Bananowiec - choroby i szkodniki

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
carol1
500p
500p
Posty: 586
Od: 4 cze 2008, o 20:31
Lokalizacja: Knurów

Post »

Bardzo dziękuję :) Będę go więc pryskał non stop :D tylko nie wiem czy moge w dzień, nie przypali mi liści o tej porze roku ?
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Samo zraszanie jest bezcelowe wystarczy 3 razy dziennie, ustaw koło doniczki pojemniczki np. po margarynie wypełnione wodą no i przede wszystkim zadbaj by ziemia nie wysychała na popiół. :D
Awatar użytkownika
Iwcia&Patyrek
500p
500p
Posty: 770
Od: 5 sie 2007, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Post »

połóż doniczke na tace wysypaną kermazytem i polej go wodą. Kermazyt będzie oddawał wodę i wilgotnośc wokół roślinki będzie ok :)
do szczęscia dużo nie potrzeba
Iwcia&Patyrek zapraszają
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Iwcia&Patyrek pisze:połóż doniczke na tace wysypaną kermazytem i polej go wodą. Kermazyt będzie oddawał wodę i wilgotnośc wokół roślinki będzie ok :)
Również bardzo dobry pomysł polecam.
Awatar użytkownika
carol1
500p
500p
Posty: 586
Od: 4 cze 2008, o 20:31
Lokalizacja: Knurów

Post »

Dziękuję wam bardzo :) to kłopot moich bananów został rozwiązany :)
Awatar użytkownika
Iwcia&Patyrek
500p
500p
Posty: 770
Od: 5 sie 2007, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Post »

a jest ich wiecej?
do szczęscia dużo nie potrzeba
Iwcia&Patyrek zapraszają
x--A-4
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1148
Od: 27 mar 2008, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Nie tak od razu...
Ja mam kilka różnych roślin obok siebie, powietrze nie jest suche, a i tak przędziorki na bananowcu co jakiś czas wracają.

Dlatego najlepiej jest wziąć papierowy ręcznik, lekko go zwilżyć i dokładnie zetrzeć obie strony liści.
Co tydzień ;)
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Andres74 pisze:Nie tak od razu...
Ja mam kilka różnych roślin obok siebie, powietrze nie jest suche, a i tak przędziorki na bananowcu co jakiś czas wracają.
Zastosuj Magusa 200 SC i po przędziorkach. :D
x--A-4
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1148
Od: 27 mar 2008, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Chętnie skorzystam z tej rady, bo z przędziorkami jestem w stanie wojny :shock:
Rakusm
50p
50p
Posty: 92
Od: 17 lis 2008, o 13:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sieradz

Post »

Witam! Od kilku dni na moim bananowcu zauważyłem czarne plamy i place. Miejscowią się one na łodydze i obrzeżach lisci przy łodydze. Co to może być? Jak temu zapobiegać? Pozdrawiam




Jeśli chodzi o ten opis z własnego doświadczenia wiem że bananowce często chorują na choroby grzybicze najlepiej we wczesnym stadium jest dać pałeczki przeciw grzybicze długo działające ja próbowałem uratować swojego kiedy miałem tak samo i niestety usechł do końca
Ale przed tym zdążyłem odciąć 1 odnóżkę i dać cioci na prezent i od razu zastosowałem pałeczki i bananowiec rośnie do tej pory jak oszalały i nic się z nim nie dzieje nie wiem dokładnie jakiej jest wielkości ale stojąc na ziemi ponad kolano na pewno
A i jeśli chodzi o czarne plamy na liściach to normalne
kilervirago
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 34
Od: 19 paź 2008, o 15:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Problem z bananem

Post »

Witam. mam młodego bananowca,który całkiem dobrze róśł przez wiosnę i lato.Od kilku tygodni zrzuca dolne liście,czym mnie niepoki. Widzę,że następny liść zaczał się rozwijać gdy dolny usycha.czy jest to naturalne tworzenie długiej łodygi ,czy wpływ krótkiego dnia i niższych temperatur ? :?: Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Caro
100p
100p
Posty: 198
Od: 17 wrz 2008, o 14:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głowno

Post »

To normalne dla bananowca, że jednocześnie wypuszca nowe liście a stare obumierają. Niepokojące to jest wtedy, gdy nagle dużo liści obumiera a nie rosną nowe.
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Nie do końca normalne, z pewnością ma za suche powietrze(zbyt mało wilgoci) brak zraszania i światła. Moje bananowce nie zrzucają dolnych liści a wyrastają cały czas nowe. :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”