Bananowiec - choroby i szkodniki

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Evika
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 8 sty 2009, o 20:55

Post »

prosze powiedzcie mi, czy ja mam podlewac bananowca do podstawki czy do ziemi??
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Ja podlewam do ziemi i jest ok, bananowce lubią sporo pić i mają wymagania co do wyższej wilgotności powietrza inaczej liście schną i opadają. :D
Evika
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 8 sty 2009, o 20:55

Post »

A ja mam problem z moim pięknym bananowcem, liście obsychają jak na pierwszym zdjęciu tego tematu, a poza tym, pojawiły się malutkie białe robaczki, i taka malutka pajęczynka (musiałam się dużo wpatrywać żeby ją zobaczyć )w miejscu gdzie obsychają... więc nie wiem, to są mszyce czy przędziorki? i jak to wytępić? :/
Awatar użytkownika
Caro
100p
100p
Posty: 198
Od: 17 wrz 2008, o 14:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głowno

Post »

Żeby stwierdzić co to za robale to trzeba by zobaczyć zdjęcie, ale na pewno należy zastosować jakiś oprysk. Czarodziej najlepiej się na tym zna :D
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Jeśli widać pajęczynki może to być przędziorek ale by dokładnie to stwierdzić dobrze by było by było zdjęcie. :wink:
Evika
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 8 sty 2009, o 20:55

Post »

Te robale: Obrazek Obrazek
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Na przędziorka to nie wygląda ale pajęczynka sugeruje że to jego jakaś odmiana, wykonaj dwa opryski w odstępie 4 dni preparatem Magus 200 SC w dawce 1 ml. na 1 litr wody i pozbędziesz się szkodnika, przed opryskiem dobrze by było wytrzeć z obu stron liście wilgotną bawełnianą szmatką. :wink:
Awatar użytkownika
joannna
200p
200p
Posty: 335
Od: 29 mar 2008, o 21:51
Lokalizacja: Gravesend

Co z banankiem

Post »

Witam serdecznie i bardzo prosze o pomoc
Moj bananowiec przez cały rok rósł jak oszalały ,ale kilka ostatnich liści jest o 3/4 mniejsza niz poprzednie .A dolne liście zaczęły usychać jeden po drugim .Nie zauważyłam żadnych robakow .Czy może być to spowodowane mniejszą iloscią swiatła.Bardzo prosze o pomoc
aska
Obrazek
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Monique 77
50p
50p
Posty: 65
Od: 27 sty 2009, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Laszczki/ Warszawa

Post »

WITAJ, bardzo częstą przyczyną usychania liści bananka jest przędziorek , sprawdź dokładnie liście odspodu najlepiej z lupą bo ten wredny robaczek jest naprawdę malutki , albo przejedź palcem po liściu i zobacz czy jest pokryty cieniutką pajęczynką , jeśli nie, to ufff, bo mojego bananka naprawdę wymęczył ,już mysłałam że mi go wykończy , walczyłam z nim bardzo długo . Liście od spodu to normalne że usychają ,jeśli nie robią tego za szybko, bananek rosnie , puszcza nowe liście a odspodu gubi , ale nie wiem czemu ma takie małe liście na górze, czy one rosną powoli czy stoją całkowicie w miejscu?,długo masz go w tej doniczce? Może z braku wartości odrzywczych . Teraz dzień jest dłuższy , jest jaśniej , więc nie powinien z braku światła , chyba ze stoi gdzieś w zacienionym końcie. Bananek bardzo lubi jasność ale nie słońce , przynajmniej mój , przyzwyczajony że stoi w pomieszczeniu i słońce odrazu go pali ale za to pokój z dużym oknem jest super i z dala od grzejnika no i przeciąg to dla niego morderstwo, pozraszaj go wodą, bo lubi dużo wilgoci i wtedy przędziorek nie zamieszka, I obserwuj , napiszę Ci jeszcze jakie mi kiedyś ogrodnik poradził nawozy do bananka , teraz nie pamiętam nazwy , wygrzebie je i Ci napiszę. Pozdro.
Awatar użytkownika
joannna
200p
200p
Posty: 335
Od: 29 mar 2008, o 21:51
Lokalizacja: Gravesend

Post »

Liście od spodu usychają za szybko tak mi się wydaja ,bo w ciągu zimy uschło chyba 7 Bananek stoi w łazience przy oknie ,wilgoci ma sporo a przesadzałam go 5 miesięcy temu .A tego strasznego gada czyli przędziorka już ide szukac
pozdrawiam
Awatar użytkownika
carol1
500p
500p
Posty: 586
Od: 4 cze 2008, o 20:31
Lokalizacja: Knurów

Post »

Może jest to spowodowane suchym powietrzem? Banan powinien mieć ponad 70% wilgoci jeśli się nie myle... W czasie zimy u mojego też zmalały listki :)
x-M-8
---
Posty: 4225
Od: 4 gru 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Prawdopodobnie ma za niską wilgotność,powinno się go zraszać,być może brakuje mu "jedzonka"...
Awatar użytkownika
Caro
100p
100p
Posty: 198
Od: 17 wrz 2008, o 14:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głowno

Post »

Z moich obserwacji: mam dwa bananowce u siebie w pokoju z południowym oknem,a jeszcze jeden stoi u rodziców przy oknie północnym, w dodatku trochę przesłonięty przez zasłonkę i ma dwa razy mniejsze liście od tych co są u mnie, a są w tym samym wieku. Ponadto nie jest tak zadbany jak moje, tzn. nie jest nawożony, zraszany, pewnie jest też inaczej (czyt. rzadziej) podlewany.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”