Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 13, 14, 15, 16, 17
Autor Wiadomość
ivonar
 Tytuł: Re: Cyklamen(Fiołek alpejski) pielęgnacja,wymagania
PostNapisane: 11 mar 2017, o 22:32 
500p
500p

---
Macie Wy, mam i ja. Prezent na Dzień Kobiet od M, taki oto Ładniutkie, ale czy dam radę po kwitnieniu? Czytam i czytam. Mam nowe wyzwanie :wink:

Zobacz profil Wyślij e-mail      

wiera
PostNapisane: 12 mar 2017, o 17:18 
200p
200p

---
No właśnie za rok ;:65mam ten sam problem a parę już zmarnowałam :oops:

ivonar
PostNapisane: 12 mar 2017, o 19:34 
500p
500p

---
Wiero podziel się doświadczeniami. Może uda mi się nie popełnić błędów, no przynajmniej tych samych, które Tobie się przytrafiły. To moje pierwsze cyklameny i nie mam żadnej praktyki w ich uprawie :(

ivonar
 Tytuł: Re: Cyklamen perski - pielęgnacja,wymagania
PostNapisane: 7 cze 2017, o 21:57 
500p
500p

---
Moje cyklameny przeżyły. Jeden ma nawet owoce, czy jak to nazwać. Będą z pewnością nasionka. Jeden z owoców już pęka.

Jolek
PostNapisane: 3 lis 2017, o 07:31 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Moje mini Cyklameny zaczynają cieszyć me oczy, ale czule patrzę w ich kierunku :D
W zeszłym roku jesienią kupiłam je jako ,,zdechlaki" za 0,50zł w markecie . W dodatku cały czas lubiła je atakować pleśń. Za okazywaną opiekę starały kwitnąć jak najdłużej choć 2 i tak wypadły. Wiosną wystawiłam je na zewnątrz do skrzynki pod drzewo gdzie miały słońce do godz południowych. W tym czasie narażone na wszelakie warunki atmosferyczne wypuszczały zdrowe listki, były dodatkowo podlewane gnojówkami bez patrzenia w terminy, tak ,,na oko" :D Jakoś na początku października przyniosłam je do domu i posadziłam do donicy z nową ziemią, wystawione na okno wschodnie. W donicy na środku mają dołek gdzie wlewam wodę do podlewania. Jak widać podoba im się ta opieka. Teraz jestem ciekawa jakie kolorki przeżyły bo był różowy ,czerwony i biały :D
Obrazek

ivonar
PostNapisane: 7 lis 2017, o 17:54 
500p
500p

---
Cyklameny ponownie kwitną i to już od dwóch tygodni przynajmniej :D Między kwitnieniami nawet liści nie pogubiły. Mało tego wypuściły sporo nowych liści. Trzymam je w sypialni, gdzie mam chłodniej, na północno-zachodnim parapecie.

---13 lis 2017, o 20:55---

Poproszę o edytowanie mojego powyższego postu. Dokładam zdjęcia ponownego kwitnienia moich cyklamenów. To te dwa od lewej strony, większe. Dostałam je na Dzień Kobiet w tym roku. Trzeciego dokupiłam jakieś 4-5 tygodni temu i nadal kwitnie. Stoją w sypialni, na parapecie północno-zachodniego okna, po tej północnej stronie. Jak kaloryfery mocniej grzeją, od godziny 16, to zestawiam je z parapetu. Rano, zanim wyjdę do pracy ponownie ustawiam je na parapet. Oto zdjęcia

Obrazek
Obrazek

Jak widać służy im niższa temperatura i mój taniec z doniczkami :D

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 230 ]  Idź do strony nr...        1 ... 13, 14, 15, 16, 17

Strefa czasowa: UTC + 1

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: daro---, norbert76, pawelflora, Sigma i 29 gości