe
Awatar użytkownika
jack55
50p
50p
Posty: 67
Od: 10 lis 2008, o 10:22
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Kati, jeśli zastosujesz, to co napisałem wcześniej, z pewnością Twoja Araukaria ruszy. Fakt, że ta odmiana rośnie wolniej czasami,ale powodem są złe warunki, jakie jej stwarzamy.
Powodzenia
jack55
Awatar użytkownika
Jadzia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4497
Od: 28 cze 2008, o 17:39
Lokalizacja: Okolice Ełku

Post »

Jacku to jeszcze ja maruda :oops: napisz mi do którego twojego drzewka jest podobne moje drzewo :wink: Sama kur nie mam ale mam kontakt z panem gospodarzem co ma kury wiec poproszę . Napisz mi jeszcze kiedy najlepiej przesadzać to znaczy w jakim miesiącu :? Zauważyłeś koło niej rosną inne habazie :oops: dobrze zabiorę je :oops: :lol: Dziękuję za wszystkie porady
Obrazek
Awatar użytkownika
jack55
50p
50p
Posty: 67
Od: 10 lis 2008, o 10:22
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Jadziu, to w tej fazie trudno powiedzieć. Dopiero, gdy zaczną tworzyć właściwe gałązki.
Najlepiej przesadzać wiosną, ale ja nie przestrzegam tego. Wszystko zależy od warunków jakie stworzymy roślinie
jack55
Awatar użytkownika
karpek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1631
Od: 16 lut 2008, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Żory /Górny Śląsk/

Post »

Araucaria powinna rosnąć w raczej ciasnawej doniczce. I nie przesadza się jej co rok, lepiej co 3 lata. Do ziemi uniwersalnej dodaję 1/4 piasku i tyleż samo kwaśnego torfu. Kurzeńca też nie polecam (można spalić roślinę), ale jeżeli ktoś to sprawdził - jego sprawa. Myślę, że już lepiej bez nawozu, ja zasilam tylko biohumusem ale można także uniwersalnym nawozem dla roślin zielonych lub dla bonsai - byle nie przedobrzyć. Po za tym raczej słońca nie lubi, lepiej jak stoi w cieniu.
"Wesoła myśl jest niczym wiosna. Otwiera pąki natury ludzkiej" - Jean-Paul Sartre
Pozdrawiam - Janusz K.
Moja zielona ścianka, Storczykowe początki karpka,
Awatar użytkownika
jack55
50p
50p
Posty: 67
Od: 10 lis 2008, o 10:22
Lokalizacja: Śląsk

Post »

karpek pisze:Araucaria powinna rosnąć w raczej ciasnawej doniczce. I nie przesadza się jej co rok, lepiej co 3 lata. Do ziemi uniwersalnej dodaję 1/4 piasku i tyleż samo kwaśnego torfu. Kurzeńca też nie polecam (można spalić roślinę), ale jeżeli ktoś to sprawdził - jego sprawa. Myślę, że już lepiej bez nawozu, ja zasilam tylko biohumusem ale można także uniwersalnym nawozem dla roślin zielonych lub dla bonsai - byle nie przedobrzyć. Po za tym raczej słońca nie lubi, lepiej jak stoi w cieniu.
Jeżeli się chce, by nie rosła,to tak, w ciasnej doniczce. Kurzyniec w czystej formie spali ale przefermentowany z wodą
i rozcieńczony w stosunku 1:10 ( 1 cz. roztworu kurzyńca w 10 cz. wody ) nigdy. Oczywiście jeżeli nie będziemy przestrzegać zasady: ZASILAĆ RAZ NA DWA TYGODNIE,to ... każdy nawóz spali.
Nie powinno się trzymać araukarii w pomieszczeniach z centralnym ogrzewaniem, a trzymamy i rosną. Wszystko zależy od adaptacji rośliny - każdej.
jack55
niezapominajka567
100p
100p
Posty: 152
Od: 13 mar 2007, o 18:19
Lokalizacja: Poznań

Co to jest (araukaria wyniosła)

Post »

Co to jest za roślinka? Dostałam w prezencie :) Obrazek Obrazek
Aneta
Awatar użytkownika
aanula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2743
Od: 21 cze 2007, o 10:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Post »

To jest Araukaria :D


Araukaria wyniosła Araucaria heterophylla
opis: ojczyzną jest wyspa Norfolk, wiecznie zielone drzewko iglaste,
wymagania: stanowisko chłodne, jasne ale nienasłonecznione, latem w ogrodzie lub na balkonie, wysoka wilgotność powietrza, latem temp. 22°C, zimą 5 -10°C, stała wilgotność podłoża, nawozić wiosną i latem co 2 tygodnie, zimą i jesienią co 8 tygodni, przesadzać co 3 lata,
rozmnażanie: z sadzonek wierzchołkowych, bardzo trudne w warunkach domowych, dlatego też lepiej kupić gotowe sadzonki,
wiadomość z internetu ...

Śliczne te Twoje drzewko :D :D
niezapominajka567
100p
100p
Posty: 152
Od: 13 mar 2007, o 18:19
Lokalizacja: Poznań

Post »

Dzięki za szybciutką odpowiedź!!!! :lol:
Aneta
Awatar użytkownika
Zulka
100p
100p
Posty: 169
Od: 29 cze 2009, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków (NH)
Kontakt:

Re:

Post »

A mogę dać np. trochę podłoża torfowego zmieszanego z piaskiem i ziemią uniwersalną ??? podobno dobrze jest jak się igły z iglaków wrzuci do podłoża:) co do nawożenia to nie dziwię się że ci rosną bo ptasi nawóz jest jednym z najbardziej zasobnych w azot, fosfor, potas, wapń, bor, molibden :D Nie boisz się, że przedobrzysz stosując go tak często? Śliczne te twoje roślinki, widać fach w ręku:D pozdrawiam
emmi53
200p
200p
Posty: 434
Od: 20 sty 2010, o 21:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Problem z araukarią wyniosłą

Post »

Witam wiosennie. Mam problem z araukarią. Mieszkała u mnie w domu 15 lat, ponieważ bardzo się rozrosła i przestała się mieścić w pokoju wyemigrowała do M. do pracy. Tam przez 3 lata nie było z nią problemów. W tym roku zaczynają brązowieć i schnąć jej igły.Zrzuciła już dolne gałęzie. Przebywa w zimie w temperaturze ok 10 stopni - w lecie ma ok 18-20. Podlewana jest kranówką. Nie była przesadzana od 3 lat (miała tylko wymienianą górna warstwę ziemi), nie była nawożona. Nie ma też żadnych szkodników. Czy ktoś może mi podpowiedzieć jak mam dalej z nią postępować. Zależy mi bardzo, żeby przeżyła. Za pomoc z góry dziękuję.
Reva
500p
500p
Posty: 837
Od: 11 gru 2009, o 15:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Problem z araukarią wyniosłą

Post »

Może ma za suche powietrze?.
emmi53
200p
200p
Posty: 434
Od: 20 sty 2010, o 21:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Problem z araukarią wyniosłą

Post »

Tam gdzie stoi jest dosyć wilgotno. Może potrzebuje trochę nawozu? Spróbuję ją jeszcze przesadzić. Dzięki za zainteresowanie. Pozdrawiam
Reva
500p
500p
Posty: 837
Od: 11 gru 2009, o 15:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Problem z araukarią wyniosłą

Post »

Przesadz i pamiętaj że araukaria nie lubi dużo wody,podlej biohumusem.
Powinno być ok.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”