Cyklamen perski - pielęgnacja,wymagania

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Dziunia pisze: Moze lodówka :idea: ? Gdzieś czytałam w kwiecistych czasopismach
Jeśli nie masz innego miejsca i zaznaczam bardzo dobrze uśpisz cebulę (dobre podsuszenie) możesz go na miesiąc do lodówki włożyć z całą doniczką i bez podlewania, z racji że w lodówce jest ok 4 stopni miesięczny odpoczynek jest wystarczający ale w przypadku gdy nie jest dobrze cebula uśpiona może po prostu zgnić w lodówce więc lodówkę poleciłbym już jako ostateczność, lepiej czasami postawić na północne okno przy samiutkiej szybie w pokoju gdzie jest troszkę chłodniej np. ok 15-18 stopni i nie podlewać wcale niż niedokładnie uśpić, wsadzić do lodówki i stracić cebulę. :D
Awatar użytkownika
Dziunia
50p
50p
Posty: 51
Od: 2 paź 2008, o 15:13

Post »

Jasne.
Czyli w moim przypadku zostaje dno szafy w korytarzu, gdyz u nas w pokojach jest ciepło...
Awatar użytkownika
kati-1976
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3793
Od: 28 wrz 2008, o 22:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zgierz łódzkie

Post »

Czarodziej_ pisze:
kati-1976 pisze:Mój też ma jeszcze jednego pąka. Listki zielone(ani im się śni żółknąć. Rosną mu też nowe, ale jakieś karłowate. Postanowiłam pomału go usypiać, ograniczyłam podlewanie do 1 raza na tydzień.
Stoi w chłodzie w temp. do 10 stopni razem z kaktusami. Czy on do zimowania potrzebuje niższej temperatury, czy taka wystarczy?
Jeśli nadal rośnie to czemu trzymasz go w tak niskiej temp. cyklameny same zaczynają żółknąć w liściach przeważnie z miesiąc do trzech po zakończonym kwitnieniu wtedy zaczyna się je usypiać, karłowe liście wybija bo pewnie mało światła i jest niedożywiony (brak nawozu). Co do samego zaś zimowanie temp. jest odpowiednia nie potrzebuje niższej. :D
Czarodzieju trzymam go w niskiej temperaturze, bo już przekwitł, no i czytałam, że te rośliny wolą chłodniejsze pomieszczenia. Fakt miał niedawno jeszcze jednego marnego kwiatuszka, który urósł jak już zaczęłam ograniczać podlewanie i szykować go do snu.
Nawozu mu też nie brakuje(nie brakowało), bo kiedy kwitł systematycznie go dożywiałam nawozem i biohumusem-naprzemiennie. Ciemno, też nie miał, bo stał na południowo wschodnim oknie. Dlatego nie rozumiem dlaczego te ostatnie listki ma takie małe.
Do spania przygotowuje go już od kilku tygodni, dlatego umieściłam go z sukulentami.
Moje doniczkowce i sukulenty
"Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości"
Awatar użytkownika
treissi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8565
Od: 8 sty 2008, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post »

Mój cykluś jest chory :( Co to jest i jak mu pomóc?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Monika
Moje wątki
Sprzedam zielone
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Mączniak - oprysk Topsin M 500 SC 0,1% (1 ml w 1 l wody) lub Bravo 500 SC 0,15% (1,5ml w1 l wody) :wink:
Awatar użytkownika
treissi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8565
Od: 8 sty 2008, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post »

Przemku bardzo dziękuję. Jutro poszukam w sklepach ogrodniczych tych preparatów.
Pozdrawiam Monika
Moje wątki
Sprzedam zielone
Awatar użytkownika
WioLinKa
200p
200p
Posty: 225
Od: 26 kwie 2007, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Post »

A ja mam cyklamena , który kwitnie i kwitnie.... Zostawiłam jedna zawiązke nasion i zebrałam nasionka jakies 2 tygodnie temu, trzymam w chłodnym i suchym miejscu. Przemku kiedy powinnam je wysiać :?: Z góry dziękuję za odpowiedź :D
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Prawidłowo po minimum miesięcznej stratyfikacji ale dość duże sukcesy uzyskuje się wysiewając świeże nasiona, jeśli jednak masz je od dwóch tygodni w lodówce to przetrzymaj je do pełnego miesiąca i dopiero wysiej. :wink:
Awatar użytkownika
Angeluss999
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 10 cze 2009, o 11:36
Lokalizacja: Pieniny :)

Pomocy

Post »

Co się dzieje z moim kwiatkiem żółkną mu listki usychają kwiatki. Stoi na półce z dala od intensywnego nasłonecznienia jest podlewany raz w tygodniu do podstawki.
A wygląda teraz tak:
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

On ma po prostu za ciepło. Cyklameny kochają mieć do 15 stopni, a obecne do 30 jest dla niego fatalne.
Waleria
Krystyna.F
ZBANOWANY
Posty: 3526
Od: 30 kwie 2009, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Przemku,czy podczas kwitnienia należy cyklamena nawozić,czy raczej nie? Może być nawóz do kwitnących? Dzisiaj kupiłam cyklusia,dlatego pytam.
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Oczywiście że należy nawozić, może być nawóz do kwitnących. :wink:
Krystyna.F
ZBANOWANY
Posty: 3526
Od: 30 kwie 2009, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

a dawka taka, jak podaje producent? I ile razy w tygodniu?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”