Fittonia uprawa,problemy

Rośliny doniczkowe
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6531
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: Fittonia z bluszczem? Da się?

Post »

Mojej fittonii przeszkadzało wszystko, więc pewnie i bluszcz by ją zdenerwował :wink:
Ona naprawdę musi mieć dużo wilgoci wokół siebie, jakieś zamgławianie, czy opryski drobnymi kroplami wody, a jeśli chodzi o nasłonecznienie też wcale nie jest taka cieniolubna, jak piszą w mądrych książkach. Moja w oknie zachodnim w ziemie wyciągała się nieprzyzwoicie, blakła i w końcu wiosną nie wytrzyma... nie, nie, nie ona, ja nie wytrzymałam i ją przeniosłam na klatkę schodową. Tam dokonała żywota...

No dobrze, postraszyłam już wystarczająco :roll: Teraz jesteś już przygotowana na wszystko :) A obie twoje rośliny mają dość podobne wymagania, więc chyba powinny się zgodzić ze sobą. Ostatecznie możesz je włożyć w oddzielnych doniczkach w jedną osłonkę, jakiś koszyk czy cóś. Tak razem i jednocześnie oddzielnie.
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Geo
50p
50p
Posty: 79
Od: 15 lut 2008, o 14:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fittonia z bluszczem? Da się?

Post »

He he, gupia nie jestem!
Po to jest To Forum, żeby podejmować racjonalne decyzje.
A więc bye bye fittonio!
:wit
Awatar użytkownika
karina87
50p
50p
Posty: 53
Od: 28 cze 2009, o 17:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Fittonia

Post »

Wiecie czy można gdzieś kupić nasionka Fittonii?
x-M-8
---
Posty: 4225
Od: 4 gru 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Fittonia

Post »

Fittonia jest dość kapryśna w hodowli,dlatego uważam,że najlepiej kupić już dorosłą roślinkę.
Awatar użytkownika
karina87
50p
50p
Posty: 53
Od: 28 cze 2009, o 17:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Fittonia

Post »

Kupiłam już 4, trzymają się świetnie, dlatego chciałam spróbować wysiać, ale raczej nie mogę ich znaleźć.
Awatar użytkownika
skorpion811-51
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7255
Od: 21 lis 2009, o 17:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie Milicz

Re: Fittonia

Post »

Witam znalazłam ten wątek bo szukałam coś o fittoni
Obrazek

Też zrobiłam kompozycję z dwóch kolorów :wink:

Obrazek

A dzisiaj zauważyłam na zielonej taki wyskok i nie wiem czy to usunąć czy zostawić :roll:
Rzekła pszczółka do motyla nikt nie widzi więc zapylaj.
MOJE LINKI , Pusta miska -kliknij
SERDECZNIE ZAPRASZAM STASIA
Awatar użytkownika
koniczynka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6251
Od: 12 kwie 2008, o 19:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: Fittonia

Post »

ja swojej usuwałam żeby ładniejsze listki miała i nie traciła energii na kwiatki
kwiatki są nie za specjalnej urody
Awatar użytkownika
foorfooq
200p
200p
Posty: 251
Od: 20 paź 2011, o 22:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Fittonia

Post »

Oj zarosło tutaj chwastami ;:224 Nikt tu nie zagląda. Dla rozruszania wątku zdjęcia moich fittoni. I te zielone i te różowe.

Wszystkie razem:

Obrazek

Tutaj te różowe:

Obrazek
... i te zielone:

Obrazek
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21721
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Fittonia

Post »

Hihihi a ja przed chwilką zapytałam Ciebie w innym wątku jak Ci rosną fittonie :;230 :wink:

Czy te ciemnozielone liście z białymi nerwami to też fittonia? :?
Przypomina mi Afelandrę
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
foorfooq
200p
200p
Posty: 251
Od: 20 paź 2011, o 22:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Fittonia

Post »

Dobrze rosną, byleby tylko nie wysychała im ziemia. U jednej różowej ostatnio przegapiłam podlewanie i cała klapła. Reanimowałam dużą ilością wody i kilka razy dziennie zraszałam. Połowa łodyżek się podniosła i dopiero po tygodniu wpadłam na to, żeby ją wsadzić do dużego foliowego worka. Po nocy od razu reszta już stała na baczność ;:138
KaRo pisze: Czy te ciemnozielone liście z białymi nerwami to też fittonia? :?
Przypomina mi Afelandrę
Tak to też fittonia, tylko akurat tą kupiłam jesienią w biedronce. To jakaś inna odmiana, od początku miała większe liście i bardzo wybujała od października. Oczywiście miała zamiar kwitnąć ale jej oberwałam wszystkie kwiaty, ja niedobra :twisted: Stoi u mnie od południowej strony bo na razie i tak nie ma dużo słońca.

Poniżej zdjęcie pokazujące jakie to monstrum w porównaniu do tych malutkich fittonii:

Obrazek
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21721
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Fittonia

Post »

No jest różnica :shock:
i kwitnienie?Jakiego rodzaju pąk kwiatowy sie tworzył?

To może jednak to nie fiotonia tylko właśnie afelandra ,zerknij proszę tutaj -KLIK-
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Karolina__
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3043
Od: 22 lip 2009, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Fittonia

Post »

Cudne fitonie, wpadła mi zwłaszcza w oko ta, co stoi z tyłu, ciemnozielono-pomarańczowa :D Jeszcze takiej nie mam. Czy mogłabyś zrobić jej zdjęcie z bliska? ;:180
Karo, to raczej nie jest afelandra ;) Mam taką samą roślinę i ona rozrasta się na boki a afelandra idzie jednym pniem do góry :) Nawiasem mówiąc, właśnie ta jedna, dziwna fitonia nie bardzo mi chce rosnąć...
Awatar użytkownika
foorfooq
200p
200p
Posty: 251
Od: 20 paź 2011, o 22:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Fittonia

Post »

KaRo pisze:No jest różnica :shock:
i kwitnienie? Jakiego rodzaju pąk kwiatowy się tworzył?

To może jednak to nie fittonia tylko właśnie afelandra ,zerknij proszę tutaj -KLIK-
Nie pozwoliłam jej zakwitnąć :twisted: Jak tylko zobaczyłam co się kroi, uszczknęłam. Kwiaty to nic szczególnego. O takie jak tutaj:

http://www.flickr.com/photos/flowerfreak/514239095/
http://galeria.swiatkwiatow.pl/zdjecie/ ... ,1143.html

Zresztą powyżej, w poście skorpion811-51, też jest przykład takiego kwiata.

Co do tego wielkoluda z postu powyżej jest to na 100% fittonia. Dzisiaj na giełdzie kupiłam jeszcze dwie inne. Później postaram się wrzucić zdjęcia.
Karolina__ pisze:Cudne fitonie, wpadła mi zwłaszcza w oko ta, co stoi z tyłu, ciemnozielono-pomarańczowa :D Jeszcze takiej nie mam. Czy mogłabyś zrobić jej zdjęcie z bliska? ;:180
Ona jest ciemnozielona z różowym unerwieniem. Tamto zdjęcie trochę przekłamuje barwę. Zrobione dzisiaj rano. Ślady zębów na niektórych liściach zostawił mój mały kot :evil: Specjalnie dla Karoliny:

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”