Paproć,paprotka domowa - pielęgnacja i problemy w uprawie

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
anick315
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 17 lut 2007, o 09:38
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Post »

Wasze są takie paprociane, a moja paproć choruje :( Wypuszcza młodziutkie pędy, które po krótkim czasie zamierają.....Pomocy!!!!
Teraz jest ten czas... Właśnie czas zakwitnąć.. Zanim gdzieś w odchłani ...nasze cienie znikną
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4858
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Post »

Anick315 poczytaj rady Przemo w tym wątku.
Radzi on Yaro jak pielęgnować paprotki.
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

anick315 pisze:Wasze są takie paprociane, a moja paproć choruje :( Wypuszcza młodziutkie pędy, które po krótkim czasie zamierają.....Pomocy!!!!
Pokaż zdjęcie swojej paprotki.
ircek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 15 mar 2007, o 13:13

Post »

witam mam pytanie przesadziłem paprotke i po przesadzeniu z lisci wydobywa sie nieprzyjemny zapach jest on od czasu do czasu. Czy tak moze byc czy to moze od czegos zalezy??
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Co to za zapach i chyba wydobywa się raczej z bryły korzeniowej ?
ircek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 15 mar 2007, o 13:13

Post »

Przemo pisze:Co to za zapach i chyba wydobywa się raczej z bryły korzeniowej ?
Jest to bardzo nieprzyjemny zapach trudno go opisac i wydobywa sie z lisci po prostu wyczuwa sie go w całym pokoju a jak sie zbilzy do gałazek to jest on bardzo intensywny i chyba wydziela go co jakis czas nie jest on ciagle wyczuwalny. Moze jest to wynikiem ze były one dosc intensywnie poruszane??
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Dziwne bardzo nie mam pojęcia co to może być, liście paprotki nigdy mi nie śmierdziały.
ircek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 15 mar 2007, o 13:13

Post »

dzis sie dowiedziałem ze znajoma miała podobnie i po kilku dniach wszystko wrocio do normy byc moze to jest jakas ochrona z jej strony. Dziekuje za chec pomocy byc moze ktos jeszcze z czyms podobnym sie spotka
exasia
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 6 maja 2007, o 15:10

Post »

Proszę mi poradzić jak mam rozsadzić wstarą dużą paproć.
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Bez problemu - wybijasz bryłę korzeniową z doniczki, oglądając paprotkę wyznaczasz sobie młode odrosty a są na pewno, które masz zamiar odsadzić i odrywasz je od bryły korzeniowej z możliwie jak największą ilością korzeni jakie ma młody odrost, po czym sadzisz w ziemię dla paproci (kwaśne pH ziemi) podlewasz i czekasz. Paprotki łatwo się ukorzeniają w nowej ziemi i aż tak bardzo nie szkodzi im częściowe zniszczenie podczas rozsadzania systemu korzeniowego (czasem zżółkną z dwa trzy liście ale szybko odbijają) Nie zalej ich i nie zasusz a powinny się łatwo przyjąć.
mrówka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 29 kwie 2007, o 11:28
Lokalizacja: podkarpackie

Post »

a z moimi paprotkami w całym domu nigdy nic nie wychodzi. żyją tylko chwilę. czy może im szkodzic fakt iż mam bardzo małe pokoje?
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Prędzej za suche powietrze i za malo lub za rzadko pdlewasz przez brak wilgoci mogą schnąć, małe pokoje na pewno nie schną.
beata
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 27 mar 2007, o 12:20

Post »

Wracając do paproci.Mam pytanie.Czy wyrastające "wąsy" z paproci takie długie bez liści jakby łodygi należy scinać czy zostawiać.Bo nie wiem co to jest i może to niepotrzebnie wyrasta :?:
beata
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”