Tarcznik jak i czym zwalczać

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
mika_xx
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 18 sty 2009, o 15:26

Post »

Dzięki za rady, oczywiście się dostosuję, wymyję, popsikam i przesadzę ;) A czy w jakimś sklepie internetowym mogę kupić ten Actellick? czy w każdym ogrodniczym?

Co do tego to że to jest fikus to i tak mam watpliwości bo pamiętam przecież że siałam samodzielnie..
Więc nie rozumiem, jak mógł wyrosnąć fikus jak siałam co innego. ale trudno ;)

W każdym razie taki sam zabieg zrobię z moim benjaminkiem, bo też żółkną mu liście. Pewnie i on podłapał pasożyty:(
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Actellick powinnaś kupić w większości sklepów ogrodniczych lub w sklepach z środkami ochrony roślin. :wink:
mika_xx
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 18 sty 2009, o 15:26

Post »

Witam, kupilam ziemie do palm, torf, mam tez piasek i brykiet.
Czy brykiet zastapi wegiel drzewny? moge go pokruszyc.
Ale Acctelica nie bylo nigdzie. w centrum ogrodniczym dostalam tylko saszetke MOSPILAN 20 SP. (do oprysku). Wystarczy na tarczniki?

I dzisiaj przemyje listki denaturatem, ale czy denaturat nie zniszczy lisci? moze wystarczy szare mydlo?
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Wymieszaj ziemie do palm z piaskiem i torfem, brykiet możesz dać ale drobno pokruszony i pod system korzeniowy cieniutko podsyp nim postawisz bryłę korzeniową na uzupełnianej ziemi, Mospilan powinien sobie również z tarcznikami poradzić bez problemu, oprysk należy powtórzyć po 5 dniach, co do przemywania listków denaturat miesza się z wodą pół na pół. :D
Awatar użytkownika
kozula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2101
Od: 21 sie 2008, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post »

Mika_xx , jak masz jeszcze jakiekolwiek wątpliwości jaką masz roślinę , rozetrzyj w rękach listek . Cytrusy pachną intensywnie cytrusowo , więc na pewno nie będziesz mieć wątpliwości czy Cię forumowicze nie wpuszczają w maliny .

Pozdrawiam , kozula
Awatar użytkownika
nita
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 22 sty 2009, o 18:13
Lokalizacja: WOJ. ŁÓDZKIE

Post »

Bo Actellicu nie dostaniesz nigdzie, został wycofany z listy ś.o.r Mospilan powinien pomóc opryskaj roślinkę dwukrotnie co 10-14 dni
nita
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

nita pisze:Bo Actellicu nie dostaniesz nigdzie, został wycofany z listy ś.o.r Mospilan powinien pomóc opryskaj roślinkę dwukrotnie co 10-14 dni
Nieprawda w Sieradzu jest dostępny w centrach ogrodniczych, Actellic nie został wycofany polecam popatrzeć w rejestr środków ochrony roślin dopuszczonych do obrotu w roku 2009. A oprysk Mospilanem powtarza się po 6 dniach by był skuteczny.

Można pobrać w Excelu z tej strony

http://bip.minrol.gov.pl/DesktopDefault ... bOrgId=647
mika_xx
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 18 sty 2009, o 15:26

Post »

Przesadziłam i opryskałam :D zobacze co teraz będzie, bo moje dzrzewko juz się mocno przerzedziło:/
straciło chyba 1/4 liści od mojego posta na ten temat.
Więc opryskałam i teraz chciałabym wiedziec jak długo ten środek na liściach się utrzyma? bo nie wiem kiedy moge dzrewka z korytarza wnieśc do domu. A nie chce za szybko bo boję się że koty zjedzą jakiś listek i się zatrują ...

No i oby to pomogło..
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Po 12 godzinach. :wink:
mika_xx
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 18 sty 2009, o 15:26

Post »

Witam ponownie:)
Mam chyba maly problem. Bo drzewko jest przesadzone do nowej ziemi i fakt, duzo nowych listkow ma ale wciaz odpadaja listki i to nawet te zielone. Nie wiem dlaczego... Wciaz zolkna liscie, co prawda o wiele mniej niz wczesniej ale jednak powoli jakies zolkna.
Z kolei u mojego benjaminka jest wszystko ok, nie spadaja z niego listki. Znalazlam co prawda jeden pozokly ale jeden listek to nie wiele;)

Najgorzej z tym drugim drzewkiem które wg Was to tez fikus;) co moze byc przyczyna wypadadani anawet zielonych lisci? opryskalam ja dzisiaj drugi raz..
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Uaktualnij zdjęcia po przesadzeniu drzewek, nie licz na to że z dnia na dzień po przesadzeniu i po opryskach liście przestaną spadać, nawet najlepszemu hodowcy to nie wyjdzie, liście które lecą są już po prostu roślinie zbędne, z racji wcześniejszej złej pielęgnacji roślina pozbywa się liści które już powiedziałbym miała zaplanowane by spadły, częściowo również z uwagi na aklimatyzację systemu korzeniowego do nowej ziemi, zrzuci je i tak niezależnie od tego co będziesz robiła, co do beniaminów, powinno się wszystko unormować po około trzech tygodniach od oprysku i przesadzenia co do cytrusów to czy przestanie zrzucać zależy od tego czy dostosujesz warunki jakie należy im zapewnić. Beniaminy pokaż na początku marca to zaznaczę Ci na zdjęciach jak je poprzycinać by pobudzić je do krzewienia się korony i tworzenia nowych liści. :wink:
Awatar użytkownika
arisza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 570
Od: 2 lut 2009, o 10:44
Lokalizacja: Podbeskidzie

Tarcznik na strelicji

Post »

Mam problem z moją strelicją :roll: otóż pojawił się na niej tarcznik. W zeszłym roku o tej porze było to samo. Przeczytałam gdzieś, że liście powinno się wymyć rozcieńczonym denaturatem. Tak też zrobiłam i był spokój. Teraz znowu to samo. Proszę o poradę, czy jest jakiś inny sposób na tarcznika? (domowy) oraz czy mam go przesadzić do nowej ziemi?? Czy tarcznik mógł w niej przetrwać od zeszłego roku? Czy to raczej nie jest możliwe? :? Na żadnym innym kwiatku w mieszkaniu nie mam tarcznika. Obrazek Obrazek
Agnieszka
Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak Rośliny, pozbawieni miłości więdną...
Awatar użytkownika
Antooosia
1000p
1000p
Posty: 3431
Od: 8 sty 2008, o 08:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post »

Ja zawsze stosuję rozcieńczony denaturat.Wg mnie jest niezawodny.Może ostatnim razem nie za dokładnie umyłaś roślinkę.Tarczniki lubią chować się w załamaniach,zagłębieniach.Wystarczyło jednego przeoczyć... 8)
Pozdrawiam,Kinga.
Na skraju lasu jest mały domek...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”