Co się dzieje z dracenką?

Rośliny doniczkowe
Zablokowany
AG_NI
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 14 lut 2020, o 12:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Co się dzieje z dracenką?

Post »

Jestem tu nowa, witam wszystkich serdecznie :wit
Kochani potrzebuję Waszej pomocy odnośnie mojej młodej draceny. Nie wiem, co się dzieje, roślinka marnieje, końcówki lisci schną, a jej łodyga jest jakaś luźna. Przy dotyku od dołu wydaje się, ze zewnętrzna warstwa , powiedzmy "skóra" nie przylega do wewnętrznego pnia, jakby pomiędzy "skórą" a twardym pniem było powietrze. Obserwuję to od kilku dni i wydaje mi się, ze to oddzielenie warstw robi się coraz większe w kierunku do góry. Mam nadzieję, że rozumiecie, o co mi chodzi. Roślinka miała 2 miesiece temu problemy z wełnowcem, była opryskana i podlana preparatem, potem przesadzona, bo rosła w jednej donicy z inną draceną. Nie potrafię wstawić zdjęcia. Czy ktoś może mi pomóc?
Agnieszka
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18648
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Co się dzieje z dracenką?

Post »

Zapraszam uprzednio do lektury tego wątku:

viewtopic.php?f=19&t=2267&hilit=Dracena

A następnym razem proszę korzystać z wyszukiwarki i z już dostępnych zasobów.
Wątek zamykam, żeby nie dublować tematu.

Jak po przeglądnięciu wątku będziesz chciała dopisać się pod podanym linkiem, to wrzuć zdjęcia, bo z opisu niewiele wynika.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Zablokowany

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”