Tarcznik jak i czym zwalczać

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Kaja
500p
500p
Posty: 849
Od: 29 sie 2006, o 20:40
Lokalizacja: Gdańsk

Post »

Nie jestem przekonana do skuteczności pałeczek na tarczniki.Walczyłam pałeczkami z tarcznikami na hoi. Niby było lepiej,ale po pewnym czasie znów się pojawiały.
W końcu zrobiłam oprysk Mospilanem.3 krotnie w odstępie tygodnia i zginęły.Bardzo dokładnie pryskałam od spodu i z wierzch,a także w kątach liści.Odpukać,ale od roku mam spokój.
Awatar użytkownika
martaw
200p
200p
Posty: 282
Od: 20 wrz 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Kontakt:

Chory NN

Post »

Z ukorzenionej gałązki, która była w bukiecie z kwiaciarni wyrosła śliczna roślinka, może ktoś zna jej nazwę?
Niestety ostatnio coś ją meczy. Widoczne są dziwne płaskie robaczki na spodzie liści, nalot na liściach. Próbowałam go ratować preparatem p/mszycom, ale nic nie pomaga. Co dziwne, rozrasta się pięknie, jak gdyby nic jej nie dolegało.
Jak pozbyć się tych brzydkich żyjątek?
Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam, Marta
Awatar użytkownika
Caro
100p
100p
Posty: 198
Od: 17 wrz 2008, o 14:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głowno

Post »

Mi to wygląda na peperomię magnoliaefolię, ale nie wiem na pewno. Moja siostra też ma takiego.
Awatar użytkownika
adamanna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2645
Od: 24 kwie 2008, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post »

martaw środek na mszyce nie pomoże to co gnębi twoją roślinke to tarcznik i na niego środka musisz poszukać, póki co odizoluj roślinkę bo sie draństwo rozlezie na inne kwiaty
Awatar użytkownika
Wanda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1703
Od: 29 mar 2008, o 11:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Sulejówek

Post »

Poszukaj preparatu Tarcznik.
Awatar użytkownika
adamanna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2645
Od: 24 kwie 2008, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post »

na początek możesz zmyć tarcznika wacikami moczonymi w wodzie z płynem do naczyń i denaturatem(myj każdy listek nowym wacikiem) a potem spryskaj środkiem chemicznym bo tarczniki lubia wracać
Awatar użytkownika
martaw
200p
200p
Posty: 282
Od: 20 wrz 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Kontakt:

Post »

Wielkie dzięki! Właśnie się naczytałam, że walka z tym paskudztwem nie jest łatwa :( . Przyszło mi nawet do głowy, żeby się go pozbyć (kwiatka), ale może jednak coś wypróbuję.
Tak, to chyba peperomia. Dodam, że wydziela dziwny zapach, coś jak przyprawa do zup.
Pozdrawiam, Marta
mika_xx
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 18 sty 2009, o 15:26

Tarcznik na fikusie benjamina

Post »

Witam, jak byłam mała , tzn kilkanaście lat temu zasadzilam w ziemi cytrynkę :) No i wyrosło z niej piekne drzewko:)
Tylko mam pytanie - nie wiem jak o nią dbać. Latem rośnie pięknie. Zero żółtych liści. A jesienią zaczyna się psuć.
Moja cytrynka zgubiła już sporo liści i wciąż żółkną nowe. Do tego na zdrowych liściach(niektorych) są takie jakby kleiste, przezroczyste plamy. Nie wiem, czy to nie oznacza jakiejs choroby albo pasozytow?
czy ktos wie w jakim miejscu cytrynka powinna stac? albo jaki srodek mam kupic, zeby przemyc jej liscie bo moze po prostu zlapala jakies robale. No i moze jakos nawozic?
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Przeczytaj sobie tutaj - Przyczyny opadania liści cytrusów :D
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Po pierwsze tarcznik wywodzi się z rodziny miseczników, po drugie oczywiście że palma może zostać zaatakowana przez te szkodniki, po trzecie jak wkleisz zdjęcia rośliny i opiszesz jakie zapewniasz jej warunki postawię Ci diagnozę co dolega roślinie i jak to zwalczyć najlepiej i najskuteczniej o tej porze roku. (nie ma znaczenia na którym forum) :D
Awatar użytkownika
wirtual24
200p
200p
Posty: 202
Od: 17 sie 2007, o 08:37
Lokalizacja: Podkarpackie

Post »

Aaale to nie jest cytryna :shock: Ani żaden inny cytrus, tylko fikus (beniaminek?) !
Pozdrawiam, Marcin ;)
mika_xx
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 18 sty 2009, o 15:26

Post »

to nie fikus benjaminek bo takiego tez mam w drugim pokoju. To cytryna i sama ja zasadziłam (wsadzilam pestki cytryny w ziemię). Przecież wiem co sadzę :> co innego jakbym ją kupiła w sklepie, to mogłabym się pomylić;) ale że mam ją od pestki to wiem ze to cytryna:D
mika_xx
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 18 sty 2009, o 15:26

Post »

w takim razie jaki fikus mógl wyrosnac mi z pestki cytrusa?
nie wiem skąd importowali te cytryne, moze z jakiegos dalekiego kraju i tam rosną takie drzewka;)
nie moglam zasadzic nic innego poza cytryna ew. mandarynka i to drzewko ma juz chyba 10 lat. (jeśli nie więcej) moze po prostu w moich warunkach (zlych warunkach- nigdy jej nie nawozilam i nie przesadzalam), wyroslo z niej takie nie wiadomo co;)

P.s wlasnie konsultowałam z mamą i na 100% jest to cytryna ew. mandarynka lub pomarańcza ale któreś z tych trzech.

Jednak najbardziej mnie interesuje fakt, co dolega mojemu drzewku. Bo niszczeje. I jest tak co roku zimą. Latem wynoszę ją na dwór i pieknieje. Nie ma ani jednego zółtego listka. A od jesieni się psuje. A teraz sądzę ze do tego ma pasozyty..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”