Rośliny lecznicze,odświeżające powietrze,nawilżające

Rośliny doniczkowe
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18666
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Rośliny lecznicze,odświeżające powietrze,nawilżające

Post »

Rośliny głównie oczyszczają powietrze z zanieszczyszczeń, a nawilżają w minimialnym stopniu i musiałoby być ich dużo. Jedna, dwie rośliny niczego nie zmienią tutaj. A już na pewno nie z taką aptekarską precyzją, jak byś chciała.
Przykłady roślin masz na poprzedniej stronie, monstera, skrzydłokwiat, paproć,... ale w przypadku tych roślin, jeśli masz włączony grzejnik przez zimę, to żeby dobrze rosły same potrzebują dodatkowego nawilżania.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Rośliny lecznicze,odświeżające powietrze,nawilżające

Post »

U nas w związku ze smogami i tym , że wszyscy podupadli "płucnie" też marketing działa i każda szanująca się kwiaciarnia i sklep ogrodniczy absolutnie musi mieć kącik "rośliny oczyszczające powietrze".
Głownie tam widzę wężownice i zielistki. Bluszcze też, ale jak dla mnie są przereklamowane (choć z bluszczy się robi w zasadzie leki na układ odechowy).
Za to nie wspomnieliście o bardzo przyjemnej roślinie - nikotynce. Mam ją odroczoną w czasie ale pewnie wejdę w posiadanie, bo szalenie mi się podobają jej listki i krzaczkowaty pokrój ( przynajmniej ta co ją mam dostać taka jest).
basia_styk
500p
500p
Posty: 714
Od: 31 sie 2006, o 13:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny lecznicze,odświeżające powietrze,nawilżające

Post »

Ta nikotynka ma jakąś nazwę botaniczną?

B.
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Rośliny lecznicze,odświeżające powietrze,nawilżające

Post »

Taak. Nikotynka to jej nazwa potoczna,w rzeczywistości to Rademachera. Ale powiem szczerze, że tą drugą mało kto kojarzy - coś jak z geranium vel anginką. Jest reklamowana jako roślina do domów palaczy, że niby lubi dym tytoniowy.
Jak dla mnie jest piękna, ma cudne liście i jak się rozrośnie to wygląda imponująco.
Sabara
50p
50p
Posty: 50
Od: 15 lis 2023, o 22:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Rośliny podobne do skrzydłokwiatu w pielęgnacji oraz działaniu

Post »

Dzień dobry, czy ktoś z Państwa może mi polecić jakieś rośliny które są podobne w uprawie do skrzydłokwiatu.

Chodzi o bardzo podobną uprawę oraz wymagane warunki, a także aby też oczyszczał powietrze.

Chciałbym jednolite mieć warunki pielęgnacji roślin. Dziś w biedronce jest taki kwiat podobny doniczkowy - ale nie jestem czy będzie tak samo, bo podobno nie lubi przelania. Oraz ma jakieś większe podatności na szkodniki.

Mogą coś Państwo coś polecić, jaki typ sadzonki - jakiego kwita kupić do pary z skrzydłokwiatami?
Pozdrawiam Sandra.
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18666
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Rośliny podobne do skrzydłokwiatu w pielęgnacji oraz działaniu

Post »

Wszystkie rośliny z liśćmi oczyszczają powietrze, bo proces wymiany tlenowej działa tak samo u każdej rośliny.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”