Oleander - choroby i inne problemy w uprawie

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
empressia
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 31 sie 2012, o 10:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Oleander - choroby i inne problemy w uprawie

Post »

Czy ktoś mi pomoże w sprawie oleandra? Sprawa jest następująca...mój oleander przetrwał już 3 zimowania w garażu i zawsze był ładny, kwitnący na lato a teraz go wystawiłem i widzę, że ma bardzo uschnięte liście (same nie odpadają, ale wystarczy je dotknąć i aż się kruszą) i coś puchowego na nim wyrosło (jak na zdjęciu).
liście
https://scontent.fiev1-1.fna.fbcdn.net/ ... e=5B4EA3DC


https://scontent.fiev1-1.fna.fbcdn.net/ ... e=5B57C516

Macie jakieś pomysły co mam robić? jest szansa na odratowanie tej pięknej rośliny zdobiącej mój ogród?


Zmoderowano - zdjęcia zamienione na linki (za duży rozmiar) oraz usunięto link reklamowy - regulamin/mod.
marlena-maja
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 30 maja 2017, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Oleander - choroby i inne problemy w uprawie

Post »

to puchowe to nasiona Oleandra to wiem na pewno, na pytanie odnośnie liści ci nie odpowiem niestety mam zbyt małą wiedzę na ten temat.

Pisownia.
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Oleander - choroby i inne problemy w uprawie

Post »

empressia, nie wygląda to dobrze, nie widać tam żadnego życia, nie przemarzł przypadkiem w tym garażu? Sprawdź, czy to tylko liście są suche, czy również gałązki, po prostu utnij jedną. Jeżeli jest żywa, to pozostaje tylko cierpliwie czekać na nowe przyrosty i jezeli masz popryskać jakimś grzybobójczym preparatem. A jeżeli nie masz, to chyba lepiej opłaca się kupić nową roślinę.
empressia
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 31 sie 2012, o 10:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Oleander - choroby i inne problemy w uprawie

Post »

Dziękuję za odpowiedź. Niestety gałązki są suche :(
Awatar użytkownika
janek45
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4061
Od: 5 sie 2012, o 07:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia-Mazury

Re: Oleander - choroby i inne problemy w uprawie

Post »

Witam jestem posiadaczem oleandra nie oglądałem całego watku chciałbym sie spytać. Dostałem od znajomej jesienią zeszłego roku małego oleandra, stał całą zimę w nieogrzewanym pomieszczeniu gdzie temperatura nie spadała poniżej zera. Wiosną wsadziłem do gruntu, pięknie się rozrósł i cały czas kwitnie. Czy na zimę go chowa się czy może zimować w gruncie?
Oaza spokoju u Janka
cz.1 cz.2 cz.3 aktualna
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18644
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Oleander - choroby i inne problemy w uprawie

Post »

To jest roślina z południa Europy, nie przeżyje polskiej zimy w gruncie. Chowa się do środka, zimuje się w temp 5 - 10 stopni.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
janek45
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4061
Od: 5 sie 2012, o 07:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia-Mazury

Re: Oleander - choroby i inne problemy w uprawie

Post »

Dzięki Norbert dostałem sadzonkę od pewnej forumowiczki gratis przy zakupie pewnych roślin,całą zimę stała w nieogrzewanym pomieszczeniu gdzie temp nie spadała poniżej zera ,wiosna wsadziłem do gruntu,na okrągło kwitnie,często podlewana.
Pozdrawiam!
Oaza spokoju u Janka
cz.1 cz.2 cz.3 aktualna
Maya84
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 26 sie 2018, o 17:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Oleander - choroby i inne problemy w uprawie

Post »

Hej, potrzebuje waszej pomocy. Około miesiąc temu kupiłam nawet sporego Oleandra. Właśnie wróciłam z wakacji (kwiatek byl przez ten czas podlewany) i najwyższe pędy Oleandra były suche a na nowych świeżych, które wyszły dolnej części rośliny jest biały nalot, wygląda trochę jak wata. Suche części ucięłam, jednak widać że roślina choruje. Czy mogę ją jeszcze jakoś uratować? Jak sie pozbyć tego nalotu z kwiata? Pozdrawiam
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18644
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Oleander - choroby i inne problemy w uprawie

Post »

Wełnowce, poczytaj tutaj: viewtopic.php?f=19&t=51368
Szkoda tylko, że miesiąc czekałaś z tym żeby napisać, bo roślina jest zaatakowana w bardzo już zaawansowanym stadium.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Maya84
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 26 sie 2018, o 17:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Oleander - choroby i inne problemy w uprawie

Post »

Dziękuję za odpowiedź. Kupiłam roslinke miesiąc temu i była zdrowa na pierwszy rzut oka, nacieszylam tydzień oko i wyjechałam na 3 tyg na wakacje i jak wróciłam dzisiaj zastalam ją w takim stanie..
Jeszcze raz dziekuje za uświadomienie mnie co to za choroba, biorę sie za czytanie :wink:
Awatar użytkownika
Febronia
200p
200p
Posty: 223
Od: 30 wrz 2015, o 21:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie

Re: Oleander - choroby i inne problemy w uprawie

Post »

Czy obcinać zaschnięte, nierozwinięte kwiaty oleandra?
Pozdrawiam
Ela
Rozanna
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 9 wrz 2018, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Oleander - choroby i inne problemy w uprawie

Post »

Witam
Nigdzie w temacie nie mogę znaleźć odpowiedzi na przypadłość mojego oleandra. Od dołu liście zaczynają brązowieć i wywijać się. Sztywno trzymają się łodygi. Do tej pory rósł ładnie i zielono :) Poniżej zamieszczam zdjęcia i proszę o pomoc

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18644
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Oleander - choroby i inne problemy w uprawie

Post »

Weź szkło powiększajace i zobacz czy coś nie rusza się na roślinie, zwłaszcza pod spodem liści.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”