Bananowiec - choroby i szkodniki

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Nie do końca normalne, z pewnością ma za suche powietrze(zbyt mało wilgoci) brak zraszania i światła. Moje bananowce nie zrzucają dolnych liści a wyrastają cały czas nowe. :D
Awatar użytkownika
Caro
100p
100p
Posty: 198
Od: 17 wrz 2008, o 14:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głowno

Post »

Bo ty jesteś czarodziejem :D Jak się patrzy nawet w naturze na bananowce to raczej się nie spotyka takich co mają liście na całej długości, zawsze mają długą łodygę i czuprynkę liści na wierchołku. Ale oczywiście należy im zapewnić jak najlepsze warunki by jak najmniej gubiły liści.
Evika
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 8 sty 2009, o 20:55

Post »

prosze powiedzcie mi, czy ja mam podlewac bananowca do podstawki czy do ziemi??
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Ja podlewam do ziemi i jest ok, bananowce lubią sporo pić i mają wymagania co do wyższej wilgotności powietrza inaczej liście schną i opadają. :D
Evika
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 8 sty 2009, o 20:55

Post »

A ja mam problem z moim pięknym bananowcem, liście obsychają jak na pierwszym zdjęciu tego tematu, a poza tym, pojawiły się malutkie białe robaczki, i taka malutka pajęczynka (musiałam się dużo wpatrywać żeby ją zobaczyć )w miejscu gdzie obsychają... więc nie wiem, to są mszyce czy przędziorki? i jak to wytępić? :/
Awatar użytkownika
Caro
100p
100p
Posty: 198
Od: 17 wrz 2008, o 14:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głowno

Post »

Żeby stwierdzić co to za robale to trzeba by zobaczyć zdjęcie, ale na pewno należy zastosować jakiś oprysk. Czarodziej najlepiej się na tym zna :D
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Jeśli widać pajęczynki może to być przędziorek ale by dokładnie to stwierdzić dobrze by było by było zdjęcie. :wink:
Evika
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 8 sty 2009, o 20:55

Post »

Te robale: Obrazek Obrazek
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Na przędziorka to nie wygląda ale pajęczynka sugeruje że to jego jakaś odmiana, wykonaj dwa opryski w odstępie 4 dni preparatem Magus 200 SC w dawce 1 ml. na 1 litr wody i pozbędziesz się szkodnika, przed opryskiem dobrze by było wytrzeć z obu stron liście wilgotną bawełnianą szmatką. :wink:
Awatar użytkownika
joannna
200p
200p
Posty: 335
Od: 29 mar 2008, o 21:51
Lokalizacja: Gravesend

Co z banankiem

Post »

Witam serdecznie i bardzo prosze o pomoc
Moj bananowiec przez cały rok rósł jak oszalały ,ale kilka ostatnich liści jest o 3/4 mniejsza niz poprzednie .A dolne liście zaczęły usychać jeden po drugim .Nie zauważyłam żadnych robakow .Czy może być to spowodowane mniejszą iloscią swiatła.Bardzo prosze o pomoc
aska
Obrazek
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Monique 77
50p
50p
Posty: 65
Od: 27 sty 2009, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Laszczki/ Warszawa

Post »

WITAJ, bardzo częstą przyczyną usychania liści bananka jest przędziorek , sprawdź dokładnie liście odspodu najlepiej z lupą bo ten wredny robaczek jest naprawdę malutki , albo przejedź palcem po liściu i zobacz czy jest pokryty cieniutką pajęczynką , jeśli nie, to ufff, bo mojego bananka naprawdę wymęczył ,już mysłałam że mi go wykończy , walczyłam z nim bardzo długo . Liście od spodu to normalne że usychają ,jeśli nie robią tego za szybko, bananek rosnie , puszcza nowe liście a odspodu gubi , ale nie wiem czemu ma takie małe liście na górze, czy one rosną powoli czy stoją całkowicie w miejscu?,długo masz go w tej doniczce? Może z braku wartości odrzywczych . Teraz dzień jest dłuższy , jest jaśniej , więc nie powinien z braku światła , chyba ze stoi gdzieś w zacienionym końcie. Bananek bardzo lubi jasność ale nie słońce , przynajmniej mój , przyzwyczajony że stoi w pomieszczeniu i słońce odrazu go pali ale za to pokój z dużym oknem jest super i z dala od grzejnika no i przeciąg to dla niego morderstwo, pozraszaj go wodą, bo lubi dużo wilgoci i wtedy przędziorek nie zamieszka, I obserwuj , napiszę Ci jeszcze jakie mi kiedyś ogrodnik poradził nawozy do bananka , teraz nie pamiętam nazwy , wygrzebie je i Ci napiszę. Pozdro.
Awatar użytkownika
joannna
200p
200p
Posty: 335
Od: 29 mar 2008, o 21:51
Lokalizacja: Gravesend

Post »

Liście od spodu usychają za szybko tak mi się wydaja ,bo w ciągu zimy uschło chyba 7 Bananek stoi w łazience przy oknie ,wilgoci ma sporo a przesadzałam go 5 miesięcy temu .A tego strasznego gada czyli przędziorka już ide szukac
pozdrawiam
Awatar użytkownika
carol1
500p
500p
Posty: 586
Od: 4 cze 2008, o 20:31
Lokalizacja: Knurów

Post »

Może jest to spowodowane suchym powietrzem? Banan powinien mieć ponad 70% wilgoci jeśli się nie myle... W czasie zimy u mojego też zmalały listki :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”