Fikusy - identyfikacja

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18665
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Fikusy - identyfikacja

Post »

Minimalna różnica jest, tak jak napisałem w poprzednim poście, podkładka to jeden gatunek, a zraz drugi. Musiałbym sprawdzić, który z Microcarpa i Retusa ma mniejsze liście.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
hanuer
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 25 maja 2016, o 07:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Fikusy - identyfikacja

Post »

Różnica w wielkości jest bardzo nieznaczna jeżeli w ogóle jest. Za to różnice które są wg mnie ewidentne to:
1. Podkładka ma dużo większe międzywęźla. Zraz ma mocno zbitą koronę za to podkładka pomimo że nie ma jeszcze dużo zieleni widać że jest luźniejsza.
2. Liście zrazu są grube jak u sukulentów. Wydają się kruche, podkładka za to ma liście cienkie i wydają się elastyczne jak u beniamina.
3. Liście zrazu mają końcówki bardziej zaokrąglone a podkładka raczej bardziej ostro zakończone.
Moim zdaniem podkładka to może być benjamin o ile on wytwarza takie zgrubiałe korzenie?
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18665
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Fikusy - identyfikacja

Post »

Nie patrz na odległość międzywęźli, gdyż w warunkach domowych będą różnić się od warunków, w której rosły przed zakupem czyli najprawdopodobniej jakiejś szklarni. Odległość będzie większa w okresie jesienno - zimowym, gdyż jest mniej światła. Żeby korona była zwarta musisz zapewnić dużą ilość światła przez cały rok.
Nie jest to żaden benjamin, który ma zupełnie inny kształt liści. Tak, jak napisałem do pseudobonsai są brane przede wszystkim dwa gatunki: retusa i microcarpa.
Ma zgrubiałe korzenie, bo na podkładkę są brane starsze, mocno wyrośnięte egzemplarze i jak napisałem również wcześniej, ucinane tuż nad korzeniami.
Tutaj nie ma nic nadzwyczajnego, zwykła masowa produkcja.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
hanuer
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 25 maja 2016, o 07:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Fikusy - identyfikacja

Post »

Pewna miła osoba wysłała mi na PW link który wszystko objaśnia. Ponieważ jestem nowym użytkownikiem i nie mam możliwości pisania PW, a co za tym idzie podziękowania. Dziękuję tu na forum.
Podaję również otrzymany link (sprawę wyjaśnia 3 zdjęcie):
https://adamaskwhy.com/2014/09/24/this- ... -subjects/
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18665
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Fikusy - identyfikacja

Post »

Tutaj masz też po polsku:
https://www.google.com/url?sa=i&rct=j&q ... 5125317083
Jak widać w zależności od wielkości doprowadzenie do stanu do sprzedaży mi może trwać od 2 - 3 lat do nawet 15. Te pseudobonsai jest robione różnymi metodami, jedne są przycinane inne szczepione - osobiście widziałem jak wygląda szczepione.
To co podałeś w powyższym linku to jedna z metod.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Niss
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 6 mar 2013, o 13:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Fikusy - identyfikacja

Post »

Dzień dobry. Mam do zidentyfikowania taką ślicznotkę:

Obrazek

Będę wdzięczna za informacje :)
Niss
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 6 mar 2013, o 13:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Fikusy - identyfikacja

Post »

Nikt? Nic? :( ;:145
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”