Tarcznik jak i czym zwalczać

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

To tarczniki. Należy każdy listek(całą paprotkę) umyć roztworem wody z denaturatem w stosunku 2:1 woda -denaturat zcierając szkodnika, potem całą paproć poddać lekkiemu prysznicowi letnią wodą oraz zastosować doglebowe pałeczki niszczące tego szkodnika - Tarcznik. Po tygodniu zabieg mycia oraz prysznic należy powtórzyć.
Awatar użytkownika
leo
---
Posty: 272
Od: 18 maja 2007, o 10:37
Lokalizacja: Radom

Co trawi palmę i jak z tym walczyć?

Post »

Witam, będąc u przyjaciół przyjrzałam się ich palmie i dojrzałam jakąś chorobę. Wygląda to źle i nie jest to wina przędziorka jak mogłam przypuszczać. Zaatakowane są niższe, a zarazem starsze listki. Podejrzewam, że to ten robal, którego obecność dokumentują zdjęcia. Ponadto chore liście mają miejscami lepki nalot za co też jego winię. Proszę o pomoc zwłaszcza znawcę palm Przemo, ale również innych, którzy mieli taki problem na swoich roślinach. Pozdrawiam i liczę na pomoc. ;:100 ;:100 ;:100 Obrazek Obrazek
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

To tarczniki poczytaj co tu napisałem odnośnie paprotki
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... =tarczniki, nic więcej nie trzeba robić.
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

leo pisze:Dziękuję za podpowiedź. Mam nadzieję, że zdążymy uratować tą palmę. Zapytam jeszcze jakie błędy popełniono w uprawie, że tarcznik szaleje na liściach palmy? Co sprzyja jego rozwojowi? Dzięki i pozdrawiam serdecznie. ;:31 ;:180
Najprawdopodobniej został przyniesiony z inną rośliną a do tego za suche powietrze w domu. :D :D :D
Awatar użytkownika
Magia
50p
50p
Posty: 65
Od: 20 lip 2007, o 16:34
Lokalizacja: Rzeszów

Tarcznik na sadzonce

Post »

Mam wielka prośbę... wzięłam sobie zaszczepkę takiej roślinki. Nie wiem co to za roślinka i co ona ma przy korzeniach. Czy jest to choroba czy taka jej uroda? Jeśli choroba czy inne moje rośliny są zagrożone??? :?

Obrazek
Obrazek Obrazek
tengel27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 6 sie 2007, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Wygląda mi to paskudnie - tarcznik :(
Dawid
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21721
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Na początek domowe sposoby do wiaderka(może być duża miska kuchenna) woda z mydłem i denaturatem. Tym popróbuj zmyć liście. Rób to watą i wacik wyrzucaj bo wówczas masz pewność, że nie roznosisz jaj po całej roślinie.
tengel27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 6 sie 2007, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

I to paskudnie :evil:

Usuń te tarczki a miejsca, gdzie były przemyj roztworem denaturatu z wodą. Niektórzy radzą oprysk wodą z szarym mydłem.
Dawid
Awatar użytkownika
Magia
50p
50p
Posty: 65
Od: 20 lip 2007, o 16:34
Lokalizacja: Rzeszów

Post »

A czy jest jakaś szansa, na pozbycie sie tego świnstwa?
Bardzo spodobała mi sie ta roślina...nawet nie wiem jak sie nazywa ale wczesniej takiej nie widziałam i chciałabym taką mieć :? :cry:

...jest jakis ratunek dla niej?
Awatar użytkownika
KasiaK
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 13 sie 2007, o 19:29
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post »

Ten szkodnik jest trudny do wytępienia. Jest zagrożenie dla innych roślin. Może to drastyczne rozwiązanie, ale uważam, ze nie warto ryzykować i walczyć o tę roślinę.
Jovanka
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2422
Od: 29 cze 2006, o 00:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Witam :P

Tarcznik jest do zlikwidowania i jego wystepowanie nie powinno eliminować rośliny.

Zastosuj po zwilżeniu wcześniejszym woda+detergent , drastycznie mocny drink do spalenia skupisk- na zewnątrz staraj sie usunąć
starą szczoteczką to wszystko. Używaj operacji na mokro-rozsypanie zawartości tarczki
spowoduje rozsianie ;:214 .

Mozna zastosować póżniej jeszcze jedno umycie wodą z mydłem.
Roślinie trzeba zafundować w podłoże pałeczki- najlepiej Provado....Mają szeroką ochronę i długi czas działania.Roślina preparat pobiera z sokami,więc ochrona jest dość dobra.

Moje oleandry co roku przechodzą taką mękę- pomimo innych kwiatów i kolekcji storczyków
nie ma inwazji na pozostałych.

Tak doradzam,
co zrobić ;:111 gdy szkoda każdego kwiatka.


pozdrawiam J ;:59 VANKA
Awatar użytkownika
Sekwoja
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 3 cze 2008, o 10:10
Lokalizacja: Kraków

Post »

Witam!
Jak pozbyć się tarcznika z draceny? Pomimo oprysku i regularnego usuwania szkodnika na roślinie stale pojawiają się brązowe tarczki. Z góry dziękuję za zainteresowanie!
Awatar użytkownika
MariaTeresa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2148
Od: 1 lut 2008, o 02:43
Lokalizacja: małopolska

Post »

Tabletki Provado do doniczki
Pozdrawiam ciepło
Ulubieńcy MariiTeresy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”