Granat - uprawa, pielęgnacja, sianie

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
luczek95
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2330
Od: 13 lip 2009, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Granat z nasion

Post »

To poczekam do wiosny bo też u mnie często okna są otwierane. :)
- Domowi, zieloni przyjaciele cz.2
Łukasz- nick zakładany dawno temu :)
Awatar użytkownika
araukar
100p
100p
Posty: 112
Od: 19 cze 2010, o 11:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Re: Granat z nasion

Post »

Dawno temu też uprawiałem granata w domowych warunkach , w pokojowej temperaturze przez cały rok . Niestety roślina w okresie jesienno zimowym z braku światła często wybiegała i tym samym nie przedstawiała ładnego widoku . Potem swojego granatowca trzymałem w wielkiej donicy od marca do listopada na wolnym powietrzu . Zimę spędzął w pomieszczeniu gospodarczym gdzie temperatura wachała się w zakresie od minus 4 do plus 5 stopni Celsjusza , Teraz rośnie w namiocie foliowym w gruncie.

A tak go chronię przed mrozem w czasie zimy
W czasie odwilży górny worek jest ściągany . Pozwala to na przewietrzenie rośliny
Worki wypełnione są suchymi liśćmi .
Zdjęcia niedostępne/K
aner
200p
200p
Posty: 226
Od: 3 sie 2009, o 10:42
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Granat z nasion

Post »

Granat zimą gubi listki,a potem wypuszcza nowe.Nic mu nie będzie.
Renia
Awatar użytkownika
araukar
100p
100p
Posty: 112
Od: 19 cze 2010, o 11:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Re: Granat z nasion

Post »

Reniu wiem o tym ,że granat traci listki ,niemniej nawet bezlistne gałązki wymagają wietrzenia . Grzyby i pleśnie nie śpią. Mogę nawet wstawić zdjęcia jak wyglada granat w trakcie jesiennego przebarwiania
Zdjęcia niedostępne/K
Awatar użytkownika
araukar
100p
100p
Posty: 112
Od: 19 cze 2010, o 11:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Re: Granat z nasion

Post »

Igorze a gdzie go teraz trzymasz? Jeżeli posiadasz jakieś chłodne pomieszczenie takie w przedziale minus 3 do plus 5 stopni Celsjusza to go tam wstaw. Dopiero pod koniec lutego przesadź go i mocno podlej . Potem na słoneczny parapet i będzie ok,. Teraz tego nie rób bo jeszcze jest zbyt krótki dzień i roślina będzie ci się wyciągać( długie nieładne wybiegnęte przyrosty)
aner
200p
200p
Posty: 226
Od: 3 sie 2009, o 10:42
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Granat z nasion

Post »

Mój również zimuje w jasnej i chłodnej piwnicy,nie widać oznak pleśni a jednak rokrocznie traci listki ,podlewam jednak bardzo skąpo.
Renia
Awatar użytkownika
kluczownik
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 15 lut 2011, o 23:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Granat - problem

Post »

Myślę że na razie granatowce nie będą wypuszczać nowych listków , gdyż granatowce to rośliny które zrzucają liście na zimę i przechodzą w stan spoczynku. Poczekaj do wiosny, wtedy powinny odżyć :)
Pozdrawiam
dawidbanan
---
Posty: 7593
Od: 29 cze 2009, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Granat - problem

Post »

Zdają się trochę wyciągnięte.
Ja bym już je porozsadzał do osobnych doniczek.
Awatar użytkownika
mateo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1253
Od: 12 kwie 2009, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Granat - problem

Post »

Ja bym je na Twoim miejscu przyciął, tylko nie wiem czy teraz jest na to dobra pora.
Mój granat przed przycięciem miał bardzo cienki główny pęd i kilka wyciągających się gałązek, a po przycięciu zaczął się ładnie rozkrzewiać. Ucinałem tylko górne części pędów, zostawiając kilka par liści. Może uda mi się z niego wyhodować coś w rodzaju bonsai :)
aner
200p
200p
Posty: 226
Od: 3 sie 2009, o 10:42
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Granat - problem

Post »

Madziu-hoduję granaty(wysiane z owocu)od 2008roku,sporo siewek porozdawałam ,sobie zostawiłam 2 sztuki.Zalecają przycinanie w marcu nim wypuści listki.Ponieważ masz młodziutkie roślinki,to po przesadzeniu do osobnych doniczek gdzieś za 2 tyg.proponowała bym uszczknąć czubki,rozkrzewią się ładnie.Doniczki muszą być małe,granaty nie lubią dużych doniczek jak również przesadzania,zimą temp.5-10st.umiarkowane podlewanie.Od połowy maja można wystawić na taras lub wkopać w ziemię,wtedy podlewać i nawozić obficie.Zimą straci listki i zaczniesz w marcu od przycinania itd.Aha ziemia lekko kwaśna lub zasadowa(normalna).Powodzenia :wit
Renia
madzia666
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 11 gru 2010, o 14:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Granat - problem

Post »

Dzięki, chcialam juz w czwartek przesadzac, teraz sie powstrzymam:) troche brazowieja im koncowki lisci myslalam ze to od tego ze maja za malo miejsca... ale jednak chyba nie w tym lezy problem
aner
200p
200p
Posty: 226
Od: 3 sie 2009, o 10:42
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Granat - problem

Post »

Może źle się wyraziłam przesadź teraz a za 2tyg. przytnij.
Renia
madzia666
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 11 gru 2010, o 14:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Granat - problem

Post »

juz przesadzone, ktos wie od czego granatm moga robic sie takie plamy na lisciach?? i czemu koncowki lisci brazowieja??
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”